Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van valami trükk amivel egy...

Autokárpitos kérdése:

Van valami trükk amivel egy csecsemő alvási szokásain lehet változtatni? Nappalról éjjelre?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Apaként egyedül maradtam öt hetes kisfiammal. Hogy lehetne átszoktatni a kiskrapekot az éjszakai alvásra? Nappal csak enni kel fől meg ha tele a pelenka egyszerre 2-3 órát simán alszik, éjjel meg virraszt fél-egy órákat alszik ha felveszem nyugodt a kis ágyban ordít. Ha magam mellé teszem az ágyba se sokkal jobb a helyzet de ha el is alszik rettegek h ráfekszem. Nem tudok aludni, összeesek a fáradságtól.

Soha nem voltam ilyen kimerült már a kávé se hat.

Köszi a válaszokat



2020. febr. 4. 21:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nagyon ajánlom Dr. Dénes Ivett Vidám nappalok, békés éjszakák c. könyvét. Nagyon sokat segít abban, hogy hogyan tudod rendezni a pici alvását most és a későbbiek folyamán. Ha melletted jól alszik, akkor egy babaöböl jó megoldás lehet. Neki is biztonság érzetet ad és te sem tudsz ráfeküdni.
2020. febr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a többi anyuka nevében is az utolsó kommentedet, Kedves Kérdező!

Tudod, bárcsak soha ne tudtad volna ezt meg, legalábbis nem ilyen áron. Egyetlen apukának sem kellene ezt ilyen módon megtapasztalnia. Soha!

Kívánok neked nagyon sok erőt, megnyugvást a továbbiakban! Vigyázz a babádra, szüksége van rád, ahogyan neked is rá.

Ha valamiben bizonytalan vagy, és nincs, akitől megkérdezd, emeld ki ezt a kérdést, és kérdezz nyugodtan bármit. Szerintem a többi kommentelő anyuka is szívesen segít, de én biztosan.

(9-es)

2020. febr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező én is nagyon sajnálom, hogy ilyen áron kellett megtudnod, hogy nehéz az anyaság. A kommentedből kiderül, érzékeny ember vagy, tutira szuper apukája vagy a fiatoknak és szépen fel tudod nevelni. Ne ostorozd magad, ha nem megy minden tökéletesen, sehol sem megy úgy. Alvás tipikusan ilyen téma, teljesen normális, ha idő kell neki míg beáll. Én is szívesen segítek ha bármi kérdésed van, írj bátran ( egy korábbi válaszoló )
2020. febr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!!!!!!!!!!!! Komolyan, erőt adtatok!
2020. febr. 10. 19:04
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves apuka! Őszinte részvétem!

Amit tanácsolni tudok az amit már korábban is írtak, este sötét és csend, nappal világos és hangok (ha egyedül vagy otthon kapcsolj zenét nyugodtan búgjon a kávéfőző, mosógép stb nincs suttogás!)

Legyenek fix időpontok, pl a fürdés mindig ugyanakkor legyen.. Kell egy kis idő amíg átáll, de menni fog addig túlélő üzemmód.

Nekem 8hetes a lányom és még sokat kel éjjel, de nem tudok én se aludni amikor nappal alszik mert itthon van a nagytesó (ő amúgy segít hogy napközben ne legyen csend 😅) éjjel meg... Hat volt hogy etetés közben elaludtam... (tápszeres baba) aztán arra keltem hogy panaszkodik hogy nincs a szájában a cumisüveg 😅


Ami nagyon fontos.. Ennek a kis lurkónak te vagy a minden és egész életében te leszel az! És ez adjon neked erőt. Ő most csak rád számíthat, te pedig meg tudod csinálni!


Sok erőt küldök és nekem is nyugodtan írhatsz ha kérdésed van, vagy csak kiakarod adni magadból...


A baba széklete híg, nem ritkaság ha a háta közepéig kakis lesz :) amikor a hozzátáplálás kezdődik akkor lesz sűrűbb (és büdibb is) :D kitartás!

2020. febr. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!