Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Apukanak ejszakaznia kell a...

Apukanak ejszakaznia kell a ujszulott mellett?

Figyelt kérdés

Elso terhes vagyok es rengeteg forumon/facebook bejegyzesben latom, hogy nagyon durvan nyilatkoznak a kisgyerekes anyukak arrol, hogy szerintuk a ferjeiknek is fel kene/kell kelniuk a gyerekhez ejszaka (dolgozo ferjek).Mar-mar agresszivan. En egyelore ugy vagyok vele, hogy a ferjemnek aludnia kell majd ezert en arra probalom trenirozni magam, hogy birjam majd az ejszakakat. Ugy kepzelem majd, hogy tvzek meg ilyesmi szoptatas kozben, probalom majd elvonatkoztatni a gondolatsim



...Lehet, hogy naiv a gondolat!:) Mennyire kivitelezheto az elkepzelesem? A ferjem most meg azt mondogatja, hogy segiteni fog de szerintem kivitelezhetetlen. Amig dolgoztam (most tp-n vagyok) volt hogy 12 orat lehuztam es szerintem nagyon nehez lehet meg munka mellett ejszakazni is, kb elkepzelhetetlen nekem. Raadasul sokan ervelnek azzal, hogy 2-3 gyereket nevelnek. Miert vallal be akkor valaki ilyen sokat? Esetleg a masodiknal meg segitett a ferj? A harmadikat pedig ezert vallaltak be? Nem vitat szeretnek inditani, oszinten erdekel! A masik fontos kerdesem, hogy mennyiben masabb az otthoni es a munkahelyi munka? En utaltam a munkamat,tulhajszoltak allandoan es felelossegteljes donteseket kellett hoznom. Ezert lehet, hogy az otthoni munkat jobban fogom szeretni? Mik a tapasztalatok?


2020. jún. 3. 17:48
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
27%

Nálunk én csináltam mindent amig picik voltak.

Férjem nem is értem miért kelt volna..

Baba kelt../szoptat- pelus- alszik/

Első babával még fejtem.. 2. Babával nem


2. Babánál időnként kelt,( ha rossz éjjel volt)az apjuk,mert a nagy is kicsi volt, neki már én nem kellettem..mármint nem csak én voltam jó.

Nyilván, ha lehet megoldom, de ha gond van úgysem alszik a férjem sem.. mert nem tud 😅


Én nem gondoltam h trenírozni kell magam..

A nehéz folyamat éber éjjeleken kívül jól birom

2020. jún. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
80%
A pár dolga ezt eldönteni.
2020. jún. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Koszi elso!

Masodik: tapasztalatokra vagyok kivancsi, milyen aranyban alakulnak az eltervezett dolgok. Ket baratnom is folyamatosan azzal ijesztget hogy borzaszto lesz, a ferjnek is segitenie kell kulonben egy rohadek.. Stb... Total depisnek tunnek alapbol is, meg ugy tunik nem boldogok hiaba nagyobb a gyerek, ennek ellenere mindketten akarnak masodikat, az egyik terhes is mar. Ezert se ertem, teljesen osszezavarnak.Es nem ok az egyetlenek akik kb csak panaszkodnak a gyerekrol es megis akarnak meg egyet vagy tobbet. Ezzel szemben van a harmadik baratnom aki sose panaszkodik tok kiegyensulyozott es o kel a babahoz. Ennyire kulonboznenek az emberek? Vagy csak jo nekik panaszkodni? A problemam nem is az hogy panaszkodnak, inkabb az hogy ijesztgetnek meg az olyan mondatokat durrogtatjak, hogy "majd meglatod hogy neked is szar lesz, majd meglatod hogy nem alszol stb..." No vagyok, de ezt a fajta noi logikat nem ertem? Terhes vagyok mar. Mit varnak, hogy kioperalom magambol a gyereket? Vagy mire jo ez az egesz? Nem tizeneves vagyok, elmultam 30 nyilvan a csapbol is ez folyik, hogy nehez. Ez miert jo?

2020. jún. 3. 18:24
 4/34 anonim ***** válasza:
92%

Hát mivel megszoptatni nem tudta volna, felesleges lett volna, ha egy helyett két zombi van itthon.

