Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Apaként milyen jogom kötelezet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apaként milyen jogom kötelezetségem van?

Figyelt kérdés
Sajnos megváltoztak a dolgok itthon és külön utakon folytatjuk, viszont mindenben segiteni szeretnék (nevelés , anyagiak) mennyi a láthatás 2018ban ha az anya belémkötne? mit kell tudnom?
2018. nov. 7. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
2018. nov. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amennyit a biro hataroz meg.Kizarolagos felugyelet eseten 2hetente hetvege.Kozos felugyelet eseten tobb.

Es teljesen mindegy h mit hataroz meg a birosag ha az anya egyuttmukodo es a segitseget latja benned nem az ellenseget. Pozitiv iranyba befolyasolhato az itelet az eletben.

2018. nov. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Vagy negativ. Illetve elvileg nem de nehezen bizonyithato a lathatas meglete illetve elmaradasanak oka igy lazan lehet rosszabb. Ez tapasztalat en a gyamugyon bizonygattam hogy nem kapom meg a gyereket o meg bizonygatta hogy en nem akartam vinni meg en voltam a szemet allat. Videofelveteleket csinaltam telefonon aktualis hir weboldal bizonyitotta az idopontokat igy hittek el. Igy mikor elhittek hogy haromnegyed eve nincs gyerekte lathatasom akkor szobeli figyelmeztetesben reszesitettek az anyat, ha nem tudtam volna bizonyitani engem megbuntettek volna. Szoval kicsit egyoldalu am.
2018. nov. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha sikerül normális kapcsolatot kialakítanod anyukával, és a gyereknevelést ott folytatjátok, ahol abbahagytátok a válás előtt.


Nálunk úgy volt, hogy a feleségem szeretőt tartott, miatta lett vége a házasságunknak. Én ragaszkodtam hozzá, hogy csak tőle válok, a gyerektől nem. Közös gyerekfelügyeletben egyeztünk meg, minden nap találkozunk, sokat van nálam is. Még nem váltunk el hivatalosan, de hamarosan az is meg fog történni, ez csak papírmunka lesz.

Érdemes erről egy ügyvéddel elbeszélgetned, hogy bebiztosítsd magad, és persze legyen olyan jó a kapcsolatod anyukával, hogy alá is írja ezt az egyezséget. Mert az a legnagyobb szívás, ha anyuka elköltözik többszáz km-re, csak a két heti egy hétvége láthatás marad és te fizetheted a kétszeri oda-vissza utat is (egyedül a gyerekért, közösen hozzád, közösen vissza, egyedül haza).

2018. nov. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

utolsó ... ez nagyon durva sajnos amit írtál :(


nem te voltál a "rossz" de ahogy irtad igy vége kellet hogy legyen és mégis vele maradhat? elhiszem hogy attol hogy "k..va" attol még lehet jó anya de te nem tehettél semmiről miért nála marad ?


Ugyan annyi jogod van látni mint neki és ez ugyan úgy az ő költsége is

2018. nov. 8. 15:56
 6/6 anonim ***** válasza:

kérdezőnek, 4-es vagyok: Visszaolvasva félreérthető voltam. Szerencsére nem nálunk történt meg az, hogy anyuka elköltözik a gyerekkel, apuka meg szív, mint a torkos borz.


Ügyvédem mesélte, hogy egyik ügyfele járt így. Minta válás, mindenki boldog (már amennyire egy válás után az lehet), apuka rengeteget látja a gyereket, nincs vita, stb. Aztán anyuka valamilyen okból költözött (talán új pasi miatt), apuka meg nagyon megszívta. Csak sajnos erre is gondolni kell a válásnál, mert ha nincs lepapírozva, akkor ilyen is előfordulhat.


Mi még a "minta válás" szakaszában járunk, a történtek ellenére igyekszem elfogadni a helyzetet, és anyukával együtt nevelni a közös gyermekünket. Az egy dolog, hogy mit tett ... azért el is ítélem mélységesen, mint nőt, mint feleséget, mint embert. De ettől függetlenül jó anya, akire szüksége van a gyereknek, akárcsak apára. Mivel még nagyon kicsi, ezért még anyukánál lakik, én költöztem el, de minden nap találkozunk, sokat van nálam is. Ha nagyobb lesz, akkor még többet lesz, és nálam is fog majd aludni, tulajdonképpen két otthona lesz.

2018. nov. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!