Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van tapasztalatotok Kalmár...

Van tapasztalatotok Kalmár Szandi alvás/altatás szakértővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A hordozóházban elérhető szolgáltatás az alvás/altatás tanácsadás, amit szeretnék igénybe venni. Valakinek van innen tapasztalata Kalmár Szandi altatás szakértővel vagy bármely más tanácsadóval kapcsolatban altatás témában? Köszi :)

#alvás #baba #kisbaba #csecsemő #altatás #ébredés #nehéz alvás #alvás szakértő #altatás szakértő
2019. nov. 14. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem két ismerősöm fordult ilyen szakemberhez, sajna, az jött be, amit vártam, nekik rosszabb lett minden. Nagyon függ a te személyiségedtől a kimenetele.

Ők alapvetően bizonytalanok voltak, tele feszültséggel, ami természetesen hatott a babára. Nem segített nekik, hogy itt is mindenáron meg akartak felelni annak, amit elvártak tőlük, hogy igenis megy, ha akarod, rajtad múlik, stb.

2019. nov. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :( reméltem, hogy azért valamennyire hasznos ha már csillagászati áron adnak tanácsot.
2019. nov. 15. 11:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Látom már régi a kérdes, de nekem személyes tapasztalatom van. Gondoltam megosztom, hátha hasznos valakinek.

Én telefonon beszéltem vele. 1 óra ha jól emlékszem 7000ft körül volt.

Sajnos abszolút nem értetem egyet a tanácsaival, bocsi hogy ezt írom de akkora hülyeségeket mondott hogy az nem igaz😏😔 sajnáltam mert amugy minden tekintetben szimpatikus volt. Kedves hangja van, latszik hogy sokat foglalkozik babákkal, gyerekekkel, de nekem semmi hasznos dolgot nem tudott sajnos mondani. Sőt, ha betartom amiket mond tuti megőrültem volna, és a férjem sem engedte volna. Nálunk magatol rendeződtek a problemak (igaz nem volt borzasztó nagy gond sosem). Azota meg neha ugyanugy van 1-1 nehezebb ejszaka, szerintem ez mar igy is lesz ugy 1,5-2 eves korig. Utana mar remelhetoleg nem :)

2019. nov. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad! Esetleg ha tudtok ajánlani olyan könyvet vagy bármit, ami egy súlyosan cicifüggő baba altatasában megoldást nyújt (sírva hagyás nélkül) azt megköszönöm. A békés álmok könnyek nélkül már megvolt, sikertelenül...
2019. nov. 17. 19:13
 5/9 anonim válasza:
88%

Sziasztok!

Meg kell védjem Kalmár Szandit, a mi esetünkben és azóta még 3 hasonló helyzetben levő kismama barátnőmnek is rengeteget segített.

Az tény, hogy ő egy egész más szemlélettel közelíti a problémákat, ami itthon nem volt “divat”, sőt... de én ezt iszonyatosan nagyra becsülöm, és igen, be kell vállalni a dolgot, ha egyetértesz vele.

Ha egy pici kétely is van, ne.

De ugyanez vonatkozik arra is, hogy ha nekem olyan szemléletű tanácsadó ad instrukciókat, aki pl szeparáltabb alvási módokat, kötöttebb szoptatási időket részesít előnyben. Én abban nem hiszek, nem tudok azonosulni.

Nekem attól lett rosszabb minden és Szandi tanácsaitól, a Hordozóház csapatának szemléletétől jött a megváltás a nehéz időkben.


Szóval kérek mindenkit, ne skatulyázzunk, h Szandi nem, xy meg igen, mert mindenkinek más a helyzete és az életmódja.

És van akinek meg semmi, csak az idő és a kitartás segít.

Ezek a dolgok annyira egyediek és intimek, hagyjuk meg minden kismamának és babájának a megfelelő út megtalálását.


Kitartást mindenkinek.

