Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ha 2 hetes kora óta jól...

Ha 2 hetes kora óta jól alszik éjjel, esélyes, hogy megtartja ezt a jó szokását?

Figyelt kérdés

Tudom, sokan küzdenek az altatással, az éjszaka és a nappal felcserélésével. A babám modt 1 hónapos, és 1,5 hetes kora óta az éjszakák sokkal könnyebbek vele, mint a nappalok. Alszik 4 órát este, aztán még 2 vagy 3 órát. Többnyire csak 1x kel, ritkán 2x. 100% anyatejes iszsz baba.

Annyira jó most ez így, én is tök kipihent vagyok a körülményekhez képest. Persze, tudom, lesz majd nehezebb is növekedési ugrásnál meg fogzásnál stb... De akiknek hasonlóan jó éjszakai alvó volt a babája már az elején, azoknak ez így is maradt?


2019. aug. 12. 07:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Én beetetési időszaknak hívtam ezt az állapotot. Azt hittem megnyertük a lottó ötöst éjszakai alvásban :DDD


Persze biztos vannak kivételek.

2019. aug. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%
Nálunk bejött, 2 hetes korától végigalussza, és azóta is. Most 3 hós. Néha-néha előfordul, hogy felkel 2 óra körül is, de nagyon-nagyon ritka, általában 4-5 fele ébred (valójában még alszik, csak enni kér), és továbbalszik etetés után 7-8ig. Persze még csak 3 hós, még változhat, de eddig nagyon jó! :)
2019. aug. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem. :) A beetetés tök jó szó rá. Most 5 hónapos a második, 8 hetes kora óta átaludta az éjszakát, most viszont megint többször ébred.

(A testvér meg ilyentájt lett jobb alvó a szörnyűből... aztán voltak időszakok, amikor "el-elromlott" újra.)

2019. aug. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
Nekem mind a 4 1x kelt a kórházban is már, 6-8-10 hetes koruktól aludtak 8-tól 8-ig kb és így is maradtak, annyi különbséggel, hogy már 9-9. 😊
2019. aug. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Vagy igen, vagy nem. Ezt előre senki se tudja. De azért drukkolok. :)
2019. aug. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor úgy látom ez teljesen változó... Azért reménykedem :)
2019. aug. 12. 07:32
 7/18 anonim ***** válasza:
Kicsi rá az esély... Három gyerekem van, voltak átaludt éjszakás időszakok. Az ikreim is 5-6 hónapos koruktól fél éven keresztül átaludták az éjszakát, én is azt hittem, hogy éjszakák kipipálva... Aztán elindultak 13 hónaposan, na onnantól szűk egy hónap pokol volt. Azóta eltelt nyolc hónap, még mindig sokat éjszakáznak, főleg az egyikük.
2019. aug. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Majd kiderul. Altalaban a fogzas es a mozgasfeljodes valtozast hoz, de közel sem biztos hogy tartosan megvaltoztatja a ritmusat. Az fiunk eleinte sokat szopott ejjel (5* legalabb) aztan manapsag mar csak este es reggel (most a nagy melegben neha hajnalban, de gyakran elég neki a viz) 2 éves. Nalunk a 6-10honapos kor közti idoszak es a 15-18 hónapos kor kozti idoszak volt nehezebb (ajánlom a wonder weeks könyvet / applikaciot amiben nagyobb mentalis ugrások magyarazzak a babák viselkedéset, en sem hittem benne de gyakran valóban bejott meglapo modon)
2019. aug. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Esélyes - és az is, hogy változik.
2019. aug. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
Én is beetetési időszaknak hívom :DDD
2019. aug. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!