Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Már nem szeretem a feleségemet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Már nem szeretem a feleségemet! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A feleségemmel 5 éve vagyunk együtt. 44 éves. Nincs gyerekünk. A legcsodálatosabb ember, kedves, odaadó, nagyon jó feleség. Csak az a baj, hogy már nem szeretem, nem vonzódom hozzá és nem kivánom már. Inkább úgy tekintek már rá mint egy barát és nem érzem magamat boldognak így. Ő szeret engem tiszta szívéből. Már jó ideje örlődök, hogy mi tévő legyek. Félek, hogy mi lesz vele ha elhagyom. Nincs nagyon senkije.
2019. máj. 31. 01:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Párterápia.
2019. máj. 31. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Megbeszeltétek már a problémátokat? Változtattatok rajta? Mi az oka, hogy már nem vonzódsz hozzá?
2019. máj. 31. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%
Párterápia? Minek ha nem szereti már? Rábeszélik hogy szeressed már, naaa, légyszi. Döntsd el,élsz így tovább boldogtalanul, vagy tovább lépsz. Kemény lesz mindenkinek, de az élet megy tovább. Mondd el neki hogy mi van és mindenki menjen az útjára. Persze csak akkor, ha biztos vagy az érzéseidben.
2019. máj. 31. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Ha fontos neked, megpróbálod felmelegíteni a kapcsolatot.
2019. máj. 31. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
Küldd hozzám😁
2019. máj. 31. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nincs erkölcsi jogod otthagyni, az biztos, csupán azért mert nem vagy boldog attól, hogy veled van, különösen úgy, hogy ő láthatóan boldog veled. Ilyen helyzetben meg kell próbálni más boldogság-forrásokat találni, ami legjobb, ha vele közös élményekből fakad. Menjetek el mondjuk minden hónapban egy hosszú hétvégére valahova, ahol még nem voltatok, fedezzétek fel közösen az országot vagy a világot. Járjatok el kettesben színházba, moziba, koncertre. Hívd el egyszer-egyszer étterembe vacsorázni. Ezek a közösen átélt élmények még azt is elérhetik, hogy újra megszereted, de a legrosszabb esetben is javítják majd a közérzeted, az életminőséged. A szeretetnek természete, hogy nem mindig kölcsönös, ezt sajnos el kell fogadni, de ha valaki szeret téged, az nagy kincs, ne dobd el magadtól.
2019. máj. 31. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

6 - mi az, hogy nincs erkölcsi joga, ha nem szereti, akkor nem szereti, ennél nyomósabb ok kevés van. Az oké, hogy a szeretet nem mindig kétoldalú, nade azért a feleség helyében én egyáltalán nem örülnék neki, ha csak azért lenne valaki velem, mert én annyira szeretem, hogy ezt nem akarja eldobni magától, de azért viszonozva egyáltalán nincs. Azért legyen velem, mert velem akar lenni, ne azért, mert fél attól, hogy mással rosszabb lenne.


Kérdező, szerintem vallj színt, bármilyen fájdalmas is. Amúgy a közös programok valóban jó ötlet, ezt esetleg megpróbálhatjátok, de olyan rövid az élet és olyan értékesek az aktív évek, ne pazarold se az övét se a magadét sokáig.

2019. máj. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem. Te azt vártad, hogy 50 évig ugyanolyan szerelmes leszel, mint az elején? Ez az első tartós kapcsolatod?
2019. máj. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

44Ff vagyok, 2 válás után!

Egy kapcsolatban vannak hullámvölgyek, megszokott szürke hétköznapok.

Gondolj csak bele, ugyan ezt szeretnéd végigcsinálni ötévente?

Írok egy jó tanácsot:

1. Minden kapcsolat 5-7, 11-15, 22-24. évének időszakaiban a kapcsolat meggyengül, mert megszokott lesz, és az emberek úgy vannak vele, hogy nem kell megküzde a kapcsolatért mert úgy is az "enyém".

Bizony nem igaz, egy kapcsolat fentartásáért bizony nagyon meg kell dolgozni, főleg ha tényleg szeretjük a másikat. (Ha nem, szeretnéd lesz.rnád kije van és kije nincs)

2. Hajlamosak vagyunk a könnyebb utat választani, az az feladni, tovább állni ahelyett, hogy a megkopott, begyepesedett, kapcsolatunkat helyrehozzuk!


3.

Izgalmakat a meglévő kapcsolatodba is tudsz vinni!

Izgalmakat keresel?

Menjetek el együtt táncot tanulni, ejtőernyőzni, egzotikus nyaralásra, csináljatok nem megszokott dolgokat! Lehet akár extrémebb, egymás szexuális vágyait kielégíteni. (nem éppen a hármas felállásos szexre gondoltam)


Szóval fogadj el egy jótanácsot olyan embertől aki megbánta az emberi hibáit!

Ne lépj túl rajta, erőltesd a kapcsolatotok megygyógyítását!

2019. máj. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%
#6-os voltam és a #7-re reagálnék. Szerintem az életnek elsősorban nem arról kell szólnia, hogy mi boldogok legyünk benne, különösen nem mások szívének összetörése árán. Az életünk elsősorban feladat, küldetés. Azért vagyunk itt ezen a világon, hogy jobb legyen velünk a világ, s ehhez vállalni kell kompromisszumokat, sőt sokszor még a komoly nehézségeket is. Meg kell próbálnunk úgy élni, hogy életünk végén nyugodt szívvel azt mondhassuk: jót tettem azzal, hogy itt voltam ezen a világon. A kérdezőnek az egyik életfeladata az, hogy a felesége teljesebb életet élhessen általa. Láthatóan nem is azt kívánja a felesége tőle, hogy viszontszeresse, hanem csak azt, hogy elfogadja az ő szeretetét. Nem önmegtagadást kér tőle, hiszen szinte biztosan megérezte, hogy a vonzalma már eltűnt. A kérése tehát még csak nem is olyan túl nagy, s ha a kérdező teljesíti, egy másik ember életének hátralévő része lesz kerekebb, teljesebb. Az életfeladatok elől nem elmenekülni kell, hanem megpróbálni teljesíteni őket. A szeretet idősebb korra úgyis inkább egyfajta támogató szövetséggé alakul, a vonzalom oldala elhalványul. Ha valaki megnézi Rippl-Rónai: "Szüleim negyven év házasság után" című festményét, abban minden benne van.
2019. máj. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!