Egy 9 hónapos kisfiú anyukája ;)

2019. nov. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy leírtad, örülök hogy nektek bevált. Pár szóval le tudnád irni, hogy milyen tanácsokat adott nektek? Één együtt alszom babával, de óránként kel 10 perc komfort szoptatásra. Sajnos az apukája nagyon rossz alvó, és ha egyszer felébred, akkor 2-3 órán keresztül nem tud visszaaludni, így kénytelenek vagyunk külön aludni, ami nagyon nem tesz jót így több hónap távlatából. Ezen szeretnénk főként változtatni.
2019. nov. 21. 06:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

A 3-as vagyok. Első sorban csak annyit mondanék, hogy valóban kicsit beskatulyázónak tűnhet a hozzászólásom. A végére mindenképp kellett volna még egy mondatot írnom azzal, hogy egy próbát megér! Mert valóban sose lehet tudni, hogy nem segít-e pont neked. :)

Ha így vesszük lehet hogy én nem voltam jó tanácsadó ezügyben, mivel az én babám 4 hónapos korától tápszeres.

Nekünk 6 hósan kezdőtött a baj hogy rengeteget forgolódott, egész éjjel csak ide-oda vetődött az ágy egyik végéből a másikba. Hallgatni is rossz volt. Ő addig 90%ban átaludta az éjszakát, este 8-tól reggel 6.30-7.00-ig. De mikor ez elkezdőtött többször felnyögött (igaz magától vissza is aludt) majd 5.00-kor kb, legkésőbb fel6-kor végérvényesen felkelt😱

Miután mindezt elkezdte jott az is hogy 23-kor konstans felsirt es vissza kellett altatni, majdnem minden éjjel, plusz az addigi szuper éjszakákban ez akár többször is előfordult.


Nekem minderre a Szandi azt javasolta hogy tegyel le a földre egy nagy marracot és azon aludjunk. Plusz ne öltöztessem fel csak egy rövid bodyba és/vagy aludjunk 18-19 fokban.. 😟 Es etessem meg 5-kor.

Sajnos egyikkel se tudtam egyet érteni😟

Azzal amit müvelt ejjel a nagy matracrol (ha lett volna) reggelre a lakas masik vegere kerult volna. Nekem a fenti hőfok+nincs ruha abszolút nem tetszik. Való igaz hogy 20-21 fokban alszik a legjobban. De ujjatlan body+pizsama+halozsak amit raadok. En is fazom..ha ennel hidegebb van neki is hideg a keze, orra. Mar magambol kiindukva is tudom hogy ha hidegek a vegtagjaim akkor fazom.

Ezen kivül. Nem akartam volna visszaszoktatni az éjszakai etetetésre. Mivel addig nem igenyelte. Ezt mondjuk Kipróbáltam 1-2x de semmi sem valtozott tőle.

Illetve a nappali alvasaval foglalkozott meg. Az en gyerekem nappal ha elalszik, akkor kb 6 hetes kora ota minimum 1-maximum 2,5 órát alszik egy alkalommal. Igy ez mikor hivtam abban az időben sokszor mar csak 2 alkalom volt egy nap. De napi 3-4 ora. Szerinte ez annyira nem jo, es inkabb 3-4 rövidet kellene aludnia.

🙄🤷🏻‍♀️ hat ezzel nem tudok mit kezdeni akkor se ha erőszakkal felkeltem. Mert csak nyűgös, es magatol tuti nem alszik vissza napközben emiatt még egyszer pkuszban.


A forgolodas egyebkent a maszassal magatol elmult (7,5 honaposan) a 23 orai ebredes neha ugyan előjön, de szerintem az inkabb a szeparacios szorongas tunete lehet.. egyre ritkabb. Az 5 órai kelest 9 honaposan ugyan csak elhagyta, szerintem az is inkabb mozgasfejlodes vagy szeparacios tünet lehetett.

10 honapos lesz lassan, egy jo ideje mar este fel9-tol reggel 6.00-7.00-ig alszik. Altalaban 6.30-kor kel. Alhatna hosszabban, alhatna többet.

De magatol elmult. En csak annyit tettem, hogy ha 5-kor felkelt akkor magamra, vagy magam melle vettem. Ugy kihuztuk 6-7-ig


Bocsi a reszletekert. De nekem sajnos nem jott be amiket fent irtam. Marmint nem tudtam vele azonosulni.

