Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén, ha mindkét fél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén, ha mindkét fél egyenlő háttérrel rendelkezik, ítélhetik apukának a gyereket? (4éves) Volt már példa arra M. o. -on hogy apához került e gyermek úgy hogy az anya nem alkoholista/drogos stb?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz a házasságunk. Élhetetlen a légkör itthon. Egyedül a gyermekem miatt nem válok el, de nem nőhet fel ilyen környezetben! Vannak esetek amikor jobb egy csonka család. Hát ez most ez az eset! Viszont félek, hogy a bíróság nem ítélné nekem a gyermeket!

2019. márc. 19. 10:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
nem a pénz dönti el, hogy kihez megy a gyerek és mindig a gyerek érdekét nézik, és a gyerek érdeke, hogy az anyjánál maradjon, KIVÉVE, ha ez a rossz házasság miattad rossz.
2019. márc. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Ahhoz több infó kene, gondoskodó e a gyerekkel, megoldható e neki is a gyerek munka mellett akarja e egyáltalan...kihez ragaszkodik inkább a gyerek.

Valtott elhelyezest amugy sok pszichologus sem javasol.

2019. márc. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha szülőként megfelelôen jó szülők vagytok, kérjetek közös felügyeletet! Egy hét itt, egy hét ott, és a gyereknek megmarad az nyja is, és az apja is.
2019. márc. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én az apa vagyok. Az anya miatt élhetetlen a házasság, a gyermek sem szeret vele lenni. Sajnos ki kell mondjam, de a feleségem nem szereti, kifejezetten idegesíti a gyerek és terhére van. S válás esetén csak amiatt harcolna a gyerekért, hogy engem padlóra küldjön! Bírósági tárgyaláskor nem tudom bizonyítani ezt. Nem tudom bizonyítani, hogy nem öleli meg, nem simogatja, nem vigasztalja stb... Hisz kifelé mutatja, hogy micsoda mintaanya, de messze nem az. Amikor másokkal vagyunk, akkor egyszer egyszer megöleli, de látszik rajta, hogy nincs érzelem az érintésében és megjátszott ez. Nagyon közeli ismerőseinknek feltűnt már ez, de idegeneknek nem. Tehát a bíróságon is tudná játszani a mintaanyát... Nem tudom, miylen eszközökkel élhetnék?
2019. márc. 19. 10:53
 5/16 Bence_ ***** válasza:
57%

Bíróság berendel tanúkat, pszichológus vizsgál mindenkit majd dönt.

Egyrészről ők sem hülyék, láttak már sok mindent.

Jó melós és drága válás lesz de benne van a pakliban, hogy nálad helyezik el.

Mediátort próbáltatok?

2019. márc. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2%
Kicsi az esélye, majdhogynem nulla hogy egy ekkora korú gyermeket az apukánál helyezzenek el. Én nem pártolom ha az apukánál van, az anyja mellett a helye, hacsam nem életképtelen drogos az anya.
2019. márc. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha nem lettem volna tanúnak beidézve és meghallgatva anno 11 évesen, simán apámhoz ítéltek volna, és ez már egy 9 éves történet. Szóval alapvetően nem lehetetlen. Tényleg az jelenti a valódi problémát, hogy a gyerek még nagyon kicsi.
2019. márc. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

Soha az életben nem fogják az apának ítélni a gyereket, még akkor sem ha egyértelműen jobb helye lenne ott. Ha képes a nő jozanon bemenni a bíróságra és elmondani két értelmes mondatot akkor esélyed sincs.

Ez a világ legnagyobb szemétsége. 🙂

2019. márc. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

#6 Miért lenne az anyja mellett a helye egy 4 évesnek? Én nem tudom ellátni? Nem tudom teljes szívemből szeretni? Nem tudom nevelni? Nem lehetnek akár jobb pedagógiai meglátásaim mint egy nőnek? 🙂

Mit mondasz akkor, ha az anyját nem is érdekli, csak bosszuból vette el, mert tudja hogy ezzel fájdalmat tud okozni.

Mit mondasz akkor, ha az anyja egy gonosz és önző ember? Mit mondasz akkor ha 1000 dolgot csinálnék vele, 1000 elményt adnék neki, tanulnék vele, megtanítanám lovagolni, de nem tehetem, mert sokszor még látogatáskor is pont nem ér rá az anyja miatt.


Biztos, hogy az anyjánál a helye? 🙂

Nem annál aki szívesebben foglalkozik vele, aki jobb ember, aki jobban szereti?

2019. márc. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos ma még nálunk ott tart a bíróság, hogy a gyermeknek az anyja mellett a helye. Nem drogos, nem veri, ad neki enni -> alkalmas anyának.


Szerintük... De a lelki részét senki nem vizsgálja. senki nem nézni, hogy micsoda sérülést okoz a kicsinek az anyai szeretet hiánya. Senki nem nézi, hogy csak rosszindulatból kell neki a gyerek. Pszichológiai vizsgálaton megállapítanák, hogy épelméjű az anya. És ennyi. Senki nem vizsgálja azt a légkört amit teremt itthon, az állandó feszültségkeltés, csesztetés, lelki terror. ("jól" csinálja, mert nincs bizonyíték soha. Pl: oviból hoz haza egy rajzot és büszkén mutatja, erre az anya nem mondja, hogy szép, vagy ügyes vagy vagy stb... hanem hogy xy biztos szebbet csinált. És vonja le a következtetést maga a gyerek, hogy ő nem elég jó. Szóval értitek? soha nem dicsér, de nem is szól le, csak utal!)


Esélytelen, hogy nekem ítéljék, hiába vagyok uyganolyan jogú szülő, hiába szeretem mindennél jobban, hiába tudnék neki harmonikus gyerekkort biztosítani, hisz "a gyereknek az anyja mellett a helye" És ezzel elcsesznek egy emberi életet. Azt hiszem akkor inkább nem válok, nyelem a sok mocskot amit a feleségemtől kapok, de itt maradok a gyermekem mellett és próbálom kiegyensúlyozni az anyja által okozott károkat sérüléseket.

2019. márc. 19. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!