Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Akinek külföldön dolgozik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek külföldön dolgozik a volt férje, mennyi gyerektartást fizet?

Figyelt kérdés
Nem lehúzni akarom. 1 éve mondták ki a válást, megegyeztünk egy összegben, amit a bíróság jóváhagyott. Mostanában azt mondogatja, hogy ha letelik a 2 év, beadja a kérelmet, hogy csökkenteni tudja az összeget. Csak kíváncsi vagyok kinél, hogy van. Köszönöm
2019. febr. 17. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
60 ezret kapok havonta.
2019. febr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet azóta már született kint gyereke és arra hivatkozva csökkentheti is.
2019. febr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Általában akkor csökkentik, ha az elmúlt 2 évben történt valami változás: gyereke született, csökkent a fizetése. Ha a helyzet nem változott, nincs indok a csökkentésre. Sőt, ha azóta mondjuk a gyerek iskolába ment, akkor több a kiadás, nem fogják csökkenteni.
2019. febr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyit fizet.

A lényeg hogy az a minimum amit az otthoni jogszabály szerint megállapítanak. Tehát mintha otthon dolgozna egy ugyanolyan munkakörben, mint most kint.

Aki ezen felül többet ad, az egyéni döntés.

Én fejenként 60 ezret adok. Így gondoltam jónak, kis könnyebbség exnek így, mivel ez nyilván több mint amit rájuk költ. Egyedül gyereket nevelni pedig nem leányálom...

2019. febr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
43%

"Tehát mintha otthon dolgozna egy ugyanolyan munkakörben, mint most kint."


Ez csak egy joggyakorlat, és nem jogszabály. Én több olyan esetet is tudok, ahol nem a magyarországi fizetés szerint állapították meg.

2019. febr. 18. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!