Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elválnék, de hogyan?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elválnék, de hogyan?

Figyelt kérdés

52 éves nő vagyok. Semmi sem jó a házasságomban......

2 gyerekünk van, egyik még kiskorú. Egy romos házban élünk, egy viszonylag normális lakásban.Ezt közösen vettük még mielött összeházasodtunk volna. Autónk nincs. Ezt a "rengeteg" vagyont amit 24 év alatt szereztünk, én férjem költekező természetének tudom be. Egyedül többre mentem volna, illetve mennék ma is.

A dilemmám menjek vagy maradjak? Egyrészt szeretnék új életet kezdeni. Nem akarok életem végéig abban az omladozó romhalmazban lakni, amiben most vagyunk. Albérletbe tudnék menni (a kaucióban tesóm adna kölcsön) aztán a többi már az én gondom lenne. Ez esetben férjem maradna a felnőtt és 17 éves gyerekeinkkel a lakásba. Akkor ugye neki ki kellene fizetni engem. Ez mennyi idő lenne? Neki ott van anyósom lakása, albérlők lakják pár éve. De ugyanúgy nincs pénz semmire mint amikor ez nem volt. A közös kasszába szinte mindig csak az van amit én a sajátomból oda teszek (???) Lehetne kérni,hogy részletekben fizessen ki engem. -mondjuk a lakásunk ér 10 milliót, fele 5. akkor havonta valamennyit, amíg ez le nem telik? Lelépési díj? A kiskorú után nekem kellene még gyerektartást adnom ezt tudom. Szóval be merjem vállalni az albérletbe költözést? Hát kemény lenne, de én tudok spórolni és kevés pénzből élni. - Vagy legyen a többség által járt út maradnék a gyerekekkel a közös tulajdonú lakásunkban. És ha Ő nem lesz hajlandó elköltözni? Szerintem így tenne. Válás után közös lakásban? Ti mit tennétek a helyemben? Kicsit hosszúra sikerült, de már ez is segít, hogy kiírtam magamból.


2019. febr. 11. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Simán elmennél albiba, új életet kezdeni , a gyerekeid nélkül? Az oszt’ igen .
2019. febr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Alberloket kitenni, ferjed mehet a sajat lakasaba.
2019. febr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Miért kéne kifizetnie téged? Ráadásul, ha egyedül neked megy jobban, akkor szerinted mit fog tudni tenni a 2 gyerekkel?
2019. febr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek már nagyok.Házat el kell adni majd felezni és Viszlát.
2019. febr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A nagylányom 23 éves. Már dolgozik. Hogy Nekem megy jobban? Egy átlag fizetésem van.Albérlet kifizetése után maradna úgy 25 eft. A férjem viszont lehúz főleg anyagilag. Hogy miért kellene kifizetnie engem. Mert házasság előtt közösen vettük a lakást. Tehát a vételár felét én fizettem a lánykori megtakarított pénzemből, a másik felét meg ő. Persze ha én maradnék ott,akkornekem kellene Őt kifizetnem.
2019. febr. 11. 10:06
 6/11 anonim ***** válasza:
Vele beszéltèl már erről? Szerintem korrektebb lenne őt is bevonni a terveidbe....lehet felajánlana ő is egy megoldást,és az is lehet,hogy az kedvező lenne mindkettőtök szàmàra
2019. febr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Rockarc ***** válasza:
100%

Keress meg egy ugyvedet, vagy akar az illetekes birosagon is kerhetsz ingyenes jogtanacsadast. Az ugyved jobb.


42F

2019. febr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, el kell inditani a válópert és valáperes ügyvéd segitségével meg tujátok határozni azt, hogy hogyan fizessen a férj.

Lehet ha eladjátok az ingatlant, jobban jártok mindketten, gondolom szignifikáns nyereség lenne a lakáson ahhoz képest, mint amikor vettétek. Ha nem is veszel saját ingatlant, de legalább lenne megtakaritásod, amiből el tudnál indulni.


Eléggé veszélyesen hangzik, hogy az albi kifizetése után max 25 ezred maradna :/


Úgyhogy először én elmennék ügyvédhez, kikérném a tanácsát, majd ha elindul a válási procedúra, csak akkor költöznék, addig igyekeznék spórolni, ahol lehet.


Fiad biztos nem akarna veled menni?


Nem tudom, kell gyerektartást fizetni 18 év alatti után? (ezt más biztos jobban tudja)

2019. febr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
El kellene adni,és felezni,ő menjen az albérlők lakta lakásba,te meg egyenlőre albérletbe.Aztán jó lenne ha ebbe beleegyezne,ha nem,ügyvédhez fordulnék.A gyerekeket megkérdezném kivel akarnak maradni.Ha esetleg veled,akkor valamivel nagyobb albit néznék,és a dolgozó lányodtól egy kis besegítést kérnék anyagilag,illetve a 17éves is rákényszerülne diákmunkára.Ha az apjukkal akarnak,akkor oldják meg.Ilyen részletfizetésekbe nem mennék bele,csak a gond lenne vele.A kapott pénz jó lenne önerőhöz egy saját lakáshoz.
2019. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

engedd el az anyagi oldalát!

szabad leszel!!!

ha ügyes vagy úgyis megteremted..

2019. febr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!