Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ti mit tennétek, együtt vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Angel106 kérdése:

Ti mit tennétek, együtt vagy a nehezebb úton külön?

Figyelt kérdés
Tudom első sorban nekem kellene tudnom. Férjemmel évek óta együtt vagyunk kisfiunk 3 éves. Lakásvásárlásba belevágva 3M forint úszik ha mégis elállunk a szándéktól. De a férjem bunkó tahósága, embergyűlölete, fura felfogása, mogorvasága most ért el addig hogy már semmi jót nem látok benne csak ezt.. Már nme elég az én optimizmus és kefvességem arra hogy próbáljam ellensúlyozni azt, hogy ő milyen. Így már nincs szeretet, tisztelet,mert mindent elront a viselkedésével és azzal hogy néha beszél.. Nyilván ő ezeket nem látja be. Beszélni nem lehet vele erről... Én nem akarom így leélni az életemet nem akarok egy közös lakással /hitellel/még neheziteni a már amúgy sem egyszerű dolgon,hisz ott a gyerek is. Adjátok tanácsot kérlek hátha segít! Köszönöm
2019. jan. 1. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Két rossz közül kell választani, nincs igazán jó döntés.

Nyilván nem most lett ilyen. Te választottad, hozzámentél, gyereket szültél, ennek tudatában. Furcsa, hogy csak a lakásvásárlás tudatosította benned, hogy örökre össze vagytok kötve.

2019. jan. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Azok alapján, amit leírtál, én nem sok jót jósolok nektek a jövőt illetően. Szerintem előbb vagy utóbb úgyis el fogtok válni, mert itt már mindent van, csak szeretet nincs.


A kérdést viszont neked kell eldönteni, hogy most vágsz bele 3M bukással kezdve, vagy később egy közös lakással és hitellel együtt. Elárulom, utóbbi sokkal nehezebb, és sokkal nehezebben fogod magad rászánni, és inkább évekig fogsz szenvedni, mondván hogy nem tudsz elválni a hitel miatt, nincs hova menned, kié legyen a lakás, ki fizesse ki a másikat (miből?), ki fizesse a hitelt, stb. Fölöslegesen ne nehezítsd meg a saját dolgodat, ne hagyd magad sodródni.


Én a helyedben azzal kezdeném, hogy visszamondanám a lakásvásárlást, bukik a 3M, aztán jöjjön, aminek jönnie kell. Ha ez a pofon észhez téríti a férjed, és van egy minimális remény, hogy ezek után még megmentsétek a kapcsolatotokat, akkor nyertetek. A 3M veszteséget meg szarjátok le, úgy fogjátok fel, hogy ez volt az ára a házasságotok megmentésének. Ha meg már nincs közös jövőtök, akkor meg sokkal egyszerűbb lesz így elválni, mint közös lakással, közös hitellel a nyakatokban. Szerintem olyan lehetőség nincs, hogy most hagyod magad sodródni, megveszitek a lakást, és hirtelen egy varázsütésre minden jobb lesz, és éltek boldogan, amíg meg nem haltok.

2019. jan. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Ugyanaz a véleményes, mint 2-es hozzászólónak. Inkább bukjon most a 3M, ha ez az ára. Inkább külön úton, mert ha belemész mégis, MINDIG UTÁLNI FOGOD MAGAD MIATTA. Egy frusztrált szerencsétlen nő leszel. Csodák nincsenek. Váljatok külön, lépd meg. Ha nem teszed, 10-20 év múlva nagyon bánni fogod.
2019. jan. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Rockarc ***** válasza:
79%

Nem mindenki keres fel ev alatt 3 millio forintot. Ha megveszitek a lakast, attol meg vagyontargy marad, amit ertekesiteni lehet. Megvan az eselye, hogy beleszorulsz a kapcsolatba. Neked kell eldontened, hogy a tiszta utat valasztod, vagy pedig a gorongyosre lepsz a penz miatt. A szavaidbol itelve, itt a valas mar nem kerdes, legfeljebb csak az idopontja.


42F

2019. jan. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4-esnek: (2-es vagyok) Több dologban is igazad van, a 3M ft jelentős összeg, az emberek nagy része nem fél év alatt tesz félre ennyit. Az is igaz, hogy a lakás vagyontárgy marad, amit szükség esetén el lehet adni.


Viszont a kérdező azt is írta, hogy a lakásvásárláshoz hitelre is szükségük van. Na ez az, ami miatt ebbe nem szabad belevágni ilyen helyzetben, mert egy válás esetén sokkal nagyobb bukó lehet belőle, mint 3M. Tegyük fel, hogy felvesznek 5-10M hitelt (az összeg itt nem lényeges), majd 1-2 év múlva mégis válni fognak. Ilyenkor több lehetőség is van, de egyik sem túl rózsás jövővel kecsegtet:


1.) Férj marad a lakásban, átvállalja a maradék hitelt, megveszi a felesége részét és mellette fizeti még a gyerektartást (mert a gyerek valószínűleg anyukánál marad) Hát ennek a valószínűsége nem túl sok, mert ha a férj ilyen jól állna anyagilag, akkor valószínűleg már most vagy pár éven belül önerőből is meg tudták volna venni a lakást.


