Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Segitsek, hogy aludhatna...

Csillka kérdése:

Segitsek, hogy aludhatna nappal tobbet a babam?

Figyelt kérdés
2 honapos a kisfiam. Ejjel 12 tol reggel tizig alszik 1 ebredessel , tehat ejjel jol alszik (tapszeres ) . Nappal viszont 3 orankent alszik 20 percet , ritkan alszik max 1 orat es folyton ebred fel. Nem lehet tole semmit csinalni mert alig alszik.reggebben meg olbe tobbet aludt most mar ott sem.
2017. jún. 28. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Lehet neki ennyi elég, akkor bármit csinálhatsz nem fog többet aludni, egyenlőre neked kell ehhez alkalmazkodni.
2017. jún. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyemtol sem lehetett semmit sem csinalni, a babak alvasat tudtommal harom dolog segiti:

- folyo tej/tapszer, melle a szopomozgas cicin vagy cumival

- ringatas

- testkozel

- vagy ezek kombinacioja.


Az en gyerekem a testkozel+mozgatas kombo mellett aludt csak 2-3 orakat egyben. Ha letettem, max 20 percet. Ilyen eletkorban ugy tudom, meg rovidebb egy alvasciklus, es kell nekik valami, amivel atlendulnek a kovetkezobe. Az elso honap soran ez meg konnyebben megy, de ahogy fejlidnek, egyre tobb minden koti le a figyelmuket, es segitseg kell nekik az ellazulashoz. En beszereztem hordozokendot, a gyereket pikk-pakk beleraktam, es mar csinalhattam is, amit akartam.

2017. jún. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van kenguru amit ujszulott kortol lehet, abba neha beteszem de fsj a hatam nagyon egy ido utan. Van elektromos ringato abba max 1 orat van pihenoszek abba meg egy orat sem es ha alszik is egy orat kozbe felebred legalabb ketszer es alszik vissza.
2017. jún. 28. 22:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom is 2 hónapos, hajal 4-5 között kel és napközben összesen kb. 1 órát alszik, van, hpgy annyit sem. Igaz este már 9- kor durmol és éjszaka sem ébred, de a délután az mindig gyötrelem. Sehogyan sem akar aludni, pedig hulla fáradt.
2017. jún. 29. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

A kengurut felejtsd el!

A kendő ezerszer jobb neked és a babának is!

A "bugyi szabású" kenguru terheli a pici csípőjét, és nem megfelelően tartja a gerincét.

A kendőszárak egyenletesen elosztják a súlyt a válladon, hátadon és a derekadon. Semeddig nem tart megkötni, ha belejössz!


A pici is imádja, már boldogan repked, ha látja, hogy rajtam a kendő.


Van két szabad kezed és egy nyugodt babád.


Egyébként nincs a picivel semmi gond, a legtöbb vele egykorú baba így alszik. Kb. ennyi az alvásciklusa, és megébred, ha a végére ér.

Nekem az vált be, hogy akkor teszek-veszek, amikor ébren van!

Kiviszem a konyhába, beteszem a hordozóba, és nézi, ahogy főzök. Vagy a nappaliban a játszószőnyegen van, én meg mellette ülve hajtogatok. Beszélek hozzá, gyakran felveszem vele a szemkontaktust. Tök jól elvan.

2017. jún. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Nalunk amiatt, hogy testkozel is kell a gyerekemnek, az elektromos hinta is max 20 percig volt jo. Vannak nagyon szuper szoptatos fotelek, amikbe le tudsz ulni, es igy a hatad tovabb fogja birni. A kenguru a gatra terhel, es huzza elore a hatadat nagyon a sulya, (amellett, hogy a babadnak sem biztosit megfelelo tamasztast sem a gerincenek, sem a labanak), nem csoda, ha faj benne a hatad. Nem azt mondom, hogy a kendoben 2-3 ora utan nemfog, de sokkal kisebb esellyel. Ami nekunk meg bevalt, az a fittlabdan/gimnasztikai labdan pattogas, elaltatashoz es visszaaltatashoz is. Magamra rakom a gyereket hordozoban, es pattogok vele a labdan.
2017. jún. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Két hónaposan a fiamnak is nagyon megrövidültek a nappali alvásai. Egyszerűen csak ébren akart lenni.

Ha nem nyűgös, nem sír akkor teljesen jól érzi magát. Ha nem aludna de sírna, nyűglődne, akkor lehet nem TUD elaludni. Szóval szerintem csak ébren akar lenni.

Teríts ki egy plédet, tedd le rá, rakj játékokat köré amiket tud nézegetni, hidd el, valamennyire biztosan le fogja foglalni. Én is ezt tettem.

2017. jún. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miert nem lehet tole semmit sem csinalni? Miert kellett olbe szoktatni? Nem lehet, hogy inkabb te vagy lusta?

10-ig alszik: addig lehet mosni, teregetni, hajtogatni, fozni.

A 20 perces alvasokban kitakaritani egy-egy szekrenyt, felmosni stb..

En tegnap zsemlet sutottem, porkoltet foztem, dobalos savanyut raktam el, mosogattam, mostam, teregettem, patisszont raktam el a fagyra, jatszottam a kutyammal, elmentunk setalni, hogy a ferjem tudjon aludni, gyakoroltam a masszazst a ferjemen (gyogymasszornek tanulok), mondokaztam, enekeltem, verseket olvastam fel, vacsorara rantott cuccokat sutottem, este furdetett a ferjem, etetett, addig en furodtem a kadban es olvastam. Este filmet neztunk osszebujva. Miert is nem lehet semmit se csinalni?

2017. júl. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Amikor 20 percet alszik es aztan ket orat ebren van es stb. Es persze igenyli a torodest akkor nem olyan egyszeru. Es igen amikor jol alszik akkor alszok vele en is. A masik meg h nagyon hasfajos rengetegszer sirva ebred ,nagyokat purcol es ebred fel es keservesen sir. Mindent kiprobaltunk de az orvos mpndta majd kinovi es addig kinlodunk. Igazabol nincs olbe szoktatva mert ha nem faj a hasa fel sem kell venni, akkor tudok is dolgozni tole de sajnos legtobbet hasfajos. Gratulalok h.ilyen szuper anyuka vagy egy csendes gyerekkel, de sajnos nem vagyunk egyformak ahogy a gyerekek sem...
2017. júl. 23. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!