Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor, hogyan kell egy babát...

Mikor, hogyan kell egy babát megtanítani egyedül aludni?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kislányom. 5 hetes korától nagyon hasfájós volt, doki tanácsára rengeteget ringattuk, masszíroztuk, hordoztuk éjszaka is, így voltak elviselhetők a napok. Fél éves korában múlt csak el hasfájás, de a ringatást nem tudjuk elhagyni, annyira hozzászokott. Amint elalszik, a saját szobájában a saját ágyába tesszük le. Szeretném ha az ágyában aludna el, nem gond az éneklés, simogatás sem, de a 10 kilóját nem szeretném már emelgetni egy órán át - márpedig a ringatás nála csak a ritmusos, fel-le emelgetést jelenti. Csak így nyugszik meg, újszülött korától ezzel a mozgással lehet elaltatni. Mire elalszik leizzadok, lihegek, elfárad a karom és lábam, pedig nem vagyok egy tunya nő. Namármost ebből ilyen formán elég volt. Hogyan kezdjünk neki? Egyik napról a másikra váltsunk, vagy fokozatosan? Tegyük le az ágyba és ne vegyük ki, csak simogassam? Vagy rosszul gondolom és ennyi idősen kell még nekik a testkontaktus? Mindenféle sírni hagyós módszerrel kíméljetek, nem vagyunk a hívei.


Adjatok tanácsot légyszi, hogy kezdjünk neki?

Köszönöm!!


2020. jan. 4. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt a gond sokáig. Aztán egyszer csak betettem a kiságyba és egy hang nélkül elaludt. Ez működött úgy 2 hónapig. Most megint gond van, mert mióta megtanult mászni és felállni azóta nem hajlandó elaludni egyedül.

Most azt csinálom, hogy a mi ágyunkon mellé fekszem, simogatom, visszapakolom, ha felül vagy feláll és egyszer csak elalszik. Ez van, hogy 5 perc, de ma például fél óra volt. Aztán beteszem a kiságyba. Ez sem a tökéletes megoldás, de még mindig jobb, mint ringatni (12 kg).

2020. jan. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem működik, felül, nyúlkál felém, állni is csak azért nem, mert hálózsákban nem tud. Fenékpaskolás, simogatás, éneklés hasztalan, addig sír, amíg nem vesszük ki. Nem rideg és kemény akarok lenni, távol álljon tőlem, de szép lassan szeretném ha megtanulna először is az ágyában elaludni, nyilván segítséggel, aztán majd anélkül...
2020. jan. 4. 21:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez sajnos olyan dolog, hogy a baba mit igényel. Én fejen állva is pöröghettem /pöröghetek akkor sem hajlandó elaludni egyedül. Pedig 2 éves. Az h hagyjam sírni és társai nálunk nem jött be. Van aki meg csak úgy hajlandó.
2020. jan. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kinövi.Nálunk is ez volt.Már majd leszakadt a derekam mert csak kézben volt és ringatni is kellett.Pár hónapig tartott,majd elkezdtem próbálkozni ezzel: ha álmos volt leraktam az ágyunkra mellé feküdtem,beszélgettem vele majd dúdolgattam neki,simiztem az arcát,kezét. Nem jött be elsőre ,nem erőltettem,de egy idő után csak átszokott. Most 15 hónapos csak mellé kell feküdnöm és már alszik is.
2020. jan. 5. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4es vagyok.Még annyi hogy én akkor teszem be a hálózsákba mikor már mélyen alszik és utánna rakom át a rácsos ágyába.
2020. jan. 5. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Coffelia ***** válasza:
8 hónapos gyereket szerintem semmi esetre se taníts egyedül aludni, mert a 7-10 hónapos kor az első szeparációs hullám klasszikus időszaka. Éjjel többször ébred pusztán azért, hogy megbizonyosodjon arról, hogy még megvagy, és duplán szüksége van a közelségre, mint korábban. Én ebben az időszakban lezuhanyozva, pizsamában mentem altatni heteken át, mert még alvás közben is megérezte, ha felkeltem mellőle, így heteken át vele aludtam el.
2020. jan. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!