Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hány alkalommal és mennyit...

Hány alkalommal és mennyit alszik 5-6 hónapos babátok napközben? Ehhez mennyi az éjszakai alvás? Napközben akkor is leteszitek ha nem àlmos vagy nyűgös, de már régóta ébren van?

Figyelt kérdés

2019. júl. 15. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:

5,5 hós. 5x eszik 1 nap. 3x táp 2 étkezés van kiválta 2 napja már. Ez az ebéd és az uzsi.

Nappal alszik delelőtt 1 orát max, delután hármat ejjel 12 orát.

Csak akkor teszem le, ha fáradt, mikor nem az, akkor minek tenném le? Van, hogy kimarad a délelőtti alvása, de akkor később kel reggel, és gondolom ezért bírja ki.

2019. júl. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, furának tűnet a kérdés miszerint csak akkor teszi-e le az ember ha fáradt.

Azért jutott eszembe mert nekem kb egész nap ébren lenne ha nem tenném le. Ő éjjel 8-10 órát alszik. Utána még evés után ráhúz néha 1 órát. De ezután nem könnyű a dolgom. Persze en is igyekeznék akkor letenni mikor fáradt. Ez egyszer van délelőtt a tízórai után. Amikor törölgetni kezdi a szemét akkor fekveszem és elkezdem altatani, de nem hagyja és vergődni, nyűglődni kezd. Ha leteszem mert ezután gondolnám lehet mégsem álmos akkor meg még nyűgösebb. Sokszor ez van délután is, de általában csak az egyik altatás ilyen nehéz. De ha nyűgös akkor addig altatgatom amig el nem alszik. Ami után legalább 1,5 de sokszor 2 órákat alszik. Mindezek miatt viszont el nem tudom képzelni hogy akkor miért nem akarja hogy elaltassam. (Ő ugyanis magától nem alszik el-de azért azt nem hagyhatom..)

2019. júl. 15. 09:41
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem volt teljesen érthető, amit írtam. Lényeg, hogy általában arra figyelek, hogy 2-3 óránál többet ne legyen egyben ébren, mert úgy tapasztaltam ez sok neki. Szóval egyszer délelőtt meg egyszer ebéd után altatom el. Kb 1,5-2 órar alszik mindkét alkalommal, az esti 9-10 órához. Igazából azt nem értem miért ilyen kűzdelmes ez napközben..😞
2019. júl. 15. 09:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Napközben 3x alszik max. 1 órát, este 9 től kB. reggel 7ig.Általában napközben eszik, játszik, alszik,majd újra eszik, játszik, alszik... Ha látom rajta az álmosság jeleit vagy ha már nagyon nyűgös és mindenért sír, tudom hogy aludni kell. De van olyan is hogy időben már aludni kellene,de nem látom hogy álmos lenne, ilyenkor teszek egy próbát. Mindig a mi ágyunkon altatom(ha elaludt akkor rakom át a rácsos ágyába) ha lerakom az ágyunkra és elkezd mászkálni, le akar menni, tudom hogy nem álmos, de ha lerakom és bekapja az ujját és a kezével elkezdi keresni az alvós állatkáját, tudom hogy álmos.
2019. júl. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Éjjel 11-12 órat alszik ébredés nélkül, nappal 3-4 alkalommal alszik, változó, hogy mennyit (fél óra minimum, 2 óránál többet soha).
2019. júl. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5.5 hós a kisfiam, nappal 3-4x alszik fél órát, éjszaka 21-től 6-ig (néha felkel 2-3kor is, de szopi után vissza is alszik), majd 8-kor kukorékol végleg.

Magyarul napközben kb így van: 2 óra ébrenlét, fél óra alvás, szopi, 2 óra ébrenlét stb... De van hogy 2,5 óra után sem nyűglödik, akkor leteszem és elaltatom - mindig működött.

2019. júl. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5,5 hónapos a kislányom.3-4-szer alszik napközben. Kb 40 perceket, egyszer egy hosszabat kb.1,5 orat. Este 8-9 közt alszik el, kb reggel 6-7-ig. 2-2,5 orat tub ébren lenni. Napi 13-14 órát szundít.Én akkor teszem le ha látom rajta hogy fáradt, nézem az időt azért és van hogy megpróbálom lerakni ha pl lassan 3 órája fent van, megesik hogy nem értünk egyet, aztan 10 perc múlva meggondolja magát😁 a kaja nálunk katasztrófa, alapvetőleg 6x eszik, de van amelyik étkezést több részletben eszi meg🤦 minden elvonja a figyelmet. Még nem kezdtünk hozzátáplálni. 4 hete kóstoltattam vele, 2 hetig tetszett neki azután elutasította, így még várok vele 1 hetet.
2019. júl. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6 hónapos a kislányom, 3x alszik napközben 1-1,5 órát (cicin, egyedül max 30-40 percet alszik, de az kevés neki), 2-3 órát van ébren két alvás között, éjjel 9-10 órát alszik.
2019. júl. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6 hós babám 4x alszik napközben kb 30-40 percet, éjszaka pedig kb 21től-7-8-ig. De mostanában katasztrófák az ejjelek kb 2 óránként kel, jönnek alul a fogacskák.. pedig kb 2 héttel ezelőttig csak 2x kelt szopizni éjszaka...
2019. okt. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!