Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 év körüli babátok mennyit...

1 év körüli babátok mennyit alszik és mikor?

Figyelt kérdés
3 hét múlva lesz 1 éves a lányom. Nappal semmit, de szó szerint semmit nem hajlandó aludni.. Már lecsökkentettük az alvást kb 2 hónapja napi 1 nappali szundira ebéd után. De már 2 hete kb ekkor sem hajlandó aludni. Egyértelműen látszik, hogy álmos de nem nincs alvás. Se mellettem, se a kiságyában, se sehogyan, már kivagyok teljesen, mert nagyon nyűgös, hisztis emiatt egész délután, csetlik botlik, ásítozik, a karikás szemeit dörzsöli és semmi nem jó. Este alszik szerencsére, 8tól 7ig. Tv-t természetesen nem néz, mesét olvasok neki, pocakja nem fáj, soha nem volt hasfájós, 8 foga van, gondolom ha a foga miatt lenne akkor este sem aludna, nem? Legalábbis eddig úgy volt, ha jött a foga nem aludt se éjjel se nappal. Védőnő azt mondta tegyem be ebéd után a kiságyba és hagyjam magára 1-1,5 órára😔
2020. jan. 29. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
2x alszik még 1-1.5 órákat. És ha kiviszed babakocsiban sem alszik?
2020. jan. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
7 hónapos kora óta nem alszik el babakocsiban. Minden érdekesebb neki mint aludni. 9 hónaposan kezdett járni azóta még beleülni sem akar..
2020. jan. 29. 20:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Igaz 10 hónapos, de 2szer alszik még nappal. 10/11-től 1-2 órát, aztán 4-5 körül max egyet. Magától nem aludna el az enyém sem, de melléfekszem, megetetem, s amikor elaludt felkelek mellőle.
2020. jan. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Enyém is 2*aludt ennyi idősen.Meg nagyon szükségük van ilyen korban az alvásra.Mennyi időt vagytok kint a szabadban? Délelőtt 1-2 óra séta után ha határozottan kitartász amellett, hogy dél 1 környékén márpedig aludni fog akkor szerintem fog is.(legalábbis náluk ez működött a hasonlóan korán elinduló lanyomnal)
2020. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Általában egyszer alszik nappal másfél-kétórát, de vmikor + még egyet. Az éjszakákat viszont még mindig nem alussza át.
2020. jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13 hónapos 1x alszik 2 órát plusz este kb 9-10-től kb reggel 8-9ig sok-sok ébredéssel.
2020. jan. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Éjjel 12 órát egyhuzamban, nappal ebéd után 2-3 órát.
2020. jan. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 éves, de alszik 2 órát délután, besötétítek neki, hogy ne zavarja a nagy fény, odaadom a kezébe az alvós játékát és simizem, dúdolgatok neki, ha nagyon nem akar aludni egy kicsit megdajkálom és visszateszem. A lányom volt ilyen amilyen a tiéd, kész őrület volt az altatása, végül a járókájába aludt el, (nagyon szeretett benne játszani) picit mozgattam (kerekes) ide-oda, dúdoltam neki és úgy aludt el. De mire ezt kitaláltuk párszor megizzadtunk:) Pici még, hogy ennyit fent legyen a lánykátok. Ha jó idő van legyetek a szabad levegőn kint, csodákra képes, sokkal könnyebben elalszanak utána.
2020. jan. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Napi 2szer megyünk ki a friss levegőre sétálni és játszani. Mindenféle altatási módot kipróbáltam már és nagyon határozottan kitartok az alvás mellett. De ez most nála úgy néz ki, hogy akkor üvölt ameddig levegőt sem kap, vergődik, rugdos, pörög, forog. Minden porcikájával küzd az alvás ellen. Besötétítek és ingerszegény a környezet is. És nagyon odafigyelek, hogy olyat egyen/igyon napközben ami nem pörgeti fel. A normális altatás olyan volt eddig, hogy egymás mellett feküdtünk, simogattam a buksiját és elaludt. Tehát nem azt várom el, hogy egyedül aludjon (mert valaki ezt írta) hanem hogy aladjun. Ez van, mindegy, remélem csak átmeneti a fura időjárás miatt. Köszi szépen 😘
2020. jan. 30. 08:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Nappal délután 1-től 3-ig alszik. Este 8-tól reggel 8-ig alszik.
2020. febr. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!