Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altatjátok a 1,5 év...

Hogyan altatjátok a 1,5 év körüli gyermekeiteket? Mennyi idő mire elalszanak és mennyit alszanak? Előfordul hogy megébrednek éjszaka?

Figyelt kérdés

Igazából csak kiváncsiságból kérdezem, tudom hogy ez mindenkinél egyéni.

Az én 16 hónaposom, este úgy alszik el hogy tápszer után beteszem a kiságyba, melléülök és fogja a kezem. Majd elkezd forgolódni, ez van hogy 10 perc, van hogy 20 és egyszercsak elalszik. Kb 20.00-20.30 között alszik el, és 6.00-6.30 között kel.

Néha előfordul hogy hamarabb felkel (5.45-5.50), az elég brutál😄 de az is előfordul hogy ébredés után még ha magam mellé veszem akkor visszaalszik. Ilyenkor 7.00 körül kel.

Éjszak kb. 5-ből 1x megébred de ha visszafektetem már alszik is. Nem tudom miért lehet🤷🏻‍♀️


Nappal mellettem alszik el, ilyenkor is fogni kell a kezét, de ez nagyon gyorsan megy, kb 5-10 perc alatt. Ha elaludt várok pár percet és beteszem az ágyába.

12.00-12.30 között alszik el és 2-3 órát alszik kb.


Nálatok hogy van? Szerintetek elfogadná a kezem helyett a rongyit? Korábban nem nagyon érdekelte, de régen próbáltam már.


2020. jún. 17. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk mondjuk este könnyű, megissza a tápszert, hasra fordul, cumi a kezébe meg mindkét kezébe, picit forgolodik, helyezkedik és elalszik.

Ebéd utáni kicsit macerás, örökmozgó, lelőni se lehetne, befekszuünk az ágyába(már leeségban alszik) olvasok neki, könyvet nézegetünk, majd hasra fordítom, egyik kezem a hátán, másikkal picit utogetem a popoját közben éneklek neki és kb 2-3 perc alatt elalszik. Sajna muszáj "lefognom" mert másképp nem bír nyugton maradni.

2020. jún. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekünk is volt ilyen időszak a nappali alvásnál korábban, úgyhogy megértem a lefogást.

De akkor a te babád nagyon könnyen elalszik, nem tudom miért ilyen “macera” nálunk néha hogy 20 perc is kell neki este, remélem rosszabb nem lesz :)

2020. jún. 17. 13:48
 3/4 anonim ***** válasza:
A lányom 2 eves, de már nagyon régóta így alszik el. Este villany le, kiságyba be, én mellé ülök és simogatom a talpát. 15-20 perc mire elalszik, es reggelig nem ébred. Nappal ugyan ez, redőny le, kiságy, talpsimi. Ilyenkor picit hamarabb, kb. 10 perc alatt alszik és 2-2,5 óráig nem ébred meg. Soha nem ellenkezik az alvás ellen, mikor jelzem, hogy amit csinál épp (ma pl. kirakózott alvás előtt) fejezze be, és utána alvás. Befejezi, és már viszi is a cumiját meg az alvós cicáját az ágyba.
2020. jún. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Második válaszoló! Ez nagyon aranyos❤️ Nagyon tündéri gyermeked lehet! Egyébként nálunk sincs ellenkezés. Ebéd után (ha ott van apa akkor integet neki) szalad a szobába és bújik a kanapera, ahol altatom. Este ha tápszer után még villanyoltás előtt megkérdezem hova megyünk aludni, mutat az ágyára. :) remélem ez még jó sokáig így marad itt is!
2020. jún. 17. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!