Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezés anyánál -...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezés anyánál - az apa hajthatatlan?

Figyelt kérdés

Első ítélet 1 hete van a kezembe, melyben az szerepel, hogy nálam helyezték el a gyemekemet.

Apuka nem is akarná, egy gonddal kevesebb.

Kimondta.

Az elmúl másfél évben 10000Ft tartásdíjat kaptam...

Erről is rendelkezik az ítélet, miszerint havi 15e + 10000 törlesztés.

2 hete kaptam 10000Ft-t, tehát papír nélkül még akkor.

15 napos fellebbezés nem járt még le, eddig 1x fellebbezett, tudom, most is fog, csak hogy megússza a fizetést.. :(

Na de a lényeg..


Nem lehet vele értekezni..

Látogatni nem látogatja a gyermekünket..

Felhívi is kb 2x tette az elmúlt másfél évben, ellenben velem aki gyakran hivogatta a gyermek kérésére..

Persze felvennie luxus volt..

Semmiben nem segít, se lelkileg (gyermeknek) , se anyagilag.

Lelkileg: nagyon félénk gyermek, megkésett, hibás beszéddel.

Sokáig jártunk pszihológushoz és logopédushoz, magán, fizetős.

Ehhez az elején még asszisztált, ma már még a megállapodás szerintit se fizeti.


Nekünk új életünk - családunk van, kistesóval.

Szeretnénk külföldre utazni családlátgatásra, amihez az ex nem járul hozzá...

Kimondta, nem vihetem ki a gyermeket a határon..

Jöjjenek az ottani rokonok.. (persze kit érdekel a 80 éves utazzon)

Mire fel teheti ezt meg?

Olvastam a törvényeket, ha ki akarnék települni, akkor is a gyámhatóság döntene, nem Ő...

És tényleg csak pár napról lenne szó és lett is volna, miután egy ismerős esküvőjéről emiatt lemaradtunk.. :(


Teszem azt iskolai kedvezményes sielési lehetőség lenne, oda se engedhetném el a gyermekemet?

Mert ő nem irja alá az útlevelet?

Sőt táborozni se, sehova??



Mit tehetek ilyen esetben?

Hova fordulhatok, mire számíthatok??


2010. júl. 5. 10:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Lemondathatod minden jogáról, de akkor a gyerektartás se jár. Amíg kéne, addig el kell fogadnod, hogy bizony beleszólhat a dolgokba.
2010. júl. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Próbálj meg kicsit békülni,még ha ő nem is akar. Gyerek lássa a jó szándékot és azt is, hogy milyen a másik fél.

De hiszek benne, hogy ha emberhez méltóan társalogtok és nem a harag felügyel mindent, akkor kialakulhat idővel egy jobb viszony. Gyerek meg fogja hálálni, ha okosabb vagy és ésszel csinálod.

Amíg vicsorogtok egymásra, persze, hogy nem fogja a gyereket külföldre engedni, mert ha kint maradtok, onnan már Isten sem hozza vissza.

De bármit is teszel saját kedvedre/érdekedben a gyerekkel, azt később kamatostul vissza fogod kapni. A jót is, meg a rosszat is. Egyébként is mindenkinek megvan a saját, önmaga számára elfogadható verziója mindenről...

Pénzről meg mindig legyen dokumentum.

2010. júl. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

mennyi idős a gyereketek? Sztem ha az apa szívózik a külföldi utakkal,egy idő után a gyerek is be fog szólni neki.


Az én apám is szívozott a külföldi utak miatt,9 évesen be is szóltam neki h ha nem akarja h anyával elmenjek,akkor vigyen el ő!

2010. júl. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ha azon múlik, hogy szabadok legyünk, legyen.

Kibírtuk az elmúlt másfél évben, asszem kibírnánk ezután is a pénze nélkül.


Tervezett, akart gyermek egyébként, mielött még ezt is megkapom.


10:24 - 80%

2010. júl. 5. 10:35
 5/13 A kérdező kommentje:

10:26 - 79%


Normálisan próbáltam vele beszélni, mindenről.

Bármilyen történés volt a fiam életében hívtam (iskolai eredmény , vagy első szerelem, vagy épp a karácsonyi ajándék) , tájékoztattam + ha a fiam kérte, hogy beszélni szeretne vele.

az esetek 98%-ban fel sem veszi a telefont, se számmal, se rejtve...


