Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csináltok éjjel a babátokk...

Mit csináltok éjjel a babátokkal, amikor felébred, és sokáig nem akar visszaaludni?

Figyelt kérdés

11 hónapos, éjjel legalább egyszer ébred, és vannak rosszabb éjjelek, amikor hiába énekelek, ringatom, halkan suttogok neki, nem akar aludni. Csendesen ébren leseget. Ha leteszem, addig ordít, amíg ki nem veszem ringatni.

Mellettem alvás nem opció, nem marad meg a szülői ágyban (szerencsére) csak a saját kiságyában szeret aludni.

Mivel lehet ezt az ébrenlévő időt kitölteni ill. lerövidíteni?

Cumija van, eszik, iszik amikor felébred.


2020. szept. 27. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Halk lassú zenét tettem be, és csak minimális világítás volt. Attól picivel előbb elszenderedett.
2020. szept. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
10 hónapos, heti 1-2 éjszaka van ilyenje mikor nem alszik vissza rögtön evés után Ilyenkor nem beszélek hozzá, bármit csinál, csak susogok. Amikor sír kiveszem, megnyugtatom, majd visszarakom az ágyába és odaadom a kezébe szundikendőt, amit csak ilyenkor kap meg. Ezt elnézegeti. Amíg nézegeti lefekszem a kiságya elé a földre egy pokrócra és alszom de legalábbis becsukom a szemem. Ő meg nézi ahogy én is fekszem, vagy a kendőt morzsolgatja, általában fél-egy óra és bealszik, ha nyűgösködni kezd susogok, ez elég szokott lenni hogy tudja ott vagyok, de nincs játékidő. Ha elaludt kiveszem mellőle a kendőt, és megyek aludni a hálóba.
2020. szept. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Én szintén amit az első írt. Vannak babanyugtató zenék én még mindig azt alkalmazom 2 évesemnél.
2020. szept. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
Adok neki valami játékot, amivel elvan, amíg vissza nem alszik. Nincs biztos recept. Néha egy petpalack, néha egy pluss allat. De ha nagyon sír a babad, akkor ez nem biztos, hogy működik. De nalunk bejott. Meg persze nem kapcsolok lámpát meg ilyesmi, de gondolom, te sem.
2020. szept. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon ritka nálunk eddig, hogy ennyire felkel.

Ha mégis, mi beletesszük a csatosba, alvócsuklya a fejére, amúgy is sötét van, és ringatózva járkálunk fel-alá, dúdolunk neki, közben telefonon játszunk 🙈 tudom cikik vagyunk, de marha unalmas 30 percig felalá járkálni céltalanul hajnali 3-kor. Én ilyenkor szoktam válaszolni az üzeneteimre, a hordozóban szerencsére elalszik nagyon max 30 perc alatt.


De nálunk ritka az ilyen, hajnali 4 után felkel, csukott szemmel sír, aztán csukott szemmel eszik, és még csukva van a szeme már tesszük is le. Nagyon szeret aludni, mit ne mondjak. Viszont ha nagyon pisis a pelus, akkor muszáj kicserélni, na akkor felkel.

Egyébként sötétben telón éjjeli módon szórakoztatjuk magunk míg vissza nem ringatjuk.


Nem feltétlen tudatosan, de amikor éjjel felkel, nem nagyon beszélgetünk vele. Dúdolunk max. Így neki se nyílik ki a csipája, mi se ébredünk fel túlságosan. Mindent csendben, félhomályban intézünk, 90%-ban csendesek az estéink.

2020. szept. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jó dolgokat írtatok, köszönöm:)

Igen, nálunk is az a gond, hogy eléggé tele lesz a pelus, muszáj kicserélni, és azzal ébred fel. Egyébként éjszakai fény, csend, és nyugi van mindig, nem beszélek hangosan, és az éneklésen kívül sosem szórakoztatom.

2020. szept. 28. 03:25
 7/8 khniki ***** válasza:
Ha nagy ritkán felébredt a kisfiam, sosem beszéltem hozzá, csak lefektette éd fogtam a kezét, amíg vissza nem aludt. De mondjuk én csak akkor megyek át hozzá, ha sír. Ha a te babád csöndben elvan és nézelődik, én nem piszkálnám. Majd visszaalszik magától.
2020. szept. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7# felsír, arra én is felébredek és átmegyek hozzá. Addig sír, amíg fel nem veszem. Próbáltam a hátát simizni, kezét fogni amit te is írtál. De csak a karomban nyugszik meg és nézeget csendben. Ha le akarom tenni, sír.
2020. szept. 28. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!