Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Létezik hatékony módszer,...

Létezik hatékony módszer, amivel a babánk altatása egyszerűbb lesz?

Figyelt kérdés

Már a kórházban is nagyon sírós baba volt a kislányunk, ha nem sírt akkor aludt.Mikor haza mentünk az első héten volt annyira rossz a helyzet, többféle módon eltudtuk altatni, viszont főleg csak kézben, nagyon ritkán előfodult, hogy a cicin aludt.A második héttől voltak durva éjszakáink, előfordult, hogy éjjel 2-ig szinte semmit nem aludt és sokat sírt, hasfájós let. Az egyetlen altatási mód estére, ha apa ringatva altatta a mellkasán, anya mellkasa nem tetszett neki. Mára már 5 hónapos, próbáltunk változtatni az altatási módon, de semmi nem tetszik a kisasszonynak, nagyon ritkán sikerült más módon az altatás, de a legtöbb esetben a vége, hogy 10-15 percnyi próbálkozás után, felhergeli magát és jön a keserves sírás, rúg-kapálózás, ilyenkor jön apa megint. Ha felhergelte magát az altatás tovább tart, először meg kell nyugtatniés és csak utána alszik el. Az esetek többségében 15-20 perc után alszik el, ez apának még belefér, de anya keze mostanra már csak 5-10 percig bírja (súlya már közel 7,5 kg), néha az altatás van, hogy 25-30 perc és már apa keze is kezd ilyenkor zsibbadni.

Szeretnénk más módszerrel csinálni, hogy mindkettőnknek sikerüljön, de már teljesen tanácstalanak vagyunk. Próbáltuk kiságyban cumival hason, úgy hogy a fenekét paskoltuk kicsit, ringatós székben, ágyban közel magunkhoz, de egyik sem vált be. Talán a kiságyban altatás volt a legjobb, de az is olyan 30%-os megoldás, viszont a cumit sokszor kiköpte és ilyenkor az miatt sírt fel.

Éjszaka általában 1-2 alkalommal kell, ami biztos természetes, csak éjszaka is kézben kell ringatni és csak úgy képes elaludni.

Létezik megoldás a problémára vagy várnunk kell, hogy kicsit idősebb legyen és ügyesebb, és akkor talán már elég kicsit simogatni az ágyában és elalszi kmagától?



2020. jan. 20. 10:10
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Olyan módszer nincs,ami mindenkinél beválik,mert minden baba más.

Az én 9 hónaposom 2-6 hónapos koráig önállóan aludt el,és végigaludta az éjszakát. 6 hónapos korától altatni kell,és többször ébred. Először ölben altattam,de úgy sokkal többször ébredt,és már én sem bírtam (most 9,5 kg). Rászokattam,hogy beteszem a kiságyba,matraccal bekuckózom a kiságy mellé. Simogatom,éneklek neki halkan. Nehèz volt,eleinte sírt,felült,felállt,izgett-mozgott. Aztán megszokta. Kevesebbet ébred,mióta így alszik el. Azt azért nem bánnám,ha lassan visszaszokna,hogy pár mese,ének után egyedül aludna el.

Olyan módszert próbáljatok,ami az egész családnak jó. De azt olvastam,hogy úgy alszanak nyugodtan a babák akár egész éjjel,ha a mikroébredéseik (50-70 percenként van) alatt abban a helyzetben találják magukat,ahogy elaludtak. Ezért nem szerencsés az ölben altatás. Nekünk bevált,mert mióta kiságyban altatom,kevesebbet ébredt. Azelőtt óránként felkelt.

Kitartást nektek!

2020. jan. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!