Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válásunkkor, ügyvéd nélkül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válásunkkor, ügyvéd nélkül egyedül mentem! Férjem egy sztárügyvéddel! Azonnali lakáshasználatot kért a későbbi megváltást előirányozva! Megteheti?

Figyelt kérdés
Lakásmegosztást szeretnék, mert a 65 ezer Ft-os rokkantnyugdíjam van. Kaphat-e kizárólagos lakáshasználatot, ha a lányom, (aki 20 éves)és tanul de a barátja is velünk lakik? Kitehetnek-e a lakásomból?
2010. júl. 11. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
nem kaphat, gondolom a lakás közös és nem a férjed kizárólagos tulajdona.Vegyen egy kis lakást számotokra.
2010. júl. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Nem lettél volna köteles "megtűrni" az ügyvédjét.


Mivel te nem ügyvéddel mentél, nyugodtan megkérhetted volna, hogy fáradjon ki ehhez jogod lett volna.



Mellesleg az ilyen "sztárügyvédek" csak jól lehúzzák az embert, főleg ha nem százmilliókról van szó, a fülüket sem mozdítják csak "reprezentálnak" 30 ezerért óránként.

2010. júl. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mellesleg szerintem nem teheti meg ha



- neked is van tulajdonod a házban


- vagy ha nincs hova menned, és a gyerekeknek sem.



Bár nem vagyok jogász de annyit tudok, hogy a jog védi a családot, főleg a gyereket.


Szerintem ha a férjednek van más ingatlana is ami egy az egyben az övé. Nektek meg semmi más nincs csak ez, akkor a férjed hiába ugrál, nincs az a bíró vagy közjegyző aki szétcseszne emiatt egy családot.

2010. júl. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lakáshasználatot te is kérhetsz,meg még amit akarsz.

A lányod mivel nagykorú sokat nem fog nyomni a latban,a barátja meg pláne nem.


A lakásmegosztás olyan dolog,hogy ha a férjed nem akar közös tulajdont veled(miért is akarna,ha váltok),akkor bizonyos időn belül a lakást ki kell fizetned a részére(ami őt illeti),vagy elárverezteti.

Rokkantnyugdíj mellett lehet munkát vállalni,gondolom a lányod barátja is dolgozik,sőt egyetem mellett se tilos a munka!

2010. júl. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznosak a segítségek, de még néhány infót nem adtam!

A lányom a férjemmel akar maradni a pénze miatt, amit megértek!

Három gyermekünk van, kettőnek lakást vettünk, már 9 éves korukban,amin haszonélvezetem van, de a gyerekeim lakják! A lányomnak építési telket szeretnénk adni!

Mindezek ellenére lakásmegosztást szeretnék, mert teljesen megoldható a teljes szeparáls! Van esélyem?

Köszönök minden választ, mert nekem nincs jogi segítőm!

2010. júl. 11. 11:29
 6/10 A kérdező kommentje:
Még egy nem elhanyagolható tény: 57 éves vagyok és rettenetes ez a helyzet 30 éves tökéletes házasság után!
2010. júl. 11. 11:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Abban az esetben kérhet, ha a ház már azelőtt az övé volt mielőtt összeházasodtatok volna. Akkor az csak az övé. Ha a házasság alatt vettétek annak a fele tiéd, tehát ha meg is kapja, ki kell fizessen téged és abból te tudsz házat venni. Úgy látom ti remek szülők vagytok, akik nem azért dolgoztak, hogy bérleti díjat kérjenek a gyerekektől, hanem házat vettetek nekik. Komolyan le a kalappal mindkettőtök előtt, még ha válással is végződik. Szóval ezzel arra akartam kilyukadni, hogy még ha a férjed sikerrel is jár, akkor is biztos vagyok benne, hogy ideiglenesen bármelyik gyermeked befogadna. Sajnálom, hogy így alakult, rossz látni, ha az ilyen tisztességes jó emberek válnak :(
2010. júl. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az együttérzésen, megértésen túl semmilyen konkrét segítség nem tűnt fel eddig. - Vasárnap délutánra talán ennyi is vígasztaló.


Remélem ki tudod szűrni az abszurditásokat, mert úgy kisebb csalódás ér a végén.

2010. júl. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

Kedves kérdező!

30 év után még rosszabb lesz azt látni,hogy a volt férjed egy másik nővel éldegél majd a volt lakásotok egy részében.

Azonkívűl a közös vagyont meg lehet szüntetni,akkor is,ha te nem akarod.

Egyszerűbb,ha közösen eladjátok,vagy egyíkőtök kifizeti a másikat,mert így egy szép hosszú harc fog kezdődni,aminek a végén lehet mind3nki ellened fordul,mert te leszel a begyöpösödött sz@rkeverő,aki mindenki életét megkeseríti.

A 30 év meg hidd el,ha olyan szép lett volna,nem így ér véget.

Szerintem jobban járnál,ha elköltöznél,barátokat keresnél és élnéd a SAJÁT életedet.(nem,az meg nem érthető,ha a lányod a pénz miatt az apját választja...valami gond van az értékítéletével.Egyáltalán neki miért is kell választani?Lehet nem is volt olyan szép az a 30 év-legalábbis neked és most ezért vagy ennyire csökönyös?)

2010. júl. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sajnálatos módon én szépnek tartom az elmúlt 30 évet, és nehezen élem meg, hogy ebbe a helyzetbe kerültem!

Szeretnék idős koomra abba a házban meghalni amit keserves munkával összehoztunk.

Lehet, hogy nincs esélyem és sza@rkeverőnek titulálnak, de talán letettem a gyerekeim asztalára annyit, hogy ne érezzék ezt!

Már csak nyugalomra vágyom a saját kis kuckómban és nem hiszem, hogy tudok új életet kezdeni!

Azért kösz minden választ!

2010. júl. 11. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!