Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Muszáj megtanítani az egyedül...

Muszáj megtanítani az egyedül elalvást?

Figyelt kérdés

Most 9 hónapos, és mivel fájt a hasa, mindig ringattam az alváshoz vagy a mellkasomon aludt vagy szopizás közben.

Na már nem fáj a hasa, de egyedül nem tud elaludni.


Kérdésem az lenne hogy mennyire fontos a magától elalvásra tanítás?

2 éves korára mindenképp megtanulja? (Szóval nem kell most ráeröltetnem?)

Engem nem zavar hogy altatnom kell, mert 5-10perc az egész...de ha 2 éves koráig sem tanulja meg akkor inkább most tanítanám meg neki...



2016. ápr. 30. 11:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Az én kislányom 15 hós,kb 3 hós kora óta úgy altatom,hogy mellé fekszem.Eszembe sem jut,hogy megtanítsam az egyedül elalvásra.Ha majd ő úgy érzi,akkor úgy sem fogja igényelni.Most meg semmi nehézséget nem okoz,hogy mellé bújok,simogatom,aztán ha elaludt,kijövök a szobájából.
2016. ápr. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ez nem ilyen egyszerű, pl. a kisfiam egy éves kora körül hónapokig elaludt egyedül. Letettem a kiságyba, puszi, alvós maci kézbe, kijöttem, 2 perc múlva aludt mint a bunda. Irtó büszke voltam :D. Most 21 hónapos, és pár hónapja elkezdte igényelni, hogy elaltassam, semmi különös, de vele kell maradnom, simogatni amíg el nem alszik. Szóval ugyanannak a gyereknek is lehetnek különböző életszakaszai, amikor mást igényel, lehet hogy a babád pár hónap múlva úgy fog egyedül aludni mint az álom, az is lehet hogy hiába tanítod meg most rá lesz olyan, hogy újra igényelni fogja a társaságod. :) Az biztos, hogy a bölcsiben könnyebb dolga lehet annak akinek el tud egyedül aludni a gyereke, most félek is ettől, mert nemsokára bölcsibe megyünk. Szerintem nem kell ráerőltetned, csak ha látod, hogy nem okoz gondot. Ha magából kikelve üvölt szegény mert kellene neki hogy ott legyél, akkor ne erőltesd szerintem. Ha pedig kipróbálod és működik, akkor örülj neki. :) Ennél jobban szerintem nem kell egyelőre erőltetned.
2016. ápr. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

nézd...ha bírod fizikailag meg mondjuk nem tervezel újra terhes lenni ami miatt nem emelhetsz, akkor nyugodtan ringathatod még akár 4 évesen is ha ez téged nem zavar.

szerintem könnyebb ebben a korban, igen, mert most még nem dacos, nem fejlődött ki úgy az akarata, ilyenkor még olyanok hogy amihez szoktatod őket azt viselik el..

kb. 1 év betöltése előtt lehet leszoktatni őket az éjjeli cicin elalvásról ringatásról...utána már csak borzasztó sok sírás árán..

szóval a Te döntésed..12 kg-osan már nem lesz egyszerű ringatnod. Én leszoktatnám erről.

2016. ápr. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan altasd. Nem igaz, hogy csak 1 éves kor előtt lehet leszoktatni. Nekem mindkét gyermekem magától szokott át az önálló elalvásra, és nem 1 éves koruk előtt, hanem később. Észrevettem, hogy amikor ringatom, már nem kényelmes neki(k), ezért letettem, és aludt. Aztán később változtak a szokásaik, ahogy egyik előző válaszoló írta, különböző korszakokban különböző igények.Volt, hogy rosszabbul ment az elavás, majd megint jól, nem gond, mindíg úgy csináltuk, hogy jó legyen. Én nem erőltetném.
2016. ápr. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi 8 hónapos koráig ringatva altattuk el a fiamat. Akkor rászoktattuk az egyedül elalvásra. Az utolsó fog kibújását nagyon megszenvedte, akkor megint rászokott az altatásra. Ekkor már elég nehéz volt ringatni, így vettünk egy olyan ágyat amiben mi is elfértünk,de ebből ugye simán ki tudott jönni,azóta mellé kell feküdni amíg el nem alszik. Sehogy nem lehetett rávenni,hogy nélkülünk aludjon el. Most múlt 5 éves,és egyre gyakrabban fordul elő,hogy azt mondja fáradt,befekszik az ágyába és ott megvár, csináljam még a dolgomat és menjek utána. A "dolgom"természetesen mindig addig tart,hogy elalszik magától,másnap nagyon megdícsérjük,hogy milyen ügyes volt,rém büszke olyankor magára,mindig megígéri,hogy aznap is így lesz-aztán vagy betartja vagy nem...:). Most jön a tesó,külön szobájuk lesz,magától mondta,hogy akkor már egyedül fog aludni mert a tesóval sem alszik senki. Hát, kíváncsi leszek...Szóval mi nem erőltettük, egyszer úgyis le kell róla szoknia. Egyébként sem a bölcsibe,sem az oviban nem volt gond az alvással, látta,hogy senki mellé nem fekszenek oda és mindenki egyedül alszik.
2016. ápr. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem muszáj megtanítani. nem muszáj egyedül alundi. Általában anya és apa sem alszik egyedül, hanem együtt... így rendkívül frusztráló lehet egy baba/kisgyerek számára, hogy eközben ő nem kapja meg azt a szülői közelséget, amire igénye van.


miért kellene 2 évesen már egyedül elaludnia? és ha csak 3 vagy 4 évesen teszi, az már baj lenne?

2016. ápr. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom h mi lenne baj vagy mi nem.

Nem akartam leszoktatni róla mert ahogy írtátok mi is együtt alszunk...én alapból nem tudok egyedül aludni szóval nem várom el tőle sem.

Csak itt a barátaim folyton mondják, hogy így meg fogok később bolondulni stb stb...de egyiknek sincs gyereke.

Ezétt voltam kíváncsi hogy ti mit gondoltok...

2016. ápr. 30. 13:48
 8/13 anonim ***** válasza:

nekem van és én is azt mondom később meg fogsz bolondulni, de ez is relatív, hiszen itt többeknek teljesen rendben van hogy 2-3-4 évessel együtt alszanak pl...ha neked az rendben van hogy 3 évest ringatsz, akkor neked rendben van és ez a lényeg.

Én csak azt mondom ha bármin is változtatni akarsz, most tedd meg, mert később nehezebb lesz, és lehet hogy csak 4-5 évesen érzi majd szükségét annak hogy önállóan magától elaludjon, nélküled.

2016. ápr. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Teljesen gyerekfüggő, hogy hogy fog alakulni. Nálunk a legnagyobb gyereknél jártunk úgy, hogy először 10 percet kellett dajkálni, aztán egyre hosszabban, a végén már gyakorlatilag csak akkor aludt, ha sétáltunk vele az ölünkben, ha mély álomban leraktuk, akkor is max. fél óra múlva felkelt. A középső gyerek meg pl. tök jól aludt, aztán egyszer csak 2 évesen nem tudott egyedül aludni, akkor kellett néhány hónapra matracot tennem az ágya mellé, hogy oda tudjak éjjel feküdni ha kell. A legkisebb meg egyedül befeküdt az ágyába és aludt, egészen az oviig, januárban kezdte, azóta minden éjjel meglátogat minket. De barátnőméknél pl. megmaradt az esti 3-5 perc altatás, pedig már 7 éves a nagyobbik. A lényeg, hogy teljesen fölösleges előre agyalni rajta, hogy majd ekkor meg akkor megtanulja-e egyedül, vagy fogod-e bírni. Ha a mostani módszer megfelel mindkettőtöknek, fölösleges rajta változtatni.
2016. ápr. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen már én is úgy látom...mert ha pl most mondjuk 1 hét alatt pl megtanítom, perse szenvedés árán, mert visít aztán megvígasztalom berakom megint visít...próbaltam már kb a 4.visítás részig bírtam...

Szóval ha most megtanítom neki és fél év múlva megint igényli az altatást tuti hülyét kapok 😂

2016. ápr. 30. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!