Egyébként szerintem ezerszer könnyebb csak dolgozni (pedig elég munkaalkoholista vagyok, sokszor haza is hoztam meg bevállaltam mindenféle plusz fusit a dicsőségért), mint egy olyan baba, aki 2 óránként kel és mondjuk napközben ott van még a nagyobb is (ez volt a kisebbik gyerekem, a nagy mellett még időmilliomos voltam). Utána meg már dolgoztam és mellé kelt ugyanezen gyerek még 2-4x éjszaka, csak már random és saját lábán jött át közénk és túrt ki. Na az volt a csak a "szuper". Most meg ugye a homeoffice szépségei keverednek az online tanítással és egy örökmozgó ovissal. Szóval úgyis mindig lesz valami, de így szép az élet :)

2020. jún. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk általában én mentem, mivel szoptattam. Volt, hogy fel sem ébredt a férjem, mert már a nyöszörgésre felébredtem.

Volt is egy vicces reggelünk, mert a férjem nagyon örült, hogy a mi gyerekünk már 3 hetesen átalussza az éjszakát. Akkor közöltem vele, hogy 2x keltünk, csak ő aludta át az éjszakát. 😂


De volt olyan, hogy kimerültebb voltam és ő ébredt fel a babához. Behozta nekem, megfordult és aludt tovább.

Most már nagyobb, így ha a férjem ébred, átmegy hozzá és alszanak is.

A férjem piszok szerencsés, hogy pillanatok alatt visszaalszik, miközben én akár egy órán át bámulom a plafont.

2020. jún. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
4-es: koszi! Jobb lett volna ha csak egy gyereket vallalsz be? Kerlek ird meg oszinten, tudom hogy ha mar megvan a 2. nem igy erzel, szereted stb. De mondjuk erzelmek nelkul mit mondanal? Ha sajat magadat helyezed eloterbe?
2020. jún. 3. 18:30
 7/34 anonim ***** válasza:
89%
6 Hát örülök, hogy nem tudtam, mi vár rám, mert akkor berezeltem volna. :D De nagyon szeretem a társaságát, nagyon jófej kiskrapek. Amennyire a bátyja mindig az a kiszámítható, okos, teherbíró típust hozza, szóval az akivel lehet büszkélkedni, hogy kitűnő meg ebben is abban is sikeres, ő meg olyan igazi érzékeny művészlélek hatalmas EQ-val és nagyon jó humorral, és ez jót tett a család összetételének :) És sokszor praktikus ám, hogy ketten vannak, mert egyedül naaaaagyon tudnak unatkozni. Csak persze nagyobb a hangzavar :)
2020. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem vártam el, hogy a férjem keljen, hiszen szoptattam, úgysem tudott volna mit csinálni a babával. Olyan volt, hogy nem aludt a baba és a férjem átvette, hogy aludjak egy picit. Na az nagyon jól esett, de ezt sem vártam el, hiszen ő reggel kelt és ment dolgozni, én meg akár napközben is tudtam aludni a babával.

Azt gondolom, hogy ha tápszeres lett volna, akkor sem vártam volna el, hogy ő keljen hozzá. Én amúgy is minden rezdülésére ébredtem.

2020. jún. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

7-es: ertem. A szavaidminde t elarulnak. Olyan szeretettel irsz rola hogy amit felvetettem az nyilvan nem opcio :)


Nagyon megnyugtatoak a valaszaitok,nem tudom hogy en talalkozom-e zomeben olyan emberekkel akik kicsit frusztraltabbak vagy mi az oka de latom hogy vannam nyugidt higgadt anyukak akik kepesek elfogadni bizonyos helyzeteket

2020. jún. 3. 18:47
 10/34 anonim ***** válasza:
45%
Nem KELL ! Az anyuka egész nap otthon van, nehogy már az apa ugráljon éjjel, aztán reggel kelhet dolgozni. Mondom ezt ikrekes anyukaként. Soha nem vártam el, hogy a férjem kialvatlanul menjen dolgozni. Szép is lett volna egy remegő kezű fogorvos. Nem robot ő sem.
2020. jún. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!