Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan segíthetek a babáknak,...

Gina0905 kérdése:

Hogyan segíthetek a babáknak, hogy átaludta az éjszaka nagyrészét?

Figyelt kérdés
Nagyon kicsi még, de nem tudom mikor és hogyan szoktathatnám hozzá, hogy a későbbiek folyamán könnyebben átaludja az éjszakát. Jelenleg napközben sokat van fönn fél 1 órákat alszik reggel 7 kor kel. Nem sír elvan nézelődni. 3-4 óránként eszik és napközben 1-2 etetés után alszik el rögtön. Este 7 kor fürdetés, etetés utána alszik. Felkel 10 kor egy etetésre után fenn szokott lenni éjfélig után alszik 1 kor eszik újra majd elalszik 4-5 között újra eszik majd elalszik és 7 kor kel. Úgy veszem észre a napirendjén, hogy kezd neki beállni mikor van nappal meg éjszaka és azt hallottam, hogy ezt fontos tudniuk, mert így könnyebben alusszák át az éjszakát. Mivel segíthetnék neki, hogy ráérezzen, hogy elhagyjuk esetleg a hajnali etetést? Tudom, hogy ez nem kívánságműsor és szerencsés vagyok, mert nem sírós baba, de sokat gondolkozok, hogy mikor fog ez megtörténni, hogy mondjuk hajnal 1 és 7 között végig aludnánk. Nagyon pici még és nem várhatok el tőle ilyen dolgokat, de szívesen olvasnék tapasztalatokat, hogy kinek, hogy alakult. Nem tudom, hogy számít-e, de szoptatom és jelenleg 3 hetes.

2020. ápr. 17. 20:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Éjjel etetéskor/ pelenkázáskor ne kapcsolj nagy fényt. Elég egy kislámpa. Ne szórakoztasd, hogy ne ébredjen fel az agya, csak etesd meg csendben. Így tudni fogja idővel, hogy nem az éjszaka a játék és a pörgés ideje. Bár ez babafüggő is, melyik milyen alvókával rendelkezik.
2020. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
22%

Úr Isten! 🤦‍♀ csak 3 hetes....! Szegény gyerek! 😒


Még is mit vársz??! Fekvőtámaszt és geometriát is tudjon szegény??


Te is valóban felelős hozzá érett szülő lehetsz...


Egyébként baba függő! Az enyém lassan 5 hós, de még mindig megébred éjjel párszor. Eszembe se jutott, hogy valahogy leszoktassam az éjjeli evészetről, mert így jobban hasznosul a tápanyag a szervezetében..

2020. ápr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Miért kell szidalmazni? Mert feltettem egy kérdést? Ezért ítélkezni kell? Miért kell bunkónak lenni? Nem is ismersz és írtam, hogy nem várok el tőle semmit. Imádom a gyerekeket soha nem tennék olyat, ami rossz vagy árt neki. Feltettem egy ártatlan kérdést, mert az első gyerekem és nem tudom. Baromira nem jönnek ki a járvány miatt a védőnő, orvos, hogy érdeklődjek. Nem várom el, hogy átaludta most az éjszakát, de érdekelt hogy mikor fog mosolyogni, mikor ül majd, mikor mászik.....ettől szerintem nem vagyok felelőtlen anya. Bármit megtennék érte és, ha kell két évig is felkelek hozzá 3 óránként.....
2020. ápr. 17. 21:24
 4/20 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz a ketteskével hülyeséget ír. Sokan itt merik csak kinyitni a csipájukat. A tápanyag mindig hasznosul. Próbáld amit az egyes válaszomban írtam. Nem, nem kell csodát remélni azonnal, hetek mire hozzászokik. Van olyan baba akinek hónapok. De ezzel a módszerrel lehet fokozatosan szoktatni.
2020. ápr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Villanyt nem kapcsolók neki már esténként meg igyekszek a beszélgetésekről is este leszokni és gyorsan átpelenkázni, csak nem tudtam jól csinalom-e így.
2020. ápr. 17. 21:32
 6/20 anonim ***** válasza:
49%
Még csak 3 hetes...
2020. ápr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%
Lehet bármit teszel 3 évig nem fogtok aludni
2020. ápr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

Nalunk ez hasonlóan volt.

8-kor vacsi. Először éjfélkor és 4-kor evett majd 7-kor. De ekkor is meg visszaaludt 9-ig.

Aztan elhagyta az éjféli evest és 2-kor meg 5-kor evett és 8-kor.

Aztan már csak 4-kor meg 8-kor evett.

Aztan úgy 8 hetes körül egyszer a szívrohamot hozta ram, mert feliradtam 7-kor, hogy nem evett éjjel a gyerek. El e meg. Azóta majdnem mindig atalussza az éjjelt.

En annyit csináltam, hogy éjjel sötét a szoba, van egy kis éjjeli lámpája ami tompa kék fényt csinál. Ez az éjjeli állapot. Ha éjjel felkelt nem szóltam hozza. Némán megetettem, elringattam és visszatettem aludni. Aztan utána már ringatni se kellett, mire végzett a kajaval, nyugtalan volt a karomban. Letettem a kisagyba, nyújtózkodnott és már aludt is.

Egyszerűen az hogy nem szólsz hozza, nem énekelgetsz meg hasonlók segít neki szétválasztani az ejjelt a nappaltol. Nekem is ezt úgy tanácsolták, hogy az elejétől így csinaljam. És nagyon bevált. Amúgy anyukam tanácsolta. 3 gyerek után van nemi tapasztalata.

2020. ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Én ébreszteni legkésőbb 4 óránként éjszaka. Ezt akkor hagyjam el majd szól ha éhes?
2020. ápr. 18. 00:46
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem értem miért baj az, hogy 3 hetes és érdeklődök, hogy a jövőbe, hogy csinálják valamit és mire számítsak. Több embertől hallottam már 2-3 hónaposan átaludta a gyerekük az éjszakát. Alapból is éjjel 1-2 kor fekszek aludni és reggel 7-8 között keltem, és gondoltam ezt az időszakot jó lenne ha 3-4 hónaposan már átaludná, de persze ez tőle függ.
2020. ápr. 18. 00:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!