Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Állva/ringatva altatásról...

Állva/ringatva altatásról leszoktatásban valami ötletek?

Figyelt kérdés

6 hónapos lesz a Babánk, majdnem 9kg.

Mindig is ölben volt altatva, azaz mikor elkezdett fájni a hasa (borzasztó has fájós volt) és sajnos ez az altatási mond megmaradt, viszont most már egyre nehezebb nem bírom el, majdnem 40 perc este mire elringatom, azt sem fogadja el ha leülök vele a hintaszékbe (már annak is örülök, hogy egyáltalán a kiságyban alszik).

Volt valaki hasonló helyzetben? Tanács esetleg, hogy kezdjem el más módszerrel altatni?

Köszönöm előre is az ötleteket.



2020. márc. 30. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:

1 éves koráig így altattam a kisfiamat. A végén már 12 kg volt, de szerencsére ő max. 10 perc alatt elaludt, de addig is majd leszakadt a karom.

Egyszer csak elhatároztam, hogy ennek véget vetek. Pedig soha nem hagytam sírni, így nagyon nehezen vettem rá magam. Beraktunk egy nagy kétszemélyes ágyat a szobájába, oda feküdtem mellé, és nem engedtem felkelni. Ő ekkor már mászott és felállt, szóval kb. 100x kellett "visszapakolnom" mire megértette, hogy most aludni kell. De könnyebben ment mint gondoltam. Második nap már csak egy kicsit énekelnem kellett neki és aludt is. A harmadik nap már azt sem. Ennek már 5 hónapja és azóta csak 1 alkalommal volt olyan, hogy nem aludt el valami miatt.

Az a lényeg, hogy találj ki egy módszert, amit megpróbálsz és tarts ki mellette. Lehet, hogy kell neki 1 hét vagy több is mire megszokja és az eleje nehéz lesz, de hosszú távon megéri.

2020. márc. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kb 8-9 hónapos volt a fiam, mikor elkezdett neki kényelmetlen lenni a ringatva altatás. Akkor azt csináltam, hogy lefeküdtünk egymás mellé és úgy aludt el. Az hogy közben lehet/kell-e simogatni, énekelni, mesélni vagy csak csendben fekszel/alszol a sötétben az egyéni. Nagyon sokáig a fiamhoz hozzá érni/szólni nem volt szabad, mert kipattant tőle a szeme. Már 2,5 éves, mostanában a kezemet fogja elalváskor. Tavaly volt egy időszaka mikor a hátát kellett simogatni.
2020. márc. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon remelem, hogy nálunk is eljön lassan az ideje annak, hogy kényelmetlen legyen neki az ölben alvás 😂

Nagyon szeretem, hogy így alszik de nehéz ☺️

2020. márc. 31. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!