Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan lehet a ringatásos (...

Csitta82 kérdése:

Hogyan lehet a ringatásos ( kézben, babakocsiban. Stb) altatásrol átszoktatni egy 4 honapos csecsemőt az önálló alvásra?

Figyelt kérdés
Ne azok irjanak akik azt mondják, hogy" szokd meg, majd kinövi". Elsösorban azok írjanak akik megprobálkoztak az átszoktatással és elértek valamilyen eredményt!
2014. jún. 17. 19:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem csak a napközbeni ringatásokról kellett leszoktatnom a babám. Úgy csináltam, hogy beraktam az ágyunkba és odafeküdtem mellé míg el nem aludt. (közben énekeltem (ha-ha), pisszegtem vagy meséltem neki. Eleinte nagyon nehezen és hisztisen aludt el, de elég hamar megszokta, hogy nincs ringatva a feneke.
2014. jún. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az éjszakai elaltatással nekem sincs gond, csak a nappalival.Mindig probálom elcsípni az az idöt amikor álmosodik( dörzsöli a szemét) és akkor ágyba tenni. De igy is csak a ringatásos modszer válik be. Nagyon gyosan átesik a holt ponton aztán akkor meg az orditás és a krokodil könnyek jönnek.
2014. jún. 17. 20:15
 3/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen korszak, konkrétan sétálni kellett vele a vállamon, ahogy leültem üvöltött, de a vállamon elaludt...

szerintem semmi nem használ, én az időre fogom, hogy egy idő után már más elalvást talál ki magának. Illetve mellé feküdtem, így végül a nagy ágyon elaludt egy idő után, de ez már talán fél évesen volt.

Szóval a neked nem tetsző választ kéne írnom igazából :) ne haragudj, de én tényleg így vettem észre, hogy végül már nem igényelte és máshogy aludt el, kitalált más igényt :)

Ami még jó ha lesz egy kedvenc tárgya de ez is később lesz, az én fiamnak fél évesen lett meg amit kiválaszott magának, ezzel aludt el onnantól, de mondom mellette feküdtem. Szóval így a kettő együtt megoldotta ezt. Így tudja, hogy alvás van és bár nem önállóan alszik el mert kellek hozzá, de nem kell sétálni vagy babakocsi stb hanem ténylegesen ágyban van. Aztán átrakom a saját ágyába.

2014. jún. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem mindegyik magatol szokott le, de addig ringattam öket! Az egyik 9 hosan a masik 6 hosan!

Szerintem ha hagyod magatol levalni rolad akkor kesöbb kevesebb bajod lesz vele!

2014. jún. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bocsi az OFFért, engem is érdekelnének a válaszok, 7hós a fiam, és nálunk is csak a ringatás megy. Utolsó, hogy/miből vetted észre, hogy már nem igényelte a ringatást?
2014. jún. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is csak az idő segített (bocsi), de ez a második gyereknél hamarabb eljött.

Úgy lehet észrevenni, hogy látod álmos, felveszed, ringatod, erre üvölt, és amikor végső kétségbeesésedben leteszed az ágyra, akkor meg elhallgat... De 4 hósan még korán van ehhez szerintem...

2014. jún. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Lehet hogy korán van a 4 honapos babát átszoktatni, de 7 kilot cipelni minden altatásnál már most sok. És ez csak több lesz. Mindenki azt mondja hogy amig kicsi addig probálkozzak az átszoktatással mert ha idösebb akkor nehezebb.Ma elöször probáltam a "lefekszem mellé-éneklek-ringatóm egy kicsit a popoját megoldást". 30 percig üvöltött az arcomba, majd fokozatosan elhalkult és elaludt.Ma még lesz jónéhány altatás, meglátjuk a többi hogy jön össze. Csak nem tudom hogy a babkocsizás (vásárlás)felboritja e majd ezt a rendszert (?),mert abban egyböl bealszik, én meg pont azt akarom elkerülni.
2014. jún. 18. 08:45
 8/15 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam. Vettem adamo hintát :))))))))))) most a hetekben 11 hónaposan szokott le róla. Most beteszem az ágyba és alszik. Ne szoktasd le - szükséglete- old meg valamivel :)
2014. jún. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az adamo hinta bevállt? Nálunk is ez a helyzet mint a kérdezönél, én se birom már a 7kgját cipelni. Megéri megvenni a hintát? Bocsi az offért.
2014. jún. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
És hogyan oldjátok meg az altatást ha pl. vendégségbe mentek, vagy egyéb helyre( nagyszülök stb).Marad a ringatás? Ugye ott nincs hinta...
2014. jún. 18. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!