Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váláskor a nem 50-50%-ban a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váláskor a nem 50-50%-ban a nevünkre írt ház az eredeti arányban oszlik?

Figyelt kérdés

Friss házasként vettünk házat, a férjem fizette a nagyobb részét, az én nevemen 10% van. Házassági szerződés nincs.

Azóta felújítottunk, emeletet építettünk, sok beépített bútor van. Ez nagyrészt az én keresetemből, örökségemből ment, ezt ugye lehet igazolni? Az örökséget gondolom lehet, de azt hogy én kerestem többet, a férjem pedig a szülei hitelét fizette, kocsit vett, utazott stb.?

Nem 10%-nyi pénzt szeretnék látni belőle.


2019. márc. 19. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kellenének a számlák a felújításról,építésekről,stb.Látatlanba hiába mondod hogy te fizetted,igazolni kell.
2019. márc. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az 50-50 csak elméleti arány,ha a férjed tudja igazolni,hogy az eladott lakásából vásároltátok,akkor ez az arány lehet 90-10-is,de a házasság alatt szerzett vagyon közös,ha ő munkanélküli volt 10 évig,akkor is.
2019. márc. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az lényegtelen, hogy papíron mi van a neveden, 50-50% lesz az osztozkodas, kivéve, ha bizonyítani lehet, ki mennyit költött ra magán vagyonbol (örökség, házasság előtti vagyon)

Hogy a férjed jelenleg mit fizet a jövedelmébol az nem számít.

2019. márc. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!