Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miket visznek magukkal a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miket visznek magukkal a gyerekek, ha a másik szülőhöz mennek láthatásra?

Figyelt kérdés

2 éve váltunk el a férjemmel. Most 7,9 évesek a gyerekek. Eddig mindíg vittek ruhát, játékot mindent, de sajna folyamatosan vagy nem jön vissza vagy borzasztó állapotban jönnek vissza a ruhák leginkább. 1 hetet voltak az Apukájukkal júlisusban és 16 ruha használhatatlan állapotban érkezett vissza, tele foltokkal ami nem jön ki sehogy.

Azon vagyok hogy innentől kezdve nem visznek semmit, ami rajtuk van abban elmennek és a többit oldja/vegye meg Apuka.

Nálatok ez hogy van?


2019. júl. 22. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Küldjél néhány váltás ruhat a volt ferjedhez a gyerekeknek, amelyek ott maradnak, ő kimossa, és abban vannak, mikor nála töltik az időt.
2019. júl. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a másik oldalon vagyok,hozzánk jön az előző házasságból valo kisfiú.

Mindig hoz ruhákat és játékokat is ,hiába van neki itt is rengeteg játék.

Kimosva Kuldtem vissza őket ,de nwkem is volt amiben maradt folt ,málna nem jött ki.

Inkább beszéld meg velük normálisan.


A borzasztó állapot csak a folt miatt vay másra is érted ?mert gondolom mosogeppel mossa mint bárki más ...

2019. júl. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk mondjuk megosztott felügyelet van, tehát ugyanannyit van a gyerekem az apjánál, mint nálam, de a kezdetektől úgy van, hogy mindene van ott is, csak néhány nem mindennapos cucc van, ami vándorol (pl. fürdőruha, vagy ünneplő ruha). Csak az a ruha kerül át a másikhoz, ami éppen akkor a gyereken van, amikor hozzuk-visszük. Hat éve élünk így és működik. (Bár tény, hogy apukának "fel kellett nőnie" a feladathoz, mert korábban a házasságunk alatt bizony hozzászokott, hogy neki nincs része a gyerek ellátásában, mindent készen kap, neki csak a szórakoz(tat)ás marad. Időbe telt, mire megszokta, hogy el tudja látni a gyerekét kajával, ruhával. Mostanra már főz rá, mos rá, egész jól belejött. :) )
2019. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

12 éves fiunk van, közös a felügyelet, a bejelentett lakcíme nálam van (anyuka vagyok).

Heti váltásban neveljük a gyereket, amikor megy, viszi az iskolatáskáját, a könyvet, amit olvas, játékokat, amikkel éppen aktuálisan játszik, otthoni ruhákat és suliba járós ruhákat is. Egy kisebb méretű utazó táskába pakolok neki, bőven több ruhát, mint amire szüksége van, plusz évsgaknak megfelelő lábbelit, és több váltás alsónadrágot.


Mosáskor látom, hogy új dolgai is vannak, és olyanok is, amik 2-3 láthatás után jönnek csak haza. De ezen nem akadok fenn.


Nem tudom, nálatok mi van lepapírozva, a gyerek osztálytársánál mondjuk az, hogy anyuka láthatások alkalmával köteles a gyereket elkészíteni, átadni, és az évszaknak megfelelő ruházattal az apukánál tartózkodását biztosítani, mivel ott életvitelszerűen anyukánál él a gyerek. Ha nálatok us úgy van, hogy tiéd a felűgyeleti jog, mert nem apukánál élnek életvitelszerűen, akkor ezt inkább beszéljétek át ahelyett, hogy kicseszel a gyerekkel, és egy ruhában küldöd el láthatásra.

2019. júl. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen időszak. Csak játszós ruhát csomagoltam a gyerekeknek, amit nem sajnálok. Olcsón tudtam venni nekik turiban, vagy ruhacsomagban vaterán. Őket csak az érdekelte, hogy milyen figura van rajta és milyen színű.

Most már kamaszok, nem vesznek fel akármit. 😉 De tudnak is rá vigyázni.


Egy fontos kérdés, amit jó lenne tudni: miért néznek ki így a ruhák? Mit csinálnak ott, amit otthon nem?

2019. júl. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na én a másik oldalon vagyok :) Igen ez elég idegesítő. Hozzánk folyton koszos ruhával jön a gyerek. Váltó ruhát ritkán tesz be. Volt rá példa, h szóltunk, h mennénk kajálni elvisszük ha van kedve .Természetesen az étteremben vettük eszre ,hogy koszos a felső, meg a nadrág is. De ezt már megszoktuk ...Én mindig úgy kuldom vissza ,h kimosom a cuccait,táskáját....Mert az is mindig koszos.Sok ruhát vettünk már de az sose kerül többet elő. Így vettünk most több cuccot,amit csak nálunk használhat.Azert nem vitázunk az exel,mert ő ilyen..Nem latja ,h koszos,nem érdekli.
2019. júl. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Lehet újragondolom a dolgokat. Ez már régóta probléma nálunk. Csak a gyerekek miatt küldtem eddig is mindent, mert nem akartam hogy ők igyák meg a levét. Csak most kiverte a biztosítékot hogy ilyen sok ruha lett selejt, mert ez rengeteg.
2019. júl. 22. 21:12
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez nálunk is igy volt hogy az új cucc vállalhatatlan állapotban jött vissza. Úgy lett megoldva hogy mivel nalunk az ellátásuk is komoly gondotot okoz az apának, a gyerekek nem hajlandók menni.
2019. júl. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!