Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben? Válnátok? Vagy megpróbálnátok megoldani a helyzetet annak ellenére, hogy nekünk ez a kezdetektől fogva nem sikerül? Ő 30 éves, én 55 vagyok. Vigyázat, hosszú lesz!

Figyelt kérdés

Ő ázsiai, én hoztam el közel 9 éve, 8. éve vagyunk házasok. Megtanult magyarul, persze nem anyanyelvi szinten, de nagyon jól elboldogul, ügyes, jó érzékű.

A napokban kért meg sajnálatos módon, hogy adjam be a válópert, ez csak és kizárólag az anyagiak miatt van. Mondhatnám, soha nem veszekedtünk máson. Elmagyarázom.

Nem élünk rossz módban, sőt talán az átlag felett, de sajnos az említett téma kezdte ki a kapcsolatunkat. Én Őt mély szegénységből hoztam el. Interneten ismerkedtünk meg. Jogos a kérdés, hogyan lehet ha egyszer mély szegénységben éltek? Internet kávézóban dolgozott és egy társkereső oldalon lógott sokat. (én is)

Meglátogattam, rá egy évre a meghívó levéllel mentem, vízum, utazás, vízum hosszabbítás, 5 éves tartózkodási engedély, majd később végleges tartózkodási engedély a schengeni államokba.

Én dolgoztam, ő is dolgozott itthon a vendéglátásban, megtanult egy szakmát.

Sajnos a jólétben elfelejtette hogy honnan jött. Pedig mielőtt elvettem két dolgot kértem csak tőle: Ne változzon meg, és hetente egyszer takarítsa ki a lakást, velem közösen. Aztán sajnos vásárlási addikciók jelentek meg, miután elkezdett pénzt keresni. Aztán mivel én telente Ausztriában dolgoztam a vendéglátásban, szereztem neki is munkát. Kivittem Ausztriába magammal. Helytállt. Mivel ő már 2 teljes évet dolgozott Ausztriában segíti a családot is a mai napig. Ez persze nem lenne baj. De mit tettem én, az elején?... Én is küldtem már összesen kb 2 millió forintot, apránként, az első 3 évben, csepegtetve, majd egyszer egy összegben félmilliót, hogy vállalkozzanak, legyenek sikeresek és a vállalkozásba a leginkább rátermett vonja be a családtagokat is. Álljanak a saját lábukra. Nem lett belőle semmi, a pénz (pedig ez ott komoly összeg) elfolyt.

Aztán egy építési vállalkozó barátomat meghívtam magammal egy hónapra, szállodában laktunk, minden nap mentünk a családhoz dolgozni 9-től du. 2-ig, utána ügyintézések, anyagbeszerzés, vacsora, alvás. Megtoldottuk a kunyhójukat 3 szobával, azokat berendeztük, építettünk egy 7 méteres kültéri konyhát amit fel is szereltem, csináltunk zuhanyzót, egy hatalmas teraszt betonoztunk a nagy családnak, amit le is fedtünk.

Ausztria: Nos párom keresett a 2 év alatt 10-11 millió forintot Ausztriában, és (kerülve a veszekedést rég külön kasszán vagyunk) kiderült, ebből 2 millió van meg neki, úgy, hogy tőlem is csak kapott, el sosem vettem tőle és mivel vendéglátásban dolgozunk szállás, kaja 3x ingyen van. Tehát nagyjából semmire nem kellett költenie. Ha én dolgozok kint, havi 100 €-t költök, hisz mindenem megvan.

