Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A mozgásfejlődésből adódó...

A mozgásfejlődésből adódó alvásproblémák megszűnnek, amikor a baba megtanul járni?

Figyelt kérdés

Már úgy érzem megőrülök. Van egy 15 hónapos kisfiam, aki 3 hónapja mászik és lépeget bútorok mellett. Egyszerre kezdte ezeket. Az addig is elég kaotikus éjszakáink azóta katasztrófálisak lettek.

Csak a mozgásfejlődésre tudok gondolni, mint problémára. (Foga 16 van, a 4 szemfog is áttört).

Elalszik este 9 körül a kiságyban, kb. 30-40 percenként ébred. Állva, ülve, térdepelve vagy mászva várja, hogy menjek. Visszarakom a hátára és alszik tovább. Ez kb. 3-4x éjfélig. Éjfél körül már nem lehet visszaaltatni annyira sír. Magam mellé kell vennem. Pedig mindig a kiságyban aludt.

De itt is fel áll, kapargatja a falat, gurul, elindul lefelé az ágyról. De közben szerintem alszik. Visszapakolom vagy 20x.

Vagy amikor alszik 2-3 órát egyhuzamban azt úgy csinálja, hogy a mellkasomon vagy a karomon van a faje. Így mozdulni se tudok, de ő legalább alszik.

Mikor lesz már ennek vége? Ugye a járással vége lesz? Mert ha nem én megbolondulok.



2020. jan. 25. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez nem csak a mozgásfejlődés miatt van. Nálunk 1, max 2 kelés volt az új dolgok megtanulásakor pár napig, max egy hétig.

Eszik eleget? Sötét van a szobájában? Milyen az esti rutinotok?

2020. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, eszik rendesen. Mindig is jó evő volt. Kínálom éjszaka is, de ritkán fogadja el.

Minimális fény van. Csak annyi, hogy azért lássam hol van a baba. Biztos, hogy nem fázik és melege sincs. Ezek sosem voltak problémák.

2020. jan. 25. 13:43
 3/4 A kérdező kommentje:
Az esti rutin olyan, mint mindig. Semmi nem változott. Nem tudok már mire gondolni.
2020. jan. 25. 13:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ikreim 1 és 2 éves kora között maga volt a pokol alvás szempontjából, pedig előtte átaludták az éjszakát kb. 5 hónapos koruktól. Az elindulással romlott el nagyon: 1 és 2 év között hullámzó volt, voltak jobb időszakok, és pokoli hónapok, amikor azt hittem, már felfordulok a kialvatlanságtól. 2 éves kor után is jött nehezebb, sokszor ébredős időszak a bölcsikezdés miatt.
2020. jan. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!