Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Cicin altatás. Lehet, hogy 15...

Cicin altatás. Lehet, hogy 15 hónaposom leválasztódna? Hogy hagyjuk el az utolsó szakaszt?

Figyelt kérdés

Születése óta cicin alszik el. Ha itthon vagyunk. Napközben meg 2x és este altatáskor

Mással is tud aludni ezeken felül baba kocsiban, autóban, régebben kendőben szóval nem csak cicin.

Mostanában rég óta reggel már nem szopizik

Csak és kizárólag altatáskor. Ez így zajlik mostanában, hogy szopizik majd pár perc után elfordul. Háttal nekem. Kicsit még néz előre majd elalszik. Éjszaka ha felriad akkor mindig bekapja és így alszik vissza. Én lassan szeretném elvalasztani. Talán ő is szeretné lassan, hiszen ő maga fordul el háttal nekem. De nem tudom, hogyan csináljam? Még következetesen nem álltam neki de amikor megpróbálta csak simogatni cici helyett akkor kiakadt és tépte a pólóm.

Segítséget köszönöm.



2019. aug. 25. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Azért, mert rászoktattad, hogy cuminak használja a cicidet. Ne melletted aludjon, hanem a saját ágyában. Adj neki teát/vizet cici helyett, akkor is, ha sír. Néhány nap után elalszik anélkül is. 15 hósan már nincs szüksége a szopizásra.
2019. aug. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi tudom, én szoktattam rá és vállalom is. Rendben akkor saját kiságy lesz a megoldás
2019. aug. 25. 15:54
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem 15 hónaposan még nyugodtan szopizhat. Ha amúgy is elindult egy leválási folyamat, és neked nem nagyon megterhelő, akkor hagyd tovább menni és békésen terelgesd.

Megpróbálhatod vízzel visszaaltatni és simogatva, de ha nem megy, minek sírtatni? Totál normális a viselkedése ebben a korban. Csak pànikba fog esni és visszaesik az elválasztódásban.

A külön ágy lassan szerintem is jöhet, ha a kiságy nem megy, akkor egy matrac, ahová meé tudsz feküdni az el-és visszaaltatás erejèig.

2019. aug. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez nagyon jól esett. Hasznos és amatrac is szuper ötlet
2019. aug. 26. 21:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan tápszeres a fiam, de érdemes náluk is kivárni az elválást. Tápszerrel aludt el a fiam, majd 18 hósan se szó, se beszéd nem kérte este többet.


Lehet, h ha saját ágyba teszed, át is alussza az éjszakát, mert nem cicifüggő baba, ahogy olvasom. Közel áll már ahhoz, hogy egyedül vissza tudjon aludni. Ha nem szeretnéd már szoptatni ( én se szetetném már) sajat agyba tedd, pár nap alatt megszokja.

2019. aug. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezt így fogom tenni
2019. aug. 30. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!