Azt hiszem én mindent megtettem..

2010. júl. 5. 10:37
 6/13 A kérdező kommentje:

10:31 - 84%



8 éves lesz 25-én :)


Úgy gondolom sose merne beszólni az apjának :(

Szereti, és nem tudja mi van "köztünk".

Neki csak annyi jön le hogy sose elérhető és sose jön. :(

De szereti és hiányolja.

Nem nevelem ellene, sose tettem és nem is fogom..

2010. júl. 5. 10:38
 7/13 anonim ***** válasza:

Hja. Meg még nyalja körbe is, hogy jobb belátásra térjen. Milyen apa az olyan, aki a saját gyerekével így ki....k. A levélből egyértelműen lejön, hogy az apuka nem hajlandó jobb belátásra térni. Nem fizet gyerektartást, nem tartja a kapcsolatot a gyerekkel, szerintetek érdemes leülni vele tárgyalni? Az én volt férjem is ilyen. 3 évig küzdöttünk a gyerekelhelyezési pernél. Most hogy megnyertem, cseszik a 2 gyerekére. Gyerektartást nem fizet. Agyba-főbe fellebbez, a leghülyébb indokokat találja ki, mindenféle bizonyíték nélkül. Semerre sem tudok mozdulni, amíg nem jogerős az ítélet. Mindenhez kell az engedélye, így mi sem tudtunk elmenni külföldre nyaralni. A gyerekektől fosztotta meg ezt az élményt nem tőlem. Ugyanebben a helyzetben van a kérdező is.

Nálunk még nagyon friss a dolog, ezért én még várok mielőtt lépek, de nekem a gyámügyet javasolták. Végül is Ők nézik a gyerek érdekeit. Próbáld meg. Ha nem fizet gyerektartást, jelentsd fel! Szigorúan büntetik, mert kiskorú veszélyeztetése. Ha nem látogatja a gyereket a meghatározott időpontban, szintén jelezd a bíróság felé akár egy panasznapon. Egy kicsit meg kell szorongatni, ne érezze magát nyeregben. Elég f..., ha egy "beteg" gyerekkel így bánik.

2010. júl. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Te megtettél mindent,hogy Ő normális kapcsolatot tarthasson a gyerekével.Ő ezzel nem él,erről nem Te tehetsz.Kicsinyes szánalmas bosszúálló pasi lehet,aki irigy a boldogságodra az új családodra,ezért szeretne keresztbe tenni ahogy tud.Én ezt tettem,Te is teheted:Add bíróságra az ügyet.Mondd el,hogy nem él a láthatási jogával,nem teljesíti a fizetési kötelességét.Magyarul,tojik a gyerekére.A bíróság előtt mondasd le az apai jogok gyakorlásáról,így semmihez nem kell majd a beleegyezése.Ez számotokra semmilyen hátránnyal nem jár,mert a tartásdíj fizetési kötelessége ugyan úgy megmarad!Arról sem lemondani nem lehet jogilag,(mármint,hogy Te nem kéred)se az apa nem bújhat ki alóla hivatalosan(az más,hogy annyira aljas és nem érdekli a gyereke,hogy nem fizet tisztességesen).Ez jogilag járható út.
2010. júl. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


miután küldött 10000Ft-ot (másfél év után) , már nem mondhatom hogy nem fizet :(


DE


Nálam van elhelyezve a fiam, én döntök hova viszem!!

Ő bele szólhat a névváltoztatásban , pályaválasztásba, költözésbe (lakcímváltozás).

De hogy nyaralni hova - mikor viszem nem szólhat bele!

Feltéve ha nem haladom meg a 6 hónapot :D

4 napról van szó egyébként amiben benne van 2x 12 óra utazás.

Már nem kell gyámhatósági "engedély".

Vigyem az ítéletemet és elvileg simán kapok neki útlevelet

és a határon is át kell engedniük.

2010. júl. 5. 14:40
 10/13 A kérdező kommentje:

Az lemaradt a hszm-ből, hogy felhívtam a kiskőrösi gyámhatóságot, ezt ők mondták.


Valaki megerősíthetné ezt...

2010. júl. 5. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!