Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért tart sokáig az esti...

Miért tart sokáig az esti altatas es elég-e ennyi alvás?

Figyelt kérdés
7.5 hónapos a kisfiam es a problémám az, hogy nem értem miért tart 1-2 óra hosszáig az altatas. Szinte minden este szenvedunk a babával akkor is ha nappal jól aludt es akkor is,ha nem(nappal max fel ora letenni). Rettenetes fárasztó már altatni őt. Nem akar aludni pedig fáradt, dörzsöli a szemét. Azt sem értem, hogy miért alszik csupán 9 órát éjszaka. Vagy ez normalis? Osszesen 11-12 órát alszik. Egyik nap pedig délután 1 órától este fél 9-ig nem aludt. Nem tudtam lerakni. Ez normalis? Ő az első babám es fogalmam sincs mi fér bele vagy mi nem. Esetleg tapasztalatokat tudnatok mondani akinek tobb gyermeke is van, hogy ezek a dolgok problémának szamitanak-e vagy sem? Igazán köszönöm!

2020. jún. 28. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen időszak, nyáron amikor még nem volt beszerelve a klímánk.
2020. jún. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, hogy éhes. Nem próbál harapni, amíg altatod? Este szoktátok fürdetni? Nagyon jól ellazulnak tőle a babák. Utána még adhatnál neki valami könnyűt, pl. tejbegrízt, és akkor elpilled hamar.

Egyébként a 9 óra elég jó, főleg, ha fel sem kel közben nagyon, és még nappal is bőven szundizik. Én 3-4x kelek éjszaka, napközben is csak 2x fél órára tudom letenni a babát.

2020. jún. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Este fél 7-kor furdetem, ezutan megeszi a tápot (sajnos mar nem szopizik). Szóval éhesnek nem éhes. Lehet, hogy a meleg a problémája:/. Egyszer ébred fel éjszaka. Örülök, hogy akkor ez jónak számít. Hát lehet, hogy akkor megprobalom később fektetni hátha akkor konnyebb lesz.
2020. jún. 28. 20:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy túlfárad. Mennyit alszik napközben?

Egyébként ajánlom ezt az oldalt:

www.anyagyere.hu

2020. jún. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Lehetséges, igen. :(

Napközben 3x alszik. Altalaban 45-50 percet, de a második alvás az inkabb 1,5-2 óra. Átlagosan 3 órát alszik nappal.

2020. jún. 29. 12:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Az viszont így jónak tűnik. Az is fontos, hogy mennyit van ébren az alvások között. Lehetséges, hogy sok neki, amennyit fent van. Vagy a másik véglet, hogy sok neki a 3 alvás. Az én kisfiam ugyan már majdnem 10 hónapos volt, amikor elhagyta a 3.alvást,de sok baba már előbb elhagyja.
2020. jún. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!