Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Babám 2,5 hónapos. Reggel...

Babám 2,5 hónapos. Reggel mikor elfáradt egyedül elalszik de a többi alvásnal már nem tud. Hogy segítsek neki hogy raszokjon hogy egyedül is eltudjon aludni?

Figyelt kérdés
2020. máj. 10. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Az önálló elalvás egy 2,5 hónapos babától nem elvárható. Nagyon korai lenne még erre szoktatni. Az önálló elalvás tanítás 6 hónapos kor előtt nem javasolt. Persze, minden gyerek más, meg lehet szerencséd is, de nekik még javarészt segíteni kell az elalvásban.
2020. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
Az elsőnek nincs igaza. Kicsi koról kell az önálló alvásra szoktatni, később márt nagyon nehéz. Hagyd egyedül, ne maradj mellette, magától is el fog aludni néhány nap után. Arra figyelj, hogy ne fázzon, ne legyen melege, ne legyen szomjas.
2020. máj. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem tudatosan tanítottak, de leszokott az altatásról. Kb 1 hónapos korában. Mi nem ringattuk meg semmi ilyen. Csak ratettuk a vállunkra és vártuk hogy elaludjon. Addig pl olvastam. Amikor elaludt, letettem. Aztan egy idő után már nem szeretett így a vallunkon, forgatta a fejet, nyüglődött. Ekkor betettem az ágyba. Egy darabig nézelődött, gugyogott, aztan elaludt. Ez azóta is így van.

Most 3,5 hónapos de azért néha kell altatni, ha tulporog pl.

Szerintem ez ilyen egyedi dolog melyik gyerek mit igényel.

2020. máj. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Az 1-gyel értek egyet. Úgy próbálhatod, hogy leteszed, simized, énekelsz neki, de amelyiknek nem megy, annak nem fog menni. Enyém 15 hónapos, napközben babakocsiban 1-2x volt rá példa, hogy segítség nélkül elaludt, amúgy kb 6-8 hónapos korától egy helyben tologatott babakocsiban is el lehet altatni.

Igaz, én amúgy már egy ideje nem vagyok motivàlt abban, hogy a saját ritmusa ellenében szoktassam aludni.

2020. máj. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Én most tanítgatom aludni a 3,5 hónaposomat. A karomban mindig megnyugtatom, és már álmosan, de még ébren az ágyába teszem. Van, hogy elsőre elalszik, de van hogy sírni kezd. Akkor először megpróbálom megnyugtatni anélkül, hogy kivenném, sokszor elég, ha csak ráteszem a kezem, simogatom a fejét, vagy hagyom hogy ő fogja a kezemet. Ha elbóbiskol, akkor kiveszem a kezem. És így lassan elalszik. De van, hogy ki kell vennem, akkor megnyugtatom a kezemben, majd ugyanúgy, mielőtt még elaludna, visszarakom az ágyba. Alakul, most már egyre ritkábban kell kivennem. Meg nálunk az volt még a baj, hogy 30 perc után mindig felriadt és nem tudott visszaaludni. Most ezt is gyakoroljuk, hogy nézem az időt, ha közeleg a 30 perc, akkor már idejövök mellé, és amikor felébred, egyből ráteszem a kezem, simizem a fejét, hogy visszaaludjon. Van hogy nem kapom el a megfelelő pillanatot és felébred teljesen, olyankor kiveszem, a karomban simogatom kicsit, és ha látom, hogy álmos még azért, akkor megy megint az előbbi altatási procedúra, és ilyenkor simán alszik még 1 órát is utána. Ezt csináljuk egy hete, tegnap már egyedül is aludt 2 órát egyhuzamban úgy, hogy hozzá se kellett érnem. Előtte 2-3 hétig csak kereken 30 percet tudott aludni napközben egyhuzamban, hulla fáradt volt már mindig este 6ra. Úgyhogy haladunk.
2020. máj. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Élvezd hogy vele lehetsz, ringasd, és használd ki az időt. Olyan gyorsan felnőnek, amikor már nem lesz szüksége rád.

Miért kell már pár hónapos babánál azon gondolkozni, hogy hogy rázzam le magamról, csinálja egyedül?

2020. máj. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Jajj istenem... Attól, hogy imádja a babáját és biztos vagyok benne, hogy rengeteget foglalkozik vele, még nem lerázni akarja! De neki is van párja.. háztartása, vagy "csak" fáradt esetleg!!??

Plussz, ezzel a babának is jót tanít, jóra szoktatja..

Előttem jól leírták, álmosan leteszem de ott maradsz simogatod,ha kell, megnyugtatod, fél veszed majd újra. Előbb utóbb aludni fog. Hajrá! :)

2020. máj. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 6os válaszoló nem lerazni akarom a gyermekem de van egy 3,5 éves kislányom is így nehezebb azért. Van mikor végig fognom kell mert amint leteszem felebred. A nagyobbik lányom és el kell látnom ám.
2020. máj. 10. 18:51
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
5ös vagyok. Én sem lerázni akarom, ha ébren van, akkor folyamatosan vagy a kezünkben van, vagy játszunk a szőnyegen, nyilván folyamatosan velem van. De amikor alszik, akkor mondjuk szeretnék esetleg megfőzni egy gyors ebédet, vagy ha délután a férjem hazajött, akkor hozzábújni kicsit, mert hogy van erre is igényünk, bármennyire is megbotránkoztató, vagy ne adj Isten akár hajat mosni. És ehhez nem baj, ha nem háromnegyed óráig kell vele fejenállnom, mielőtt elalszik, meg nem riadóztat 30 perc után, hanem szépen megtanulja, hogy az ágyába azért teszem be, hogy aludjon, amikor álmos. Így is bújcizunk elalvás előtt, mert nem várom meg, hogy végkimerülésig jusson, hanem mikor tudom h most már lassan álmos lesz, mert mondjuk már másfél órája ébren van, akkor elkezdünk bújcizni, simizni, puszizkodni a fotelban ülve, ezzel hangolom az alvásra. Pláne hogy tervezünk kistesókat is, bocs de nem fogok tudni egy 2 évest és egy nulla évest egyszerre altatni. Nem baj, ha a nagy addigra megtanul egyedül elaludni, ettől még nem vagyok szar anya. Tudom tudom, te és a többi szuperanya simán megoldjátok, hogy minden végtagotokon lóg egész nap 3 gyerek, csak aztán meg csodálkoztok, hogy pár év múlva arra eszméltek, mikor már a gyereketeknek sem vagytok annyira érdekesek, mint az elején, hogy már a férjeteknek sem annyira vagytok azok. Attól, hogy anya lettem, még nem szűntem meg nőnek és feleségnek, embernek lenni. Nem csak a gyerekem felé, hanem a férjem felé is vannak "kötelezettségeim". Ami persze nem kényszer, hanem nekem is van igényem a gyengédségére, különösen azóta, hogy gyereket szültem és fenekestül fordult fel a hormonháztartásomtól kezdve az életemben minden.
2020. máj. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!