Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan lehet kibírni a többéve...

Hogyan lehet kibírni a többéves kialvatlanságot?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, már ideje belevágni a babaprojektbe, nem várunk tovább, de egyszerűen rettegek a kialvatlanságtól.

Ismerem magam sajnos , túl nagy az alvásigényem és ha 2-3 napig nem alszom jól az már meglátszik és nem is bírom hosszútávon a zavart alvást.

Férjem horkol időnként meg vannak kutyák is, úgyhogy volt lehetőségem megtapasztalni, milyen ha kialvatlan vagyok napokon át.

Mindenki azt mondja, hogy gyerek születése után 6 évig nem fogunk aludni.

Ki vagyok már a gondolattól is és teljes parában vagyok, hogy ezt hogyan fogom túlélni.

Ti hogyan éltétek meg azt, hogy nem aludtatok évekig?



2020. jún. 28. 15:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
75%
Hozzászokás kérdése. Megtanulod kezelni, mivel nem lesz más választásod. Hogy milyen igényed van, az kb. senkit se fog érdekelni, ha üvölt, meg kell oldani. Éjjel 2-kor is. Ha az igényeid olyan nagyon fontosak, akkor mérlegeld, hogy feladod-e a gyerekért.
2020. jún. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Az igényt úgy értettem, hogy mi az, amitől nem leszek frusztrált, türelmetlen, kimerült és ingerlékeny.

Nem úgy igény, hogy ennyit szeretnék, hanem a normál működéshez ennyire van szükség.

2020. jún. 28. 15:32
 3/28 A kérdező kommentje:
alap alvási szükséglet, akkor így fogalmazok :)
2020. jún. 28. 15:33
 4/28 anonim ***** válasza:
73%
Hát nekem 2 van, kis korkülönbséggel. Nem tudom, milyen 6-8 órát aludni, ritkán van rá lehetőségem, de már megszoktam. Jah, hát igen, frusztrált vagyok, néha türelmetlen, kimerült és ingerlékeny. Majd lesz könnyebb is. Most ilyen az élet. Ez nem a normális működésem, de működök.
2020. jún. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
75%

Rosszul... Amugy nalunk 3 ev volt nehez, nem hat, es az is reszben az en hibam volt, 1-2 eves kor utan azert mar be tud allni normalisra kis szoktatas utan egy atlagos gyereknel. Nalunk 6-8x ebredt 3 eves koraig. Ki lehet elore tqlalni, hogy mit hogyan fogtok csinalni, ha a ferjed vagy mas tud segiteni, az jol fog jonni. Bar, ha horkolos tipus, akkor o lehet, nem fogja meghallani, ha ebred a kicsi, igy jobb felkeszulni ra, hogyaz ejszaka egy (nagy) reszeben te fogsz valoszinuleg kelni hozza. Mi ezt ugy oldottuk meg, hogy amint hazaert a munkabol, mentem aludni, csusztatva aludtunk, o este 10-11-ig vele volt, addig en tudtam 2-3 orat egyben aludni, utana atvettem. Nappal a csatos hordozoban aludt, sajnos nem szoktattam be a kisagyba, igy nem tudtam vele aludni.


Vallaltunk masodikat is, ot mar eleve fekve kezdtem szoptatni, es igy altattam, igy en is tudtam aludni vele, illetve joval elobb kulon agyba szoktatottuk, igy az ejszaka elso feleben ott van, aztan magam melle veszem, es fekve szoptatva alszik vissza, igy nem kell kelnem hozza, de megis megadom az esejet, hogy hosszabban aludjon a kisagyban. Ha nem jon ossze, jon mellem.

2020. jún. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
75%
*eselyet
2020. jún. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
70%
Nekem egyáltalán nem volt gond az alvással, pedig egyedülálló szülő vagyok. Az első 2-3 hónapban fel kellett kelni éjszakánként, de azóta mindig szépen alszik reggelig. Szóval nem feltétlenül leszel kialvatlan. De ha igen, azt is meg lehet szokni egy idő után. Ha ketten vagytok szülők, úgy biztos még könnyebb is, mert lehet felváltva járni hozzá éjszakánként.
2020. jún. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
66%

Hát nem tudom.Én az első 2 évben nem aludtam végig egy éjszakát se a gyerekkel és marhára fáradt,morgolódós lettem.A humor néha segített,de ha a férjem hetente csak 1-2 éjszakát cserélt volna velem akkor sokkal jobban éltem volna meg.Sajnos ez nem valósult meg.Ha fáradt vagy és olyan a férjed munkája, hogy megteheti akkor csereljetek éjszaka+ nappal aludj mellette ha tudsz.

Amúgy az se biztos hogy rossz alvó lesz a babád 😂 Szóval előre ne parázz.

2020. jún. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
66%

A hormonok segítenek...

Nyilván nem mindenen.. a szoptatás kitolja azt az időszakot, amikot megváltozik az alvás ritmusa.. rem és a többi fàzis hossza változik


És/ vagy kifoghatsz egy nagyon jól alvó babát is.



Nekem a terhesség alatti álmatlanság rosszabb volt



Könnyen beszélek..mett egyébkènt viszonylag jól tűröm az éjjeli ébredéseket az derült ki/2 éve szoptatok/

2020. jún. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%
Nem olyan biztos ám, hogy nem fogaz aludni. Az enyémek a kórházban is csak 1x keltek, 2 hónapos koruk óta 10-12 órát alszanak éjjel egyben. 😊
2020. jún. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!