Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kisbaba alvásmennyiségét hogy...

Kisbaba alvásmennyiségét hogy kell számolni?

Figyelt kérdés

Éjszakai alvásból le kell vonni az éjszakai ébrenlétet (sírás, pelenkázás, szopi első fele stb.)? Vagy csak hogy este mikor aludt el-reggel mikor kelt, nem számítva hogy 2x vagy 8x kelt éjszaka?

Amikor szoptatás közben elszenderedik, annak minden percét alvásnak számítjuk?



2020. febr. 21. 09:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha ébren van, azt nyilván nem számolod alvásnak
2020. febr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De nappal sokszor csak annyi, hogy szopi közben elalszik, nem merek megmozdulni, de 10-20 perc múlva felriad és utána órákig nem tudom elaltatni. Ilyenkor az a 20 perc számított, ugye?
2020. febr. 21. 09:54
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, számít az is. Éjszaka csak a mikroébredéseket nem kell számolni ébrenlétnek. Arra gondolok, hogy pl annyi elég a visszaaltatáshoz, hogy visszarakod a cumit, vagy csak egy símogatás kell.
2020. febr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, az a pici is számít. Én azt veszem észre, hogy még nagyobb korban is... A fiam most 7 hónapos, és ha elszundít cicizés közben 10 percre, de felébred rá, hogy leteszem, akkor nem is tudom újra elaltatni, csak 2-3 óra múlva álmosodik el megint. Képesek feltöltődni néha ilyen rövid idő alatt is.
2020. febr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is azt tapasztaltam, hogy sokszor jobban kipiheni magát egy, 20-30 perces cicin szendergés alatt, mint amikor 2 órát alszik forgolódva. Szóval szerintem az is alvásidőnek számít.
2020. febr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Miért kell számolni?
2020. febr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mert a Dénes Ivett féle könyv is azt sugallja, van mindenféle app amibe bele lehet írni és az is zavar, hogy ismerősök babája nappal is órákat alszik ebben a korban, éjszaka meg kb végig. Az én picim éjszaka 2-3 óránként 1 órát akar cicizni, annak a végébe mondjuk belealszik. Nappal ha gyönyörűen mélyen elalszik, akkor is percek múlva felriad és gügyög vagy sír. Ha gügyög, hagyjam? Ha sír, csak akkor probáljam visszaaltatni? Mindenhol azt írják, 14 órát kellene naponta aludnia. Közelébe se ér, de egyszerűen nem tudjuk elérni, hogy sokat aludjon.
2020. febr. 24. 10:29
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezzel az a baj, hogy a babád nem olvasta a könyvet, és nem tudja, mennyit kellene aludnia. Ne aggódj. Ha jókedvű, jól fejlődik, akkor alszik eleget.

Az én gyerekem se olvasta a tankönyveket. Órákkal kevesebbet aludt mindig, mint amennyit kellett volna. Mégis tökéletesen van, köszöni szépen. Jól fejlődik szellemileg is, jó a kedve, a mozgásfejlődése pedig 2-3 hónappal előrébb jár, mint kellene.

Pár hetesen a 18 óra alvás helyett örültem, ha 13 megvolt. Fél évesen a 14 óra helyett most jó, ha 12 van.

2020. febr. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Persze, mindig ez van... az ismerősök babája átalussza az éjszakát és az ismerősök babája nappal is, ahogy illik 2-3 órát alszik egyben.

Talán, néha, nem mindig..

a nappali alvás 15-20 perc...

az éjszakai , mikor h sikerül.

Nem minden gyerek egyforma!

Volt olyan napunk, h egész nap nem sikerült aludni... nehéz volt.

Hagyni nem szabad, ha már nyöszörög, vmi baja van, nem kell megvárni, míg sír.

Én nem tenném.

Dénes Ivett könyve alvástraining.

Biztos, h jó egy pici babára rákényszeríteni, h mit tegyen?

2020. febr. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9! Dénes Ivett könyve tudományos alapokon nyugvó leírása a gyerekek alvásának. Semmi olyan nincs benne, amit rá kellene kényszeríteni a gyerekekre. Csupán csak segít megérteni, hogy mi miért történik és támpontokat ad, hogy hogyan tudod rendezni a babád alvását. Azoknak sokat segít, akik nem nyugtatják azzal magukat, hogy "az én gyerekemnek ennyi alvás is elég..."
2020. febr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!