Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 8 hónapos babám este óránként...

8 hónapos babám este óránként ébred,30-120 ml tápszert eszik, majd egyből visszaalszik. Napközben szilárd ételeket is eszik, de éjjel csak tápszert. Nem sír fel, de forgolódik, nyüszög addig, amíg fel nem veszem. Hogyan tudnánk átaludni az éjszakát?

Figyelt kérdés

2014. aug. 2. 04:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Jól meg kéne tömni, ébren tartani és tömni.
2014. aug. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a baj az óránkénti etetéssel, hogy a még félig emésztetlen tápszer keveredik az újjal, folyamatosan hígulva. A babáknak is éjszaka pihen a gyomruk, ilyen korban már nem nagyon kéne már ennie éjszaka. Bár tudom, mondjuk meg a gyereknek, hogy ne kelljen fel... De azért az óránként etetés újszülött korban is nagyon rosszat tesz Neked is és a Babának is. Főleg az emésztésének a fent leírtak miatt. Lehet, hogy csak minden 2-3-4. felkeléskor kéne csak megetetned, a többi alkalommal visszaaltatni valahogy. Esetleg egy kis teát vagy vizet itatni vele 2 étkezés között. Nem az éhség miatt kel föl, ráadásul neki is kell a folyamatos alvás.
2014. aug. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez sehogy sem jó. Ne adj neki éjjel, maximum egyszer, de ekkora babánál, még az is sok. Szerintem fogzik, amiatt ébred meg óránként. Erről szoktasd le, mert nem jó.
2014. aug. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem azért ébred, mert éhes. Illetve nem mindegyik ébredése azért van.

Ne tápot adj neki éjjel, főleg az első ébredéseknél, viszont ilyen melegben szomjas simán lehet, de a táp a szomjat annyira nem is oldja, arra is lehet szomjas.

Adj neki vizet, esetleg teát.

Próbáld ki.

Szerintem amúgy a foga miatt ébredhet ennyiszer, az én lányom akkor ébredt ennyit. (7-8 hós korában)

S mivel kicsi kora óta megszokta, hogy este ivással alszik el, (szintén táp)így a visszaalvás miatt ivott minden alkalommal a cumisüvegből, mert ezt szokta meg, de nem azért, mert éhes volt, és jó volt neki a tea is, mikor rájöttem, hogy le kéne cserélni. Vizet sajnos nem nagyon fogadja el még most sem.

Hogy hogy tudnátok átaludni az éjszakát?? Sajnos nincs jó hírem, most sehogy:-(

Meg fog rá érni, hidd el.

Sajnos az én lányom csak másfél évesen érett meg rá, de akkor egyik napról a másikra. Aztán jött a tesó közel két évesen, s most megint van, hogy éjjel 1X 2X felsír, s oda kell mellé feküdni a szobájában.

Emlékszem akkoriban (7-8 hó) olyan voltam mint egy alvajáró, nagyon nagyon fárasztó volt, de valahogy elmúlt. Nem én oldottam meg, hanem csak elmúlt, kitartás...

Sőt, tudom hogy mi volt!!! Megtanulta megfogni a cumisüveget, s betettük neki az ágyába a teát, s fokozatosan elkezdett rájönni, hogy éjjel ott van, s nem kellünk mi ahhoz... Így volt.

2014. aug. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval szerintem is a fogzás miatt kel, ne etesd, inkább próbálj neki éjszakára Panadolt v. Nurofent adni, hátha többet és jobban alszik, és csak akkor etesd, ha a víztől egyértelműen nem nyugszik meg.
2014. aug. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,megpróbálok változtatni a szokáson.Igazatok lehet,tényleg jönnek a fogacskák.
2014. aug. 3. 15:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Az Én babám is 8 hónapos, fogzik és hasonló a tapasztalatom, csak mi éjjel erősen vizezett gyümilét iszunk (mást nem iszik meg) sokszor. Nálunk a meleg is rossz hatással volt, ezt onnan tudom, hogy házbővítés miatt most költöztünk át egy fülledt déli fekvésű szobából egy hűvös klímájú északi fekvésű szobába. Ahol az ablak is távol található a gyerektől, így éjjel is tudok a másik szobán keresztül szellőztetni. Azóta a manó csak 2-2,5 óránként ébred. Próbáld meg a szoba hűtését is, hátha segít.
2014. aug. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!