Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egész éjjel forgolódik, mi a...

Egész éjjel forgolódik, mi a baja? Kinek volt ilyen? Már teljesen ketségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Kisfiam 7,5 hónapos. Lassan 2 hónapja hogy szinte egész éjjel forgolódik. Mivel egyenlőre 2 szobánk van (nappalival együtt) így mindenképp egy szobában vagyunk és halljuk meg aztán telefonfénynél látjuk is.

Most jön a foga, de korábban pl nem jött úgyhogy arra nem szeretném fogni. Nem sír, sokszor teljesen álomban, komásan forgolódik. Néha maximum felsír mikor nekivágódik a rácsnak. Komolyan mondom az se zavarna ha ébredne, de ez most már így kezd elviselhetetlen lenni. Órákig is forgolódik. Ma éjjel éjfélkor kezdte, most fél4. Mivel minket is zavar már fél3-kor kivettem hogy normálisan visszaaltassan, de semmit se segített, azóta is megy a mozgas. Aggódom hogy valami nem okés. Már megfigyeltem hogy negykezlab a fejém túrja magát és úgy forgolódik hátról hasra, vissza, oldalra. De szinte megállás nélkül. Tényleg borzasztó😔 én nagyon ellene voltam hogy velünk aludjon de már abba is benne lettem volna, ha segített volna. Mellettünk sem

nyugszik viszont meg. Amugy mkzgasfejlődés megy (elkezdett mászni, es lassan ülni fog) de azzal hogy elindult sem maradt ez abba.

Mondta az orvos, hogy adjak neki főzeléket uzsonnára és tejpépet vacsorára. Viszont az ebédet is alig valtottuk ki, ez sem megy könnyebben, a tapszert le se mertem cserelni elalvás előttre, egyenlőre nem hiszem hogy elfogadná. Szerintetek az lehet a baj hogy éhes? Mert én ezt nem nagyon tudom elhinni, ugyanis elég sokat eszik napkozben már önmagában is. (Reggeli 170ml tápszer, 10órai kb 180-190g gyümölcs kekszel, ebéd kb 180g főzelék hússal, uzsonna 200ml tápszer-ezt kezdtem kiváltani, vacsora 230ml tápszer). Nagy baba mert már 9 kg. De szerinttem nem eszik keveset. Akkor tenyleg mi baja lehet? Volt valakinek így? Már eléggé kétségbe vagyok esve. Arról nem beszélve hogy hetek óta karikás a szeme, egész nap álmos, dörzsöli a szemeit. Se cumi, se testkontakt, se semmi nem segit.



2019. szept. 18. 03:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy az elalvási rutinunk újszülött kora óta ugyanaz. Soha nem kapcsoltam éjjel villanyt, pár hetes kora óta nem cseréltem éjjel pelenkát, nem is kell szerencsére, sosem kakil be. Éjjel 3 hónapos kora óta nem eszik. Mindig is tápszeres volt, 3 hónapos koráig szoptattam mellé. De soha ilyen korábban nem volt, ha volt is max 1-1x. Most már rendszeres, hetek óta alig alszik éjjel, illetve alszik, na de így vajon mennyit pihen? Ha még mi is éberen hallgatjuk mert nem tehetünk mást? 😔
2019. szept. 18. 03:50
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk ugyanez volt, kiváltottam a vacsit, bár uzsit akartam, szóval uzsi tej, vacsi meg főzelék és azóta rendben van minden.


Na pl ma a front miatt pont nincs rendben, de általánosságba véve nem forgolódik már.

2019. szept. 18. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátartozik az idegrendszer fejlődéséhez. Teljesen normális a sok mocorgás. Még akkor is ha kívülről érthetetlennek tűnik.
2019. szept. 18. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez együtt jár a mozgásfejlődéssel, tud mozogni, tehát mozog. Amúgy az enyém 5 éves és még mindig őssze-vissza mocorog éjjel.
2019. szept. 18. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Maholnap 2 éves a fiam, mellettem alszik. Pont ma éjjel volt, hogy azon kívül, hogy jobbról balra fordult semmi más mocorgás, dumálás, ébredés, sírás, rugdosás, kitakarózás, stb nem volt. Most itt állok tanácstalanul, hogy ezt mire véljem.

Több gyereket ismerek, aki így alszik, mint olyat aki nem. Szerintem ez teljesen normális, ha egyébként kialudja magát.

2019. szept. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyancsak 2 éves és még mindig nem nőtte ki az éjszakai pörgést.Összefügg az idegi éréssel, mozgásfejlődéssel.Normális.Semmi gond a babáddal.:)
2019. szept. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ! Azert valamennyire megnyugtató. Bar valaki írta, hogy ha ki tudja pihenni magat akkor nem gond. Szerintem azert így senki mem tudja kipihenni magat, de persze a gyerekek annyira mások, nem tudhatom. Viszont akkor a kajat ki fogom próbálni hogy kiváltom. Jó éjszakákat mindenkinek :)
2019. szept. 18. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!