Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált apaként gyermek láthatása?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált apaként gyermek láthatása?

Figyelt kérdés

Elvált apák,akik elköltöztetek és az anyával maradtak a gyerekek ti hányszor látogatjátok a gyerekeket?

Nálunk nincs bírói ítélet,élettársi kapcsolatban voltunk.Hétköznapokon 3x,van hogy 4x felmegyek a gyerekekhez.Hétvégén is viszem egy nap őket valamerre.Nemrég sikerült saját lakást vennem.Most már az ex nem akarja,hogy ilyen sűrűn látogassak.

Későig dolgozom.

Ti akik egymás közt egyezkedtek,milyen beosztásban egyeztetek meg?


2018. dec. 5. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Ez nagyon durva. Nem hagysz élni sem a gyerekeknek sem az anyjuknak.

Én 2 hetente péntek estétől vasárnap estig vittem a gyereket. (mostmár velem él) Nyáron megbeszélés kérdése hogy 2 héttől egy hónapig nálam volt.

Mindenkinek van egy életritmusa és annak nem tesz jót ez a rendszertelenség.

Ha nem tudtok megegyezni annak jogi út lesz a vége (pld gyámhivatal).

Igaza van az anyukának.

Üljetek le, egyezetek meg, írjátok le 2 tanúval és tartsátok be.

2018. dec. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

A gyereknek joga van annyiszor az apaval lenni ahanyszor csak meg tudjak oldani.

Nem a gyerektol "valt el" az apa hanem a notol

A gyerekek kozosek es.igenis az apa amennyit tud legyen a gyerekkel . Ha rendszertelenul akkor ugy

A gyereknek a legrosszabb a kethetente hetvege ...

Nem baj ha az apa reszt vesz az eleteben ...

2018. dec. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Ez komoly? Egy olyan oldalon kérdezed ezt, ahol koncentrált többségben vannak a férfigyűlölő feminácik? :-) Csodálom, hogy még nem lincseltek meg...

Indíts pert mielőbb, hátha jobb lesz. De ne lepődj meg, hogy nemsokára te leszel a gyerekeid szemében az első számú közellenség.

2018. dec. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én sem a gyerekemtől, hanem a feleségemtől válok. A gyereknek szüksége van apára és anyára is. Éppen ezért legalább ugyanannyit vagyok a gyerekemmel, mint előtte. Mivel kicsi a gyerek (még anyatejes), ezért fél napnál hosszabb időre nem tudom elhozni.


Szinte minden nap munka előtt és munka után is meglátogatom az anyjánál, hétvégenként 1-1,5 napot van nálam (amíg anyukáját a szeretője szórakoztatja, aki miatt válunk).


Bírósági végzés még nincs, de mi abban állapodtunk meg, hogy közös gyerekfelügyelet van, és törekszünk arra, hogy fele-fele időt legyen apjával és anyjával is a gyerek. Ha nagyobb lesz, akkor a fele-fele időben nálam is fog aludni, az időbeosztást meg majd kialakítjuk, hogy mindenkinek (de elsősorban a gyereknek) jó legyen.

2018. dec. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A gyereknek joga van annyiszor az apaval lenni ahanyszor csak meg tudjak oldani.


Nem a gyerektol "valt el" az apa hanem a notol


"A gyerekek kozosek es.igenis az apa amennyit tud legyen a gyerekkel . Ha rendszertelenul akkor ugy


A gyereknek a legrosszabb a kethetente hetvege ...


Nem baj ha az apa reszt vesz az eleteben ..."


Igen, ez teljesen igaz, de ekkor meg lehet egyezni megosztott felügyeletben. De ez azt jelenti, hogy minden második héten az apuka gondoskodik a gyerekekről. Vagyis elmegy értük óvódába, iskolába, viszi őket különórára, vacsorát főz nekik, tanul velük, takarít, mos rájuk. És ez nem egyenlő azzal, hogy esténként felugrik a gyerekekhez jópofizni, meg programokra viszi őket, mikor ráér. Tehát a "jobbik" rész kell neki a gyereknevelésből.


Nekem volt olyan férfi ismerősöm, aki szintén nagy hangon hirdette, hogy ugyanolyan joga van a gyerekéhez. Nos anyuka belement volna az osztott felügyeletbe, de a pasinak az volt a feltétele, hogy azért továbbra is anyuka menjen 5-re az oviba a gyerekért minden nap. Végül megegyeztek heti 2 napban hétköznap is, de sokszor előfordult, hogy az apuka még ezeken a napokon is odatelefonált anyukának fél 5-kor, hogy menjen már oda el a gyerekért, mert ő most nem fog hazaérni.

2018. dec. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös: 4-es vagyok. Azok az apukák, akik minél több időt szeretnének a gyerekükkel tölteni, azok általában tisztában vannak vele, hogy mi az a gyereknevelés, és nem csak a "jobbik rész kell a gyereknevelésből", nem csak jópofizni akarnak a gyerekkel, a nehezebb dolgokat meg az anyjára hagyni.


Mindezt a saját példám alapján mondom. A születésétől fogva mindenből kiveszem a részem, a pelenkázom, fürdetem, mosok rá, főzök neki, játszótérre megyünk, elmegyünk ruhát venni, orvoshoz viszem, stb. A szoptatás kivételével mindent megcsinálok én is, amit az anyja. Egy percig eszembe nem jutna, hogy a nehezebbik részét az anyjára sózzam.

2018. dec. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Egy olyan oldalon kérdezed ezt, ahol koncentrált többségben vannak a férfigyűlölő feminácik? :-) "


Akkor te mi vagy? Nőgyűlölő? Mert úton útfélen ezzel a femináci szöveggel jössz,már elég unalmas.Elhiszem,hogy elhagyott az asszony (ilyen szöveggel nem csodálom) de nőj fel végre,és lépj tovább!


Kérdező: attól is függ iskolásak-e,mert ugye akkor suli után ha tanulni kell,nem sok idő van.Mi anno úgy egyeztünk meg míg ovis volt,hogy minden hétvégén egy nap,aztán ha ott akar aludni akkor mehet az is,hétköznap meg 2 este.Aztán mire sulis lett újra egymásra találtunk,de biztos lett volna valamelyest változás a suli miatt.

Ja,amúgy meg a feministaságnak semmi köze ehhez. Mondhatom,hogy feminista vagyok (nem gyűlölöm a férfiakat) de ott a gyerekről volt szó!!! Akinek az az érdeke,hogy mindkét szülőjével normális kapcsolata legyen. Persze sajnos,a különköltöző szülő kevesebbet fogja látni,ez a válás átka,de normális felnőtt emberek a gyerek érdekét nézik.

2018. dec. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!