Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek elvált szülők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek elvált szülők gyerekeinél nagyobb a valószínűség arra, hogy ők is elválnak?

Figyelt kérdés
Olyasmi összefüggésre gondolok, hogy ők is azt látták a szülőktől, hogy ez a megoldás, ezért gondok esetén könnyebben lépnek a válás útjára.
2018. dec. 1. 22:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Inkabb akkor és ott látom a problémát, ahol nagyon durva volt a válás es később se tudtak az elvált szülők kommunikálni, hogy a gyerek félni fog kapcsolatba menni.... kerüli a ffiakat pl. ( ha az apa agressziv volt). Ilyenre látok példát.

A szüleim nem váltak el de nekik el kellett volna, en váltam, testvéremnek 40 évesen 2 evente cserelodnek a partnerei..... azt tudom hogy mi nem láttuk otthon milyen egy Jó es szeretetteljes kapcsolat.

2018. dec. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A mi családunkban volt erre is, arra is példa. Nem látok összefüggéést.

Mellesleg szerintem a válás útja a gyerek szempontjából a legjobb megoldás. Amin nem lehet segíteni, azt ne húzzuk, mert szülő, gyerek is szenvednek közben. Jobb arra tanítani a gyereket, hogy merjen lépni és kiállni a boldogságáért, mint bennragadni valamiben, ami rossz és kínlódik benne.

Azzal kapcsolatban, hogy a válás " a megoldás", persze meg is lehet beszélni, javítani a dolgokat, de ehhez két ember kell és az esetek nagy részében csak az egyik akarja. Onnantól nincs értelme.

2018. dec. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

7-esnek igaza van, egyetértek vele. Nem maga a válás van a legnagyobb hatással a gyerekre, hanem az előtt és utána történtek. Nagyon ritka a jó válás, de szerintem az is hatással van a gyerekre. Egy boldog családban felnőtt gyereknek még mindig jobb, mint egy békében elvált szülők gyerekének, akik a válás után is jó kapcsolatban maradtak, együtt nevelik a gyereket.


Személyes példám: Feleségem elvált szülők gyereke, édesapja többször újranősült, és szerintem élete végéig a nagy szerelmet fogja keresni. Elég mély nyomot hagyott benne sok minden, a veszekedések, a mostohák, egyéb dolgok. És utólag végiggondolva ezeknek sok köze volt ahhoz, hogy mi is válunk és ahogy eljutottunk eddig.


Összegezve. A válások előtt és után az esetek többségében nem a felhőtlen boldogság, hanem veszekedések, hűtlenségek, játszmázások, újabb kapcsolatok körüli konfliktusok, ... És ezek a dolgok inkább rossz hatással vannak a gyerek személyiségére, ami miatt nagyobb lehet annak a valószínűsége, hogy neki is gondjai lesznek a párkapcsolatában, házasságában, a konfliktusok megoldásában, tehát nagyobb valószínűséggel fog tönkremenni a kapcsolata és válni fog emiatt.

2018. dec. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!