Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Segítség, más hogy bírja a...

Segítség, más hogy bírja a korán kelést?!

Figyelt kérdés
11 hónapos a babám, 6 hónapos kora óta óramű pontossággal hajnal 4.30-kor fixen ébred, ilyenkor mindig megetetem, de nem hajlandó visszaaludni, 5ig hagyom “szenvedni” aztán a lehetőségek hiányában kelünk...visszaaltatni csak kb 2,5 óra múlva lehet, ez így viszont brutális, ráadásul az éjszakáinkat is megtarkítja jó esetben 2-3 ébredéssel, és légyszi ne kövezzetek meg érte, de egyre inkább azt érzem, kivagyok idegileg, nem tudom meddig fogom ezt birni! Sokáig este 7-negyed 8 körül került ágyba, mostmár azt is eltoltam először 8ra, majd a napokban elvétve csak fél 10kor került ágyba mert nem akart aludni, de ígyis-úgyis 5kor kelünk, és nem akarom elhinni, hogy egy ekkora gyereknek elég a 7 óra alvás éjjel! Napközben még 2x1-1,5 órat alszik, sok helyen olvasom hogy az ennyi idős babák már csak 1x alszanak ilyenkor napközben, de ő nyűgős, ordít, muszáj letennem aludni! Mit tehetnék? Semmi megoldás erre? :(
2020. aug. 7. 08:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%
Neked nem kéne gyerek, ha gondot okoz felkelni korán! Ő még egy baba, nem várhatod el, hogy 7 órát aludjon! Mit akarsz?! Beállítod az ébresztőt, ő majd felkel és este 10-ig fentvan, majd egész éjszaka alszik?! De ahelyett, hogy itt hisztizel, mehetnél és foglalkozhatnál a gyerekeddel, akinek az a szomorú sors jutott, hogy megszülted! Felelőség teljes anya lehetsz...
2020. aug. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is ilyen.


Mi is a kezdetek óta, 4:30 kor kelünk.

Amíg pici volt, 7-8-kor visszaaludt.

Most 18 hónapos. Továbbra is 4:30-kor kelünk.

10-12 között alszik, fél vagy másfél órát.

Hiába csinálok bármit, neki ilyen az alvókája.


Este 8-9 körül alszik el. Ha nincs szerencsénk, mint tegnap este, 11kor, igaz, akkor 5:30ig alszik, de ez ritka.

Sajna rám ütött én is rossz alvó vagyok! 😒


Kitartást!

2020. aug. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

"Neked nem kéne gyerek, ha gondot okoz felkelni korán"

Őszintén #1! Ki az aki nem fáradt és tapsikol a korai keléshez? Mutass olyan anyukát és körbenyalom.

Neked vagy nincs gyereked vagy hazudsz. Miért forgatod ki a kérdező szavait?

2020. aug. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Esetleg beszéld meg az apjával, hogy mivel te kelsz hozzá többször éjjel, ô keljen fel vele és etesse meg reggel, te akkor alhatnál mondjuk hétig,

vagy amíg a férjed munkába nem indul. A férjed meg lefekhetne minden nap korábban, így a fixen fél ötkor kelés nem kellene hogy annyira megviselje, ha amúgy alhat egész éjszaka. Vannak akik eleve mindennap ekkor kelnek a munkába járáshoz.

2020. aug. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

11 hónaposan szerintem nem baj, ha többször alszik napközben.

A fiamból kiindulva tök mindegy, hogy mikor teszem vagy tettem le aludni, ugyanakkor ébredt éjjel is és reggel is.

Fél 4 körül felkelt, evett, viszont nekem visszaaludt kb 6ig.

Azt mondták, hogy könnyebb lesz,ha nagyobb lesz, csak elfelejtettek szólni, hogy amikor éjjelre lekerül a pelus, akkor 3-4 alkalommal fel fog ébredni pisilni :D

A férjed ha tud segíteni akkor az már fél siker.

Legalább az éjjeli felkelésekben, mert ha már azt a 2-3 alkalmat átalszod könnyebb lesz a korai ébredés.

2020. aug. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Szia! Jól faraszd ki délután valami kinti programmal. Próbáld visszaaltatni hajnalban és ne adj neki enni.

Az enyém is ezt csinálja, de visszaaltatom nem veszem ki az agyabol, ez azért lassan megszokassa alakult, és így még alszik hatig, ami kibirhato. De még csak 60% os az én sikerratam is :)

2020. aug. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 khniki ***** válasza:
87%
Van olyan gyerek, akinek elég ennyi alvás. Egyébként az én kisfiam is 2x alszik nappal 11 hós létére, de mondjuk éjjel 11-12 órát...
2020. aug. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Hát kitartást, elhiszem, hogy fáradt vagy.
2020. aug. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11%
Amikor dolgoztam 3kor keltem....
2020. aug. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Az én lányom 4 hónapos korától 7 hónapos koráig 6:00-kor kelt. Aztán 8 hónapos korától 10 hónapos koráig 5:30-kor kelt. 11 hónapos korától 15 hónapos koráig 4:30-kor. 16 hónapos korától 5:00-kor kel. Most lesz 2 és fél éves és ő maradt az 5:00-i kelésnél. Szerencsére nekünk nem kell hozzá ébrednünk már egy ideje, mert addig ő játszik.


A fiam, viszont a lányom ellentétje. Ő 4 hónapos korától 7 hónapos koráig 7:00-kor kelt. Aztán 8 hónapos korától 7:30-kor kel és most 11 hónapos.



A lányom 11 hónaposan 1× aludt 1 órát. A fiam most 11 hónapos és ő 2× alszik 2 órát.

2020. aug. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!