Persze tudom, keményen dolgozik, szorgalmas, jó szívű és még sorolhatnám. De nem tudom a szemét felnyitni, hogy az otthoni család csak szívja a vérét, (az enyémet már nem) s ebbe tönkre ment a házasságunk. Képzeljétek el, amikor kint náluk neki álltunk építkezni, a barátommal, első nap jött mindkét bátyja, és a majdnem sógora a környékről összeszedett napszámosok mellé. Másnapra egyik testvér elmaradt, harmadnapra a másik is. Negyednapra maradtunk a haverommal és a fizetett napszámosokkal. Hogy miért? Hogy hol volt a baj? Szerintem sosem találjátok ki... Fizetnem kellett a 2 testvérnek és a majdnem sógornak, ugyanúgy mint a többi idegen napszámosnak, mert így (kérdezték) miből adjanak enni a családnak?...

Tehát én fizettem mindent mindenkinek, hogy az Ő házukat építhessem. Ez volt 2014-ben és ettől fogva mondtam azt, hogy ennyi volt, én nem segítem őket tovább. Nincs az a pénz ami ne tűnne el náluk nyomtalanul. Volt 2 európai rabszolgájuk 1 hónapon át, de ők maguk azóta sem tették meg a legkisebb állagmegóvó munkálatokat sem, amik ott igencsak szükségesek volnának a nagy esőzések, tájfunok miatt. Életemben nem adtam ki ilyen boldogan kb 2 millió forintot, amennyibe az a hónap került, mert végre volt látszatja! Nem napsütéses holiday volt, hanem kőkemény fizikai meló a 35-38 fokos forróságban, ennyi idős koromra összesen nem dolgoztam annyi fizikai munkát mint ott akkor. De fantasztikus élményekkel tértem haza.

Szeretem a feleségem minden jó és rossz tulajdonságaival együtt, ő is engem, de ezt már nem tudom benyelni, hogy mi vagyunk, de már leginkább ő a családja rabszolgája. A szemét képtelenség felnyitni, mert az az ördögtől való aki kritikával él a családdal szemben. Ok mindig van kérni. Mindig van 1-2 beteg, kórházi ellátás, mindegy mi, bármi, mindig pénz kell. Hogy nem gondolnak arra, hogy van még 5 testvér, aki valamilyen szinten szintén részt vállalhatna a család fenntartásából.

Feleségem azt mondja, irigy vagyok, egyke vagyok (utóbbi igaz) és soha nem tudom épp ezért megérteni, hogy mit érez ő. De ha volna szorgalom is mögötte ott a rokonoknál, akkor már abból az összegből is lehetett volna vállalkozni, amit a westernunionnak kifizettem az utalásokért.

Váljunk el békességgel, (mert ha el fogunk, akkor úgy fogunk) vagy erőltessük még az együtt létet kompromisszumra való törekvéssel? Félek nem megy...


2018. dec. 28. 13:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet mivel fiatalabb vagyok meg a nejednel is, de nekem evidens, hogy a thai Europaba ferjhez ment lanyok egyetlen celja a hazassaggal, hogy az otthoni csaladot tamogassak.

10-15 eve ezer es egy tvmusorban volt errol szo.

A lanyok orommel jonnek europaba, sot, meg szeretik is a ferjuket, aki a nyomorbol kiemelte oket, de ennek az az ara, hogy a 10-20-30 fos nagycsaladot odahaza eltartsak.


A kerdes, valoban szereted e a feleseged annyira, hogy folytasd igy.

Vagy kossetek kompromisszumot, legyen "kozos" kassza, egyezzetek meg egy fix osszegben, amit havonta utaltok nekik (kevesebbet, mint amit az asszony kuldene, tobbet, mint amennyit te).


Az meg, h vasarlas manias lett..ha kemenyen megdolgozik a penzeert, es nem megy a kozos elet rovasara, had tegye.

En is kvazi nyomorbol jovok, amiatt pl nem volt soha zsebpenzem, sosem tanultam meg beosztani a penzt. Es bizony az elso par evben, amikor mar nem ment el minden penzem a szamlakra, kajara, akkor sem tudtam felretenni- mivel 10 es 18 eves korom kozt nem volt lehetosegem megtanulni banni a penzzel, egyszeruen elfolyt a kezeim kozul.