2.) Feleség marad a lakásban a gyerekkel. Az se túl életszerű, hogy ki tudná vásárolni a férje részét a lakásból, plusz fizetni a maradék hitelt. De akkor ki fizeti a hitelt? Mert a férj szinte biztosan nem akar majd törlesztőrészletet fizetni egy olyan lakásért, amiben nem ő él, hanem csak a volt felesége és a gyereke, esetleg később még a volt felesége új párja. És még ezek felett fizessen gyerektartást, saját albérletet vagy saját lakáshitelt. (amit meg úgyse kapna meg az előző hitele miatt)


3.) Ekkor rájön a férj és feleség is, hogy az 1.) és 2.) verzióval is mindketten nagyon rosszul járnának, egyik sem kivitelezhető, mert mindketten beleroppannának anyagilag. És ilyenkor kezdődik a neheze ... Együtt maradnak kényszerűségből, pokollá téve egymás és a gyerek életét, szépen lassan egyre mélyebbre és mélyebbre süllyedve.


4.) Belátják, hogy az a legjobb, ha elválnak, eladják a lakást, és mindketten új életet kezdenek. Ez lenne az ideális opció, csak éppen nem olyan egyszerű kivitelezni. Persze el lehet adni hitellel terhelt lakást is, de ha a vevő is hitelt vesz fel, az eléggé el tudja nyújtani az adásvételt. De tegyük fel, sikerül eladni, marad is valamennyi pénzük a végén. És utána mi lesz? A megmaradt pénz jó eséllyel nem lesz elég arra, hogy külön-külön újra lakást vegyenek és annak tudják is fizetni a törlesztését. De tegyük fel, hogy mégis így lesz, sok pénz marad, tudnak két új lakást venni, hitelt is kapnak rá, törleszteni is tudják. Na de gondoljuk végig, hogy milyen nehéz ezt kivitelezni és összehangolni: eladni a hitellel terhelt lakást, amiben élnek, egy hitelt felvevő vevőnek, közben két új lakást venni hitelre, ahová majd el tudnak majd költözni. Persze az ügyvédek és bankok mindent megoldanak. Csak az a kérdés, hogy mindez mennyi időbe telik, a vevő és eladók hajlandóak-e ezt kivárni illetve a válófélben élők el tudják-e addig viselni egymást.

2019. jan. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Rockarc ***** válasza:
76%

#5


A te valaszod bovebb. En csak annyit akartam mondani, hogy nem muszaj a 3 milliot veszni hagyni, ha mondjuk ezert meg fel evig hirdetni kell a lakast. A kerdezo tudja mennyire sulyos a helyzet, meg mit vallal be, mennyiert. En a veszelyt nem is ebben latom. Az sokkal aggasztobb, ha a ferje nem akarja majd eladni a lakast, mert akkor bizony osszezarva maradnak.


Kerdezo, szerintem ezt gyorsan beszeljetek meg, marmint a valast. Azt is beszeljetek meg, hogy mit akartok a penz megmentese ugyeben tenni. Irjatok le, mindenkeppen legyen papir, szandeknyilatkozat stb. Ha mindketten civilizalt formaban alltok hozza a dolgohoz, akkor a penz mentheto. Ha ez nem all fenn, akkor viszont konnyen csapdaba kerulhetsz.


42F

2019. jan. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6-os: A legnagyobb buktatóra nem is gondoltam, amikor az egyik fél nem akarja eladni a lakást. Na az a legnagyobb szívás.
2019. jan. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Rockarc ***** válasza:
71%

#7


Mert jo lelku ember vagy. :)

Sajnos a valas elegge irracionalis terep, nem egyszer kiforditja az embereket magukbol. En inkabb meg szoktam tervezni a lepeseimet. Igyekszem vegigporgetni magamban a teljes listat, hogy ne erjen meglepetes. Es ezert kell kulon figyelmet szentelni a papiroknak, legyen leirva, alairva, amiben megegyeztetek, mert az az egyetlen dolog, amibe kesobb kapaszkodni lehet.


42F

2019. jan. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket.

Magam sem tudom hogy most eltulzom és nehezebben viselem a férjem hülyesegét a sok gond miatt ami a lakás vásárlással jött, ráadásul ünnepek előtt varrtak a nyakamba egy öröklött adósságot is amiről fogalmam se volt...

Mindenképpen meg kell beszéljük a dolgot ugye erre eddig nem került sor. Viszont ha azt mondja nem érti mi a bajom vagy nem látja be hogy így nem lehet élni, és nem kész még csak megprobalni se változtatni akkor szerintem jobb ha külön válunk még most.

2019. jan. 2. 07:53
 10/10 anonim ***** válasza:
kb 3 lehetett a fiam.. amikor elromlott közöttünk minden.. 4 évig senyvedtem a férjem mellett tovább.. és most válunk! ha visszamennék 1 percig sem várnék!!!!!!!
2019. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!