Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi a baj a mellen altatással?

Mi a baj a mellen altatással?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorin olvasom,hogy az anyukák többsége,mintha egy rossz szokásnak titulálnák,de úgy igazán nem szokták kifejteni. Sokszor le is van pontozva aki így altat. Miért?


Nincs még gyerekem,csak szeretnék és nagyon érdekel a téma.



2020. aug. 7. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Nincs baj a mellen altatassal. 8 hónapos babám többnyire így alszik. Elégedetten belealszik az evésbe, most keltsem fel? Kivéve ha babakocsizunk, akkor ott nézelődik, és magától elalszik ha fáradt. Az apja kezében is simán elalszik ringatással.

Engem is érdekelne mi a baj a mellen altatással.

2020. aug. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Mert van akinek már az is nehezére esik, hogy egyáltalán szoptasson. Nehogy már úgy is aludjon el. Megszokja. Aztán biztos még 30 évesen is úgy marad.🤦
2020. aug. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Mert te sem szeretnél egy lángossal a szádban elaludni, azért...
2020. aug. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a legkényelmesebb altatási mód.

2 évig szoptattam. A lányom elaludt, kiesett a szájából a cici és tehettem is le aludni.


Nem kellett ringatni, altatni... Sokan mennyit szenvednek az altatással...


Mikor elválasztottam 2 évesen, akkor meg áttértünk arra, hogy melléülök és simogatom.

2020. aug. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem amíg pici nincs baj vele, illetve később sem, viszont elég sokszor nagyon nehéz a leszoktatas.


Én hagytam, hogy elaludjon rajta, aztán kB 6-7 hónapos korban már nem érdekelte, 11 hónaposan meg már nem is szopizik a lányom, mert nem fogadja el.

Ellenben barátnőm lánya még mindig csak azzal alszik el 14 hósan, nem tudja otthon hagyni, éjszaka is többször kel és csak cici kell


Szóval gyerektől is függ.


Illetve anyától is. Van, aki leszoktatja hamar, van, akit nem zavar ha akar 4 éves korig így alszik el

2020. aug. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

16 hónapos kisfiam még mindig cicin alszik el este de napkozben is. Babakocsiban elalszik anelkul, de fordult mar elo, hogy nem aludt el ugy, kivettem a babakocsibol es cicire raktam. Én sem ertem mi a gond ezzel. Nem fogom 10 eves koráig szoptatani, de 3 evesig sem valószínű. Ha majd mar nem szopizik, lehet megszenvedunm azzal, hogy hogy aludjon el cici nelkul, de ugyis megoldjuk.

Ja es mielott felreertene valaki, a babakocsibol kivettem es cicire raktam kijelentesemet nem ugy kell erteni, hogy az utca kozeoen kiraktam a melleimet mielőtt valaki megbotrankozva, diszkreten elvonulva szoktuk ezt.

2020. aug. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. aug. 7. 19:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van bajom vele. Eredetileg jó volt, mert gyorsabban elaludt, mint más módszerrel és le tudtam rakni. 5 hónapos kora óta viszontcsakcicin hajlandó elaludni, tehát pl ha autóval hosszabban utazunk és álmosan ordít, le kell állni, szopi, elalszik van hogy fél óra alatt, átcsempészem a hordozóba, de felsìr, nem alszik benne, vissza cicire, alszik, utána indulhatunk tovább. Ígynem lehet sehova menni.... Otthon meg újabban nem tudom lerakni este sem, tehát rajtam alszik folyamatosan. Férjemmel nem tudok foglalkozni. Korábban simán le tudtam rakni a kiságyba, nem gondoltam volna,hogy ide jutunk. Jobb lett volna,ha sosem hagytam volna belealudni az evésbe.
2020. aug. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

4es válaszoló vagyok. Sok anyukának az a problémája, hogy cicin alszik a gyerek. Vagyis csak azon.

A kisbaba nem ereszti el a mellbimbót.


Szerencsére az én lányom szájából kiesett a bimbó, ha elaludt. Simán le tudtam tenni. Ez volt a szerencsém.

2020. aug. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!