Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Én fizessem a láthatásra a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én fizessem a láthatásra a másik fél, gyerekek utazási költségeit? Nagy távolságról beszélek.180-200 és több kilométerre költözött a gyerekekkel, egyes esetekben megbeszélés engedélyem beleegyezésem nélkül.

Figyelt kérdés

Ez vagy hasonló a kérdés már többször felkerült ide. Alapból igen a kapcsolat tartó költsége.

De mondjuk 200 km ?

Van itt valaki olyan akinek a házastársa elköltözött a gyerekekkel és az utazás költségeit az elköltözött fél fizeti,vagy minimum felezik ? Hogy milyen úton érte el ? Írja már le! Mert itt mindenki okos de tények kellenének. Mit hol intézett stb én Nejem is elköltözött 200 km Tehát mélyen érintett vagyok.


2013. febr. 23. 07:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2013. febr. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%

Aki elköltözik a gyerekkel, annak kell állnia az utiköltségeket, mégpedig a másik odautazását, vissza a gyerekkel együtt, újra gyerekkel a lakhelyre és a szülönek haza - illetve a másik megoldás, hogy odautazik és ott tölti a láthatást, ebben az esetben az oda-vissza út mellett a szállást is biztositani kell: vagy befogadja addig, vagy kifizeti a szállását - természetesen a legegyszerübbet, nem luxusszállodát. (A gyerek ellátását a láthatás alatt viszont nem fizettetheti ki érthetö módon)


Ennek az az oka, hogy a különélö félnek már eleve megterhelés a gyerektartás fizetése és ezért nem várható el, hogy még külön nagyobb kiadásai legyenek olyan okból, amit a másik fél idézett elö. (Egy hétvégi út oda-vissza a gyerek(ek)kel simán eléri a 20-30ezer Ft-ot, havonta már 50-60ezer körül van, ami azért nem kis összeg.)


Ha nem tudnak megegyezni, akkor az utazós fél a birósághoz fordulhat, és visszamenöleg is kifizettetheti ezeket a költségeket. Ehhez meg kell öriznie az igazolásokat arról, hogy mennyibe kerültek az utak.

2013. febr. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Honnan tudod ezt ennyire pontosan. Pl nálam 180-km,ott alvás szálloda stb azért nem jó mert nagyszülők és család is itt van ők is szeretnék látni gyermekeket.
2013. febr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Tényleg korrekt pontos válaszok kellenének,esetleírással,és hogyan intézte.Úgy látom ez sok embert érdekelne!!!
2013. febr. 23. 08:03
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
Kettes, a másik félnek nem lenne megterhelő? A tartasdij jó részét az utazásra kellene fordítania, akkor minek kapja? En mindenütt ugy olvastam, hogy a lathatasra jogosult kell hogy fizesse az úti költséget, mindegy, hogy ki költözött.
2013. febr. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%

Már engem is érdekelt, így kikerestem a rá vonatkozó szabályoztást:



149/1997. (IX. 10.) Korm. rendelet


a gyámhatóságokról, valamint a gyermekvédelmi és gyámügyi eljárásról



27. §99 (1) A kapcsolattartás célja, hogy


a) a gyermek és a 28. § (1) bekezdése szerinti kapcsolattartásra jogosult személyek (a továbbiakban: kapcsolattartásra jogosult) közötti családi kapcsolatot fenntartsa.


(7) A gyermek elvitelével felmerülő költségek a kapcsolattartásra jogosultat terhelik.


Szerintem sem igazsáégos, de ez van. aki az ellenkezőjét mondja, az honnan veszi? sokszor itt valaki elhint 1 dolgot, és a többiek meg átveszik.

2013. febr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Most őszintén! Mi nem 100 %-ban hasznos a lehető legpontosabb válaszon, hisz a rendeletet másoltam be!!!!


(bár ez már a vicc kategtória :))

2013. febr. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Keres egy ügyvédet és kérdez rá.
2013. febr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
53%
A hivatalos valaszt itt nem szoktak szeretni, csak az a hasznos, ami a kerdezo mellett all....
2013. febr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
49%

Tessék akkor itt egy másik törvény, ami szerint az engedélyed nélkül, nem változtathatja meg a gyerek lakóhelyét.

Szóval ügyvédet keres, mert az tud segíteni, mert minden törvénynek van egy kiskapus törvénye is.



Családjogi Törvény (1952. évi IV. törvény)

72/B.§ (1) A különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben a gyermek elhelyezését követően - közös szülői felügyelet hiányában is - együttesen gyakorolják jogaikat, kivéve, ha a különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság korlátozta, szüneteltette vagy megszüntette.

(2) A gyermek sorsát érintő lényeges kérdés: a kiskorú gyermek nevének meghatározása, illetve nevének megváltoztatása, tartózkodási helyének kijelölése, továbbá iskolájának, valamint életpályájának megválasztása.

2013. febr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!