2018. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%
Csődbe visz anyagilag, ha együtt maradtok, de ha váltok, akkor is. Ezért szabad csak olyan nőt elvenni, akivel már a házasság előtt egy szinten vagytok anyagilag. Mert különben csak egy fejős tehén leszel neki, mint ebben az esetben is. Nagyon úgy tűnik, hogy csapdába sétáltál, és az olcsó (nak tűnő) ázsiai lányka volt a csali.
2018. dec. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Lényegtelen minden infó amit írtál. Tudod miért? Mert mindenkinél az hogy miként támogtaja a családját, az csakis tőle függ. Neki ez így okés, neked máshogy okés. Amúgy is külön kasszán vagytok...

Lényeg amit a végén írtál, ez a két lehetőség van, de nem nekünk hanem neked kell dönteni.

Én ha már nem bírnám lépnék, mint ahogy már 1x megtettem.

De gondolkozz el 55 vagy, nem sok esélyt látok hogy találsz majd új jobb(!) párt...

2018. dec. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Ennél csak jobbat találhatsz.Életed végéig pumpolni fog pénzzel,hogy ő addig az ő pénzét hazaküldje.És ha egyszer történik veled valami egészségügyileg,ne hidd hogy ott lesz melletted.
2018. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Tehát van egy fiatal, csinos feleséged, akit a nyomorból hoztál, és most csodálkozol, hogy a pénz csak megy el, és fejőstehénnek néz?

55 évesen is ennyi esze legyen valakinek...

2018. dec. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni. Most sem akarod felfogni, hogy téged rohadtul átejtettek a palánkon. Persze, egy idősebb férfi hajlamos eszét vesztetni ha egy fiatal, feszes testű pipi rástartol, és elhitetni magukkal, hogy azért, mert szerelem volt a lány részéről... pedig az esetek többségében nagyon nem ez van. Téged kihasználtak, és most, hogy már eléggé megszedte magát, menekül, hogy keressen vkit, aki korban jobban illik hozzá és akit vonzóbbnak tart.
2018. dec. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi kommenteket!
2018. dec. 28. 15:50
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

No fool like an old fool- es ezzel most nem bantani akartalak, csak furcsa h nem latod at a jelenlegi helyzetedet csupan reszleteiben. Szeret, nyilvan szeret emberileg de ez nem egy ferfi-no szeretet vagy szerelem hanem egyfajta anyagi megallapodas.


Total mas kultura es nyilvan neki a csaladja az elso es a penzehseguk valtozni nem fog. En a helyedben valnek mert mar igy is teljesen kihasznaltak (neked kell fizetni h epithesd a hazukat etc) es ez kesobb mar csak rosszabb lesz.


Mivel te sem leszel fiatalabb en valnek es keresnek egy korban hozzadillo, azonos ertekrenddel rendelkezo not akinek van sajat egzisztenciaja mert mashogy ez nem mukodokepes.

2018. dec. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Ollókezű Edward ***** válasza:
100%
Te megvetted őt azzal, hogy elhoztad a jólétbe, csak azt nem tudtad, hogy nem csak őt kapod meg eltartandóként, hanem az egész családot. Ha a pénzed akarod menteni, akkor szerintem a válással jársz jobban hosszútávon, ki tudja mennyit fejnének még le tőled. Látod-látod, ezért nem szabad embert venni.
2018. dec. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

Szóval negyvenes vén hapsiként vettél magadnak egy csóró 21 éves lányt, és azt hitted majd 55 felett is veled lesz?


Én nem sajnállak, rendkívül olcsón jutottál egy lánykához, aki meg dolgozik is és ráadasul a saját pénzét költi, nem a tiédet.


Ennyi év alatt 2 milla nem nagy pénz családra. Ha úgy nézzük évi 200, havonta tizenpárezer. Azt meg nem várhatod el egy testvértől sem, hogy hagyja ott a munkáját hétköznapokra, hogy a tesójáék házát újítgassa, neki is van élete.

2018. dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!