Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért válnak el manapság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért válnak el manapság olyan sokan?

Figyelt kérdés
2018. dec. 25. 21:40
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
22%
9-es. Miért gondolod azt, hogy a házas férfiak otthon mindig kapnak szexet? A valóság az, hogy a többségük nem, vagy csak olyan kegyelem szexet. Kérdezd meg erről a nőket, a férfiak fellengzős dumája, miszerint naponta 5X szexelnek, meg oszd el százzal. Hogy nézne már az ki, ha egy férj azt mondaná a kollégáinak, hogy már 3 hónapja nem nyúlhatott az asszonyhoz.
2018. dec. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim válasza:
56%
Az internet, a mobiltelefonok, viber, és egyéb kütyük miatt.... higgyétek el ez nagyban döntő
2018. dec. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
91%

Amit én látok:

1. nem ismerik meg a másikat elég jól, mielőtt összeházasodnak

2. túl hamar házasodnak össze, sokan a rózsaszín szemüveges korszak kellős közepén... pedig sztem akkor lenne inkább érdemes, amikor lecsendesedik, és mély szeretetté válik, erre meg kell min. 5 év sztem, van, akik meg 1-2 év után már mennek az oltár elé

3. ha probléma van, nem beszélik meg, mert "jaj, mi lesz, ha hisztinek tartja", "de hát olyan jó ember amúgy"... aztán a megbeszéletlen problémák egyre nagyobbak, és már javíthatatlanok lesznek

4. amikor ellaposodik a kapcsolat, a kapcsolat felélénkítése helyett inkább félrekúr, aztán lebukik, és a másik kidobja

5. az egyik fél nagyon megváltozik vmi miatt (akár külsőre, mert mondjuk elhagyja magát, akár egy új baráti társaság, munkahelyi trauma hatására belsőre)

6. sokan a kisebb gondokat sem próbálják meg kijavítani, rögtön mennek a válóperes ügyvédhez

7. sokan érdekből mennek hozzá a másikhoz, aztán dobbantanak, vagy kidobják őket, ha kiderül

2018. dec. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem mert meg vannak hülyítve az emberek, főleg a nők. Mindenki fogyaszt, a párkapcsolatoknak is minősége van, meg mennyisége, mint valami parmezánnak. :) Határidők vannak, ha a barinő házasodik, akkor neki is muszáj, gyorsan meg kell találni a megfelelő "szolgáltatót" /férjet/, aztán ha megvan a pecó, jöhet a gyerek. A mai nők már öntudatosak, azt nézik, mennyit lehet kivenni egy házasságból, nem azt, hogy miként lehet fenntartani azt. Ha nem úgy döcög a szekér, beadják a válást. Ha a férj keveset hoz haza, beadják a válást. Ha nem főz, mos, vasal, gyereket fürdet; válás. Ha megunja, hogy otthon csak szökőévente kap pnát és félredug: válás.

Nem mondom, hogy minden válás a nők miatt van, "férfiak" is behülyülnek rendesen, otthagynak házat, gyereket, ha anyagilag megengedhetik maguknak, de ugyanezen fogyasztói szemlélet miatt.

Van persze, amikor már nem érdemes javítani a házasságot, mert eleve rosszul indul, nem összeillő emberekkel, vagy idővel bekattanó, rossz irányba változott felekkel. Még az is lehet, hogy a válások nagy része ilyen okok miatt következik be, de nagyon sok válás az emberi hülyeség miatt van, amit később, akár egy új kapcsolatban maguk a felek is belátnak.

2018. dec. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Keress rá guglin arra, hogy "stupidest divorce reasons".


Az emberek infantilisek, dilettánsak.

Korábbi hozzászólónak is igaza van azzal, hogy egy fogyasztói társadalom nevelődött ki, aki nem akar semmit se megjavítani, vagy dolgozni a kapcsolaton, hanem mint a szemetet kidobja a másikat és inkább elmegy venni egy újat...

Sajnos azt nem látják, hogy az "új" is használt és sérült.


És ezek egyáltalán nem azok az esetek amikor tényleg megjavíthatatlan a probléma, pl alkoholista férj veri a feleségét, hanem az emberek csak szimplán mem tolerálják a másik hülyeségeit, pl túl sok szappanoperát néz....


[link]


Régen nem lehetett elválni, még akkor se ha rendszeresen vertek otthon.


Utána szégyen volt elválni, mert használt árú, nem szűzlány már, nem kell majd senkinek. Férfi szempontból nem volt ennyire erős következménye.


Most viszont azt nem veszik észre, hogy a 20-30 nem működő kapcsolat, amiből 15 egyéjszakás volt, meg 3 válás azért már látványosan bebizonyítja ki nem alkalmas hosszú távú kapcsolatra.

2018. dec. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim válasza:
Romlik az emberiség, ezzel a házas párok "életkora" is romlik.
2018. dec. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Manka68 ***** válasza:
Én leginkább azt nem értem, hogy minek házasodnak össze?
2018. dec. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
62%

17-esnek. Miért házasodnak az emberek? Nekem életem egyik legszebb pillanata volt amikor elvettem a feleségem. Kevés ilyen csodálatos dolog van az életben. A másik amikor megszületett a fiam az volt. Egy kapcsolatért tenni kell, mint minden másért az életben és fontos, hogy mindkét félnek. Az viszont igaz, hogy jól kell párt választani. A válással nincs semmi bajom míg a párnak nincs gyermeke. Ha viszont már van akkor ne váljanak el, az egyik gyermeknek sem tesz jót. Bár ez már a felelősségről szól. Egy hülye agresszív, megcsalós, alkesz emberhez meg hozzá sem kell menni.


Üdv.

2018. dec. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
Leginkább azért, mert az idő múlásával egyre nehezebben viselik el egymás hibáit..
2019. jan. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

18-as, van olyan ,hogy két nem összeillő embernek házasságban gyereke születik, van, hogy nem is egy. Aztán egy idő után betelik a pohár, és nem megy tovább. Van, ahol pont a gyerek érkezése borítja a poharat, és van, hogy a második, vagy harmadik gyereknél mondják be a párok az unalmast.

A legjobb észrevenni az ellentéteket, amikor még nincsenek gyerekek, és menni a külön utakon. De ilyenkor tűri még a leginkább az ember a másik dolgait, aztán gyerekkel már egyre nehezebb ez. Ezért van, hogy sok párkapcsolatból egyfajta együttélés lesz, társas magány, ahogy a gyerekek megérkeznek, mert már csak a gyerek nevelése tartja össze őket, egyébként kerülgetik egymást. Jobb esetben. Rosszabb esetben marakodnak, keresztbe tesznek egymásnak, a gyerekeket meg felemészti ez a gyűlölködés. Ilyenkor szerintem jobb, ha szétmennek, mert azt is könnyebb egy gyereknek elviselni, hogy az apukát csak hétvégente láthatja, mint ha napi szinten ordibálás, verekedés lenne otthon.

2019. jan. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!