Mert ok, hogy a gyereknek komfort, kenyelem, anya, közelseg kell. De szerintem meg a legjobb ha ejszaka alszik. És megszokja hogy az ágyában teszi. Tápszeres babaként az evést sem tartom már 6-9 hónaposan jó dolognak. Főleg hogy igy is nagy baba a védőnő szerint. Megfázatni sem szeretném. Amugy én egy szobaban alszom vele a mai napig. Ha nyűgje volt, vagy sokat forgolodott, mellem kerükt, de igyekeztem ezt minel kevesebbszer alkalmazni.

Most nem banom hogy igy van. Mind harman tudunk aludni rendesen.🤷🏻‍♀️

Es meg a ferjemmel is van idonk egymasra, vagy magunkra estenkent. Nekem ez a tapasztalatom vele.

Bocsihogy hosszu lett😊

2019. nov. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nagyon örülök, hogy ilyen intelligens beszélgetés alakult ki, köszönöm mindenkinek!!

Nálunk a teljesen együttalvás és korlátlan számú szoptatás vált be éjjelre.

Ijesztőnek hangozhat, de valojában nem az.

Ha nem kell éjszaka talpra állnom, már az hatalmas segítség.

Nehezebb időszakokban is kipihentebbnek érezhettem magam.

A kisfiam pedig nyugodt, kiegyensúlyozott, sosem kellett sírnia, azonnal reagálhattunk a közelség miatt. Szepa szorongás miatt sosem keltett éjjel, sokszor láttam még ébren voltam mellette, hogy csak kinyitja a szemét, felnéz, ott vagyok, és alvás tovabb.

Közhiedelemmel ellentétben emiatt nem lett sem ölbebaba, sem anyafüggő /hülye kifejezés- utálom/ sem elkényeztetett, de még csak cicikövetelő sem.

Nekünk így kényelmes, párom elfogadja /sok helyen ez is akadály/ így tudjuk túlélni a nehezebb időket, fogzást, mozgásfejlődést.

Szandi abban segít rengeteget, hogy megéretsd babád alvási folyamatát, annak fejlődését, érését.

Ha már ezeket tudod, esküszöm türelmesebb vagy, jobban tudod kezelni a helyzeteket.


Mert senkinek sem könnyű. Ha tápszeres, ha anyatejes, ha együtt, ha külön alszik.

De a rengeteget elvárás, a tapintatlan külvilág indiszkrét kérdései ... ember legyen a talpán, aki le tudja kakkantani.

Szandi szerintem ebben is tud sokat segíteni, megértően és szeretettel áll a dolgokhoz, sok tudásanyaggal.


Ha úgy érzed és belefér, próbáld meg.

2019. nov. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, viszonylag sokat olvastam a témában, és én sem követnék semmilyen sírva hagyásos módszert. Tudom azt is hogy egyéni érés kérdése, ki mikor tud függetlenedni a szoptatástól/anyától stb. Nálunk is az van,hogy együtt alszom a babával egy kilencvenes matracon a földön, és akkor "csatlakozik" amikor megebred. Átlagosan 10-12 alkalommal. Esetünkben kivitelezhetetlen, hogy az apával együtt aludjunk ilyen formán ugyanis ő alvási apnoés. Szóval hónapok óta külön alszunk, és ezen szeretnénk már változtatni.

Én azt veszem észre, hogy a lányom nem hajlandó elaludni, és képes felébreszteni magát. Értsd csapkod, rugdal mielőtt elaludna. Sokszor emiatt nem is tud elaludni csak 1-1.5 óra szoptatás után. Ha el is alszik, az éberebb alvásciklusban felébreszti magát rugdosással,vagy csapkodással. Ez nem csak este de napközben is így van. Ezért gondolom azt hogy szeparocios probléma, és tart attól hogy egyedül marad. Ezt azért furcsálom, mert egy napos korától folyamatosan kézben van/volt.

Összességében most az esti alvás jelenti a problémát, még így is hogy nem kell kikelnem az ágyból.

Köszönöm a tapasztalatokat amiket megosztottatok!

2019. nov. 26. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!