Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nálatok is ha oviba alszik...

Nálatok is ha oviba alszik akkor esténként cirkusz megy az altatás körül?

Figyelt kérdés

2 éves kora óta nem alszik délután, de akkor mikor itthon volt ugye később kelt, normális volt, nem is igényelte.

Aztán most szeptembertől ovis, első időkben haza hoztam, nagyon ritkán aludt el csak itthon ebéd után, de decembertől ottalvós és azóta nehéz nagyon.

Mindenhonnan azt hallom hogy egy ovisnak 8 körül már az ágyba a helye aludni kell a korán kelés miatt, de mióta alszik oviban 10-nél előbb nem alszik el.

És ez 1 óra minden este hogy 5x elmondom hogy csukd be a kis szemed, eléneklek 3-4 dalt, de mese meg nap elmesélés után már kiszárad a szám többet nincs kedvem már fáradtan , de hiába van csukva a szeme, kicsit megmozdulok már megmoccan és kinyitja a szemét nem enged ki, úgyhogy ott kell feküdnöm mozdulatlanul mellette míg el nem alszik mélyen, ámblokk meséléstől elalvásik ez 1 óra minden este.

Apjával nem alszik el, vagy csak sírva, egyedül végképp nem, olyan mintha már nem igényelné a délutáni alvást csak a csorda szellem viszi magával.

Ez így lesz most már iskolás koráig minden este ez a cirkusz?

Vagy ha nem igényelné az alvást nem aludna el? Őszintén lehet én is elaludnék egy sötét szobába, ebéd után simán..

Szerintetek beszéljek óvónővel? Persze nekik meg az az érdekük hogy aludjon a fiam , hiszen addig nyugtuk van amit meg is értek.


2020. jan. 10. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Nem.

Pont fordítva.

Nálunk, ha nem aludt óvodában, akkor estére fáradt és nyűgös volt.

Nálunk az esti jó hangulat alapköve volt, hogy ebéd után aludjon. Hét közben, óvodában is, hétvégén, otthon is.

Talán 5 éves kora után már nem volt ennek nagy jelentősége, de 3 éves korában még nagyon is.

2020. jan. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Délután mit csinál? Fárasztod?

Nekem akkor van gond, ha nem fáradt el eléggé. Amúgy 8-kor sosem aludt, még baba korában sem. 9-10 között alszik el és 7-kor ébresztem. De ha nem alszik délután, akkor sem alszik este előbb. Én feladtam a vitát, a lényeg, hogy 10-kor már aludjon.

2020. jan. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Mit nem adnék ha 10kor már aludnának!!

Nálunk is ez a baj, a kicsi szept.ben kezdte az ovit, ő gyes alatt született, így a nagy az elmúlt 3 évben délben jött haza.. Ő 1,5 éves kora óta iszonyat ritkán alszik csak du. Most, hogy már munkát kellene találnom úgy kezdtük az évet, hogy ott alszanak, a nagy ez miatt minden reggel és este ordít, hogy ő nem akar ott aludni, plussz ha éjfél előtt elaludnak már boldog vagyok (valamelyik nap ez 0:45 körül volt), 7:30kor meg alig tudom kiszedni őket az ágyból.

A nagynak napi szinten fájt is a feje a téli szünet előtt, amíg ovi nélkül kialudta magát semmi gond nem volt.

Nálunk oviban ha nem alszik valaki akkor is csukott szemmel mozdulatlanul KELL feküdni :/

2020. jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3.5 éves, igazi örökmozgó. Ha rajta múlna menet közben enne stb. Oviból gyalog megyünk haza, 2 naponta játszóház, az udvaron szaladgál egy kicsit, jön-megy a lakásban, bújócskázunk. Kisebb korában, míg velem volt otthon egész délelőtt kint voltunk és délután is 4től 7ig nyáron, télen 1-2 óra hosszát. Na, de ő soha nem alszik el időben, mindegy, hogy alszik e oviban. Leghamarabb 9-fél 10 (de ez ritka). Általánosságban fél 11-fél12 között alszik el. Reggel meg könyörgök egy órát mire felkel.
2020. jan. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szerintem le van fárasztva, vagyis egy percet nem pihen ha hazaérünk 3-ra, de ugye így télen eléggé korlátozva vagyunk.

Ma pl belvárosba megyünk futóbiciklizni,sütizni, tegnap mamával volt

délután akivel aztán non-stop a játék nagy családi házba, játszóházba is heti 1x azért megyünk, de van hogy csak boltba megyünk délután ,de valahova mindig erre akarok kilyukadni :)

Oviba se fárad le amúgy, jó ha tornáznak, vagy teniszre mennek akkor igen, de azt is kialussza ebéd után.

