Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A régi világban egyáltalán...

A régi világban egyáltalán nem keltek fel az apák a babához éjjel?

Figyelt kérdés
Mindkét nemnek bőven volt napközben dolga. A férfi hajnaltól estig dolgozott, házonkívül volt, a nő pedig vezette otthon a háztartást, látott el állatokat, kertet, és gyerekeket. A babához akkor is mindig csak a nő kelt fel? Éjjel sem volt megosztva az altatás?
2020. okt. 2. 03:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem nagyon hiszem hogy keltek volna. Akkor a gyereknevelés amúgy is női munka volt.
2020. okt. 2. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Mert mindenkinek megvolt a dolga. A háztartás az asszony dolga volt, ebbe beletartozott a gyerek is. Ez egyébként nem sokat változott, 10 síró babából 9-hez az anyja megy oda szerintem. Egyébként is jobban meg tudja nyugtatni.
2020. okt. 2. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem. Dédnagyapám még bölcsőt is faragott aminek a sarkához kötött madzaggal ringatta éjjel a gyerekeket.
2020. okt. 2. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%
Nekem állandóan szenvedett a párom, hogy én miért nem kelek fel a gyerekhez. 4 körül szoktam kelni, jelenleg is készülődök, 6ra akartam volna menni melóba, de sajnos nem tudok, mert a párom arra lusta, hogy fogja magát és lemenjen az 500m-rel odébb lévő boltba. Nálunk is sírt a gyerek éjjel, de mivel délutánonként együtt is akar lenni velem a párom, megmondtam döntse el mit akar. Mert az nem fog összejönni, hogy ő alszik éjjel, én kelek a gyerekhez, aztán meg menjek 6ra. Csak hát nem fogja fel, hogy dolgozni kell. És bizony elfáradok estére. Hiába irodai munkán vagyok, 8 óra agyleszívás, utána jövök haza, sokszor bolt, főzök. Most is itt a home office egyszerűen nem tudom a munkám végezni itthon, mert bas.tat. Emlékszem kedden meg tegnap voltam home officeban, és kitalálta kedden délben, hogy ő lomtalanít itthon, de menjek már segíteni. Tegnap is volt egy kb 30 perces megbeszélés, nem mentem be, hanem rácsatlakoztam hangüzenetben a megbeszélésre, fel volt háborodva, hogy kitessékeltem őket a szobából.
2020. okt. 2. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
Az én férjem nem kelt a babához soha (7 hónapos), fel sem ébred a sírására, de minek is kelne fel? Neki nincsen teje, és nálam 1 mp alatt megnyugszik... Felkelek, megszoptatom és már alszik is vissza. Ugyan mi a francért kelne fel ő is? Ha tápszeres lenne, akkor talán, mert azt ő is meg tudja csinálni, de minek basztassam, amikor ő meg napi 8 órás kemény gondolkodást igénylő munkát végez?
2020. okt. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
#4 #5 köszi de nem ez volt a kérdés.
2020. okt. 2. 07:03
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem amíg nem volt bevett szokás (szükség), hogy a nő is menjen munkába, addig a férj ritkán kelt a gyerekekhez éjjel. De szerintem erