Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Melyik a jobb? Mihez szoktassa...

Melyik a jobb? Mihez szoktassam majd?

Figyelt kérdés
Az első gyerekemnél egyik fő szabályom volt, hogy az alvás itthon az ágyában legyen. Persze nem az első hetekben, mikor kb. mindig aludt, de amikor kialakult, hogy mikor alszik napközben, figyeltem erre. Sose terveztem akkorra programot, mindent úgy szerveztem, hogy hazaérjünk alvásra. Jól működött, mindig óramű pontossággal aludt, jó volt az alvókája, simán aludt 2-3 órákat is. 5 évesen még néha szundít délután egy kicsit. Most jön majd a kistesó. A kérdés az, hogy tartsam-e magam ehhez, ami nála bevált vagy inkább arra szoktassam, hogy bárhol meg tudja ejteni a délutáni alvását. Amúgy a lányomnál az nem okozott sose gondot, ha máshol kellett aludnia, de ágy kellett hozzá. Szóval ugyanúgy aludt a mamáéknál, nyaralásnál az ágyban, de babakocsiban vagy csak úgy a karomban sose tudott. Ismerek kisgyerekeket, akik amíg a nagy játszózik, addig simán elalszanak a babakocsiban vagy igazából bárhol. Jobb ha őt már ahhoz szoktatom majd, hogy bárhol, bármilyen körülmények között el tudjon aludni?

2020. máj. 26. 16:53
A kérdező szavazást indított:
Otthon altatás
Útközben altatás
22 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Meg is hülyülnék, ha csak itthon aludna a gyerek. Sose mész el sehova otthonról több időre?

10 hónaposom még napi 2x alszik, kb 3-3,5 órát bír ébren. Simán elmegyünk egész napos kirándulásokra. Alszik az autóban vagy a babakocsiban. Ugyanannyit, mint itthon az ágyában, és ugyanúgy kipihenten és vidáman ébred. Ha dédinél vagy nagyszülőknél vagy akárhol vagyunk, akkor elaltatom, és alszik nyugiban akárhol. Földön, ágyon, babakocsiban. Mindegy.

2020. máj. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Ez kivitelezhető első gyereknél, de másodiknál kb esélytelen. Hiszen a nagyot hozni, vinni kell oviba és még ki tudja hova, hiszen nyilván ti is próbáltok vele minőségi időt tölteni, kirándulni stb. A legcélszerűbb ha magadra kötöd szerintem.
2020. máj. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, hogy ez csak tőled függ. Az en fiamat- isten látja lelkem-, akartam szoktatni nap közbeni alvásra, de egyszerűen lehetetlen. Pont ott és pont akkor alszik el amikor akar. Ha altatni próbálom csak elkezd velem szórakozni. Vigyorog, húzza a hajam meg ilyenek. En ezt elengedtem. Alszik ha álmos. De amúgy van hogy látom, hogy nem tud magától, mert túlpörgött. Kizárólag ilyenkor lehet altatni. Este se lehet altatni. Be kell tenni az ágyába egy darabig sikongat aztán beájul.
2020. máj. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Uhh, tuti megbolondulnek, ha csak itthon tudna aludni. Tudjon mindenhol! Az a legjobb. Az enyem aludt agyban, babakocsiban, autoban, kezben, csatosban, hati turahordozoban, bicajos ulesben, tengerparton....barhol. Tuti nem dekkolok ezert otthon. 😀
2020. máj. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem babafüggő, az én gyerekem csak hason aludt és alszik is a mai napig, úgy hiába akartam autóba, babakocsi ba altatni, max 20-30 percet aludt ami édeskevés az itthoni 2-3 órához képest, ezért csúszott az egész nap, nyűgös volt utána, úgyhogy nekünk inkább megéri mindehova időre menni és alvásra hazajönni🤷‍♀️ reméljük a tesó más lesz.
2020. máj. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!