Arra is gondolok hogy amúgy rettentő anyás mostanában, mindent velem akar csinálni, ami tök érthető, megviseli hogy kevesebbet vagyunk együtt hogy ott alszik oviba, az nem lehet hogy azért nem akar elaludni mert tudja hogy kimegyek ha elalszik? Lehet hülyeség csak már megoldásokon filózok, múltkor is elaludt kimegyek aztán 2 perc múlva sírva ordít hogy anya itt hagytál.. pedig tényleg úgy láttam aludt :)

Fárasztási tippeket megköszönök még amúgy, vagy altatási tippeket.

Éjfél utáni elalvásos válaszadóra reagálva az nagyon durva, csodálom hogy nem csavarodsz be :-/ Ott már biztos beszélnék az óvodával.

2020. jan. 10. 13:43
 6/11 anonim ***** válasza:

Kérdés: dolgozol most ? Tehát kötelező ott hagynod a délutáni alvásra?

A másik: dada vagyok,jó pár gyerekkel van ilyen "gond", de mi sosem kértük őket hogy mozdulatlanul feküdjenek. Van aki csendben tud rajzolni gyurmázni,de volt olyan akit kivittünk magunkkal a folyosóra söpörni,segített vagy csak ült a padon és szóval tartott minket.

Az én csoportomban ráadásul inkább megkérjük a gyermek hazavitelét ha azt látjuk csak szenved és neki nem igénye.

( más a helyzet ha ugye anya-apa munka miatt muszáj kibírnia )

Ami fárasztást mi így téli időben teszünk : van külön kis tornaszobánk,benne ugrálólabdával,kis trambulin,ugróiskola szőnyeg,kosárpalánk és szivacstábla ,ha elpakolunk teljesen akkor faltól-falig futóverseny vagy kidobós,zenére székfoglaló,néha "buli"!

2020. jan. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#3 azt magyarázd már el hogy nálatok hogy a viharba van hogy éjfélkor nem alszanak a gyerekek? Miért nem ébreszted fel őket reggel korábban? Nemsokára suliba megy, mit fogtok csinálni? Ne haragudj de itt a hiba a te készülékedben van...


Lehet engem lepontozni nyugodtan. Nézzetek utána milyen technikák vannak arra, hogy este elaludjanak a gyerekek. Csomó anyuka a mobilját nyomkodja miközben a gyerek tableton nézi a mesét, aztán csodálkoznak hogy nem alszik el időben. Reggel meg hullafáradt mindenki. Az egyetlen akivel kiszúrtok a saját gyereketek!

2020. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves dadus.

Ő nem szenved amúgy, tehát könnyen zokszó nélkül elalszik ebéd után, csak én szenvedek vele este :D

Nem mindig, néha nekem is jól esik csak úgy feküdni,hozzá bújni ,de van hogy már nagyon vágynék kikapcsolni, és befeküdni a férjem mellé, és fiamnak meg még mindig nem sikerült csukva tartani a szemét, fenyegetni meg utálom hogy na akkor anya itt hagy, az a végső eset már.

Dolgozni még nem dolgozok de 1 hónapon belül igen, és ezért is szoktattam idejekorán az ottalvásra hogy ne akkor derüljön ki hogy sír értem, vagy rosszul viseli ha már dolgozok.

Jó lenne ha itt se lenne kötelező aludni, de ha elalszik gond nélkül nem fogják azt mondani hogy jólvan Pistike menj inkább játszani, csak azért gondolom hogy szüksége van -e rá hogy este ennyire kínkeserves elaltatni, de ez már nem az óvónők baja ugye.

2020. jan. 13. 14:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyilván szüksége van az alvásra ha gond nélkül el is alszik az oviban! Inkább kérj tanácsot az óvónőktől, hogy te hogy tudod este gyorsan elaltatni, ezek szerint nekik sikerül.
2020. jan. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Dadus vagyok!

Az oviban valószínűleg a délelőtt folyamán a sok játék,udvari szaladgálás,stb jól lefárasztja,ezért lehet hogy ott könnyen gond nélkül bealszik.

Délután pedig nincs olyan intenzitású mozgás ami ugyanolyan módon fárasztaná.

Az esti rutin mikor kezdődik nálatok?

Mi a menete? Ha kell akkor korábban induljatok neki a vacsinak,fürdésnek.

Vagy amit mi szoktunk javasolni a mini csoportban,minden nap 10-15 perccel korábban legyen ágyban,így lassan normális időre alszik el.

..

A másik ami eszembe jutott,és ezt anyaként írom,lehet hogy az esti szenvedést hisztit nyafit csak neked tartja,mert tudja te nem szólsz rá,nem hagyod ott stb.

Be kell vetni apát ha tetszik neki ha nem..előbb utóbb belátja hogy anyának is pihenni kell,vagy dolgod van,elégedjen meg apával stb!

Az én lányom is pörgötr forgott mellettem ,szenvedett fél órákat,aztán egy nap betelt a pohár és apjára bíztam,a másik szobából hallgatóztam. Nem vicc,10 perc múlva aludt.

Próba cseresznye

2020. jan. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!