Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan oldjam meg az altatást,...

Hogyan oldjam meg az altatást, ha az újszülött akkor van ébren amikor a nagyobb gyereket altatnám?

Figyelt kérdés

Van egy két éves kisfiam. A jól bevált napi rutinunk része, hogy ebéd után és este vacsi és fürdés után bekeverem a kis tejitalát, bemegyünk a szobájába ahol az ölemben megissza, majd berakom az ágyba és délben rögtön elalszik, este viszont szereti ha bent maradok a szobában amíg el nem alszik, ez kb 15 perc.

Viszont!!! Megszületett a hugi, aki pont ezen idöpontokban van ébren és van, hogy a pocakja is fáj vagy nyafog. Nyilván vinnem kellene magammal mindenhová, de letenni meg nem tudom mert akkor elkezd sírni. :/ Kisfiam meg fél ha sír, mindig távolról nézi félve.

Hogy altassam így? A férjem műszakban dolgozik, szóval az esetek 70%-ban nincs itthon alvásnál.

Köszönöm előre is a tippeket.



2020. aug. 22. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Nekem a kendő jutott eszembe, magadra kötöd, de nem tudom zavarná-e a fiad


Nehéz ügy, mert szerintem a nagyobb igényli hogy este csak vele legyél és ezt lehet jó lenne megtartani.


Esetleg a kicsi alvását is meg kell próbálni akkora időzíteni


Adamo hinta? Baba kocsiban megnyugszik esetleg?

2020. aug. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Hinta vagy pihenő szék nem elég arra az időre? Én is a hordozó kendőre voksolnék elsőre.
2020. aug. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Én nem kértem ki a véleményüket ezügyben. A nagyobbat (2 éves) altattam a szokott idejében, a kicsit rugalmas kendőben magamra kötöttem és bementem a félhomályos szobába a nagyhoz. Meséltem neki, majd szundikált, én bent maradtam a picivel. 2 hét alatt átállt a kicsi arra, hogy akkor aludt délután, amikor a nagy, mert mindig bealudt a ringatózó félhomályban. Hozzá idomult. A délelőtti alvása is kendőben volt, amikor a naggyal lent játszottunk a téren. Következetesen csináld úgy, ahogy szeretnéd, hogy legyen, és ők alkalmazkodnak hozzá, a gyerekek nagyon ügyesek ebben. A túlélésük záloga ,hogy alkalmazkodni tudjanak, csak valahogy mostanában mintha megfordulna a világ, és az a szokás, hogy a család minden tagja alkalmazkodni igyekszik az új jövevényhez, pedig pont fordítva kellene. Van egy szokás, egy ritmus egy család életében és ha az újszülött ezt megismeri, be tud illeszkedni. De ha az ő random ritmusát igyekszik követni az egész család, akkor összedől minden. Gondolkodj logikusan és maradj következetes!
2020. aug. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az ő véleményüket én sem kértem ki. Nem is szándékoztam. De az gondolom érthető volt, hogy az a problémám, hogy a nagyobbat nem tudom úgy altatni miközben a pici a másik szobában sír.

Sajnos a pihenőszékben nem szeret lenni, kézben meg kendőben szeret. Az jó ötlet, hogy rakjam kendőbe, de úgy a nagy nem fér az ölembe.

Az beválhat ha mondjuk mostantól nem az ölemben eszik a nagyobb hanem mondom neki, hogy bújjon ágyba, ott megissza a kis italát. Akkor rajtam tud lenni a kisebb is. Csak az első pár alkalom lenne azt hiszem furcsa, mert amúgy szereti a tesót a nagyobb, nem hiszem hogy bánná hogy ott van, bár az úgy már nem a mi kis személyes dolgunk lenne.

2020. aug. 22. 15:31
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Kendőben nem csak előre, de oldalra is lehet hordani a babát és lehet, hogy a póz változik, de meg tudod ölelni fél kézzel a másikat is. Nekem ez a póz bevált. Most egy ilyen fura képet találtam egy pasiról, de nah, érted mire gondolok, szerintem: [link]


Leültem a kanapéra, a kicsi a bal oldalamra volt kötve (néha szopizott is így), a nagy a jobb combomon ült és a jobb karomba dőlt, úgy feküdt, hogy a lába a kicsi popsija alatt ment el, és öleltem mindkettőt. Aztán a nagy lefeküdt az ágyába, akkor felkeltem, simogattam a fejét, mígy a pici lógott rajtam tovább.


Nem mondom, sokszor éreztem úgy magam, mint egy felmálházott ló, de a legnehezebb első hónapokban ez volt a megoldás kulcsa, mert akárhányszor letettem a kicsit, üvöltött, amitől se aludni nem lehetett, se semmi, és persze bennem is nőtt a feszültség, amikor hallottam, hogy sír a másik szobában, és a nagynak meg szüksége volt rám. Osztódni meg nem tudok, ahogy te sem. PRóbáld ki, hátha neked is bejön ez, hogy kétfelé igyekszel egyszerre adni magadból :)

2020. aug. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is. Meg fogom próbálni, hogy a kicsi is és a nagy is az ölemben van.

Most még fáj a gátsebem, az is nagyon zavar ebben. Nem is normális szerintem, hogy ennyire fáj.

2020. aug. 22. 15:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Jaj, sajnálom, az nagyon kegyetlen! Barátnőm is küzdött vele, kapott rá jégzselét és valami krémet is. Meg jó szolgálatot tud tenni az aranyér ülőpárna is, ha a nyomást akarod csökkenteni ott. Kitartás!
2020. aug. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!