Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 7,8,9 alkalommal is ébred...

7,8,9 alkalommal is ébred este a 8 hónapos babám, mit csinálhak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Már teljesen kivagyok merűlve, kisfiam hónapok óta ezt csinálja, hogy minden este sokszor felébred, kap tápszert meg cumit és alszik tovább. Régen volt pár este amikor átaludta de nem tartott sokáig sajnos. Ez nem szeparációs szorongás mert hónapok óta ezvan. Adjatok tanácsokat kérlek. :(
2020. febr. 27. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akkor javult a helyzet mikor kijöttek sorban a fogai és nem volt már újdonság számára a járás.Olyan 14-15 hónapos kortól javult a helyzet és most már csak 2-3 alkalommal kel.Probald esetleg minél többet levegőre vinni,de ha olyan típus a te babád, mint a lányom akkor bármit is próbálsz zsákutca lesz és az idő lesz a megoldás.Kitartsa!
2020. febr. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

Azért ébred, mert kiesik a szájából a cumi? Mert akkor le kellene szoktatni a cumizva alvásról

De ez csak egy tipp, ezer más oka lehet, a kérdésedből ez jutott eszembe

2020. febr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hozzátáplálással hogy álltok? Lehet, hogy kevés neki a nap közben evett mennyiség, és egyszerűen éhes.
2020. febr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem csak a cumi miatt ébred, nem mindig alszik cumival meg van, hogy ki is köpi és úgy alszik tovább. Hozzátáplálással kb sehogy nem állunk mert a tápszeren kívűl nem hajlandó semmit enni, max csak kóstolgat.
2020. febr. 27. 20:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor itt a probléma. Zöldség/gyümölcs levét elfogad már? Elég ha egyet elfogad, ha annak megy már a kanalazása, akkor ugyanabból adj neki pépet. Utána ha egy pár napja ezt elfogadja, keverhetsz bele egy kis krumplipürét, pár nappal rá mehet bele kicsi husipép, stb. Mindig szopi/táp előtt kínáld, először az egyik délelőtti etetés során. Ha egy etetést kiváltottál, akkor jöhet a következő.

Addig is amíg ezt eléritek, este valami jó éjszakát pépet próbáljátok ki.

2020. febr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg laktatóbb tápszer? Nekem 5 hósan tápszerváltásnál csinálta ezt. 3 óránként felébredt enni pedig előtte 1-szer kelt éjjel. Visszaváltottunk a régire és alszik szépen, persze újra meg kellett szoknia. Azóta már eszik elég sok mindent. Szerintem kevés neki a tápszer. Pröbálj adni neki gyümilét, vagy valami finomat, babapiskótát esetleg hogy hátha megtetszik neki valamelyik íz.
2020. febr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk a futesszezonban van ez. Kiszarad az orrnyalkahartyajuk, eldugul az orruk, es emiatt gyakran ebrednek. Erre csak akkor jottunk ra, miutan elkoltoztunk. Elotte is feltunt, hogy a futes idejen van ez, de azt gondoltam, a sok natha miatt, meg poratka-allergiara is gondoltam mar, aztan az uj lakasban nem mukodtek rendesen a haloszobakban a radiatorok, csak a tobbi helyisegben, es a gyerek el kezdett jobvan aludni. Elotte csak akkor, mikor orrcseppet kapott, feltunoen jol aludt azokon az esteken. A mandulajat is kivettek amugy, az is nagyobb volt joval a kelletenel.
2020. febr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a kaja a megoldás.

16 hónapos kisfiam ugyanezt csinálja és ő már régóta azt eszi, amit mi és az étvágya is jó. Mi már mindent próbáltunk.

Elfogadtam már, hogy ő ilyen.

2020. febr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Vettem neki éjszakai tejitalt, meglátom mennyire lesz jó neki. Rajta van a szeparációs szorongás is, ha mást nem akkor megpróbálom, hogy mellettem alszik hátha úgy jobb lesz. Próbálkoztunk ma is a hozzátáplálással, pár falatokat evett, kóstolgatott.
2020. febr. 28. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!