Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek, ha az apa a válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha az apa a válás kimondása után a bírónő által megítélt összeget nem fizeti, csak jóval kevesebbet?

Figyelt kérdés
Közös gyermekünk van, az apa lakcímét tudom, született egy másik nőtől másik gyereke is (válási procedúra alatt), de ezt a bíróságon nem mondta el. Tudom, hogy feketén dolgozik, de hogy hol, azt sajnos nem, csak egy kocsi van a nevén, meg a lakásunk közös, tehát a fele az övé. Az van még a nevén. Mi a teendő?
2010. júl. 4. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Mivel született egy másik gyereke is, így valószínűleg csökkenteni fogják a gyerektartást is természetesen, hiszen már két gyerekről kell gondoskodnia. Megteheted, hogy elmész a bíróságra, mert neki is úgy illett volna, hogy kéri a csökkentést, amiért született egy másik gyermeke, de próbálhatnátok békésebb úton is elintézni. Nem tudtok megállapodni? Valószínűleg nem úgy áll anyagilag. A gyermeket látogatja rendszeresen, odaadod neki a láthatás időpontjában?
2010. júl. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs bejelentett jövedelme túl sok mindent ne várj.

A lakás felét nem lehet pénzé tenni, a kocsit talán de ha nagyon forszirozod a bíroság még feljelenti az apehnál és akkor lecsukják vagy elveszti a munkáját akkor pedig semmit se kapsz.

Nem bántani akkarlak csak mielött bíroságra mennél probálj vele dumálni.

2010. júl. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha közös a lakásotok,és azt egyedül használod,nem fizetsz utána neki bérleti díjat,akkor az bonyolíthatja a helyzetet. Egyébként igaza van az előttem szólónak. Nem biztos,hogy jól jársz,ha a bíróságra mégy.
2010. júl. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Varjal, ez nem vilagos. Tehat azert jarna tobb, mert feketen dolgozik vagy a bejelentett jovedelme alapjan tobbet iteltek meg es azt nem fizeti? Mert ha az utobbi, van ra lehetoseg, hogy a birosaghoz fordulj. Attol, hogy van masik gyereke, meg kell fizetni. Ha nem is annyit, de akkor legyen hivatalossa teve, igy tiszta mindket felnek ez. Amit csinal, nem tisztesseges. Akkor mondja ki, hogy csokkentesre van szuksege stb. Sajnos sokan csinaljak ezt amugy. Nem vagy egyedul. En is ismerek sokakat. Semmikepp ne hagyd annyiban, aztan lehet, hogy keveset itel meg a birosag, de legalabb akkor jogos a dolog, de igy igazsagtalan a sajat gyerekevel szemben.
2010. júl. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Biróságon jelezni. Szerintem meg lehetett volna itéltetni, hogy tiéd a lakás, ő meg nem fizet többé gyerektartást. Nem tudtok ebben megállapodni? ÉS ezt hivatalossá tenni?

Egyébként ha nem fizeti azt, ami a birósági itéletben van, az ma már kiskorú veszélyeztetése és a rendőrségre lehet menni vele, ahol el is fogják itélni. Talán figyelmeztesd erre, hátha mindjárt t9bb kedve lesz fizetni.

2010. júl. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem kiskorú veszélyeztetése, hanem tartás elmulasztása, de amúgy valóban bünteti a törvény:)

Ha nincs munkája, akkor a bíróság nem fogja kötelezni a több tartásdíjra, maximum megelőlegezi a tartást az állam, és ha lesz munkája, akkor visszafizeti. Vagyis ha csak feketén dolgozik, akkor örülj, hogy ad pénzt, mert ha "hivatalosan" nincs jövedelem, akkor tartást se ítélnek (nincs miből)

Szerintem is beszélj vele, hogy a lakás felét írassa a nevedre, (vagy a gyereketek nevére), és ez a tartás fejében legyen, így mégis jobban jársz.

2010. júl. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocs, de igen is kiskorú veszélyeztetése. Megkérdeztem a rendőrségen ott mondták. Azért büntetik szigorúan, mert bűncselekménynek számít. Amit a bíróság megítél, azt fizetni kell vagy így vagy úgy. 2 évig nem is változtathat rajt az apuka, hiába van még egy gyereke.Egyébként is túl gyorsan jött a második...nem? 2 év után megváltoztathatja a döntést.
2010. júl. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

A tartás elmulasztása cselekménnyel kiskorú veszályeztetése bűncselekmény valósul meg. No. Ne ezen szőrözzünk, a lényeg, hogy a rendőrség eljár vele szemben.


Én gonosz vagyok és az APEH-ot is ráküldeném, hogy vajon miből él vagy élnek meg, ha ott is kicsi gyerek van, apa nem dolgozik (hivatalosan). Csináljanak már egy vagyonosodási vizsgálatot...

2010. júl. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nos, a helyzet az, mi már hivatalosan elváltunk, ő feketén dolgozik, de hozott egy jövedelemigazolást, igaz, minimálbérről, de mi közösen akkor még békésen megegyeztünk abban, hogy havi 35 ezret fizet, és ő ezt a bíróságon vállalta is, jegyzőkönyvbe van véve. Csakhogy azóta nem fizet. Válás kimondása után derült ki, született egy gyereke, aki 2 hónapos, a mi gyerekünk meg 4 éves. Bejelentett munkahelye nincs, de mondom ő ígérte bíróságon, hogy ezt az összeget odaadja. Abban is megegyeztünk, hogy rám íratja lakásrészét, csakhogy hitel van rajta, tehát ő szabadul a hitelből, én meg fizethetem...nekem ebből semmi jó nincs...és az a havi 35 kéne, mert nem tudunk így megélni... a lakáshitel havi 65 ezer Forint....
2010. júl. 6. 18:10
 10/11 anonim ***** válasza:

35 ezer elég kiemelkedő összeg 1 gyerekre ebből csak csökkentene a bíroság mert pláne ha van mégegy gyerek.

Az hogy megigérte nem számít sokat.

2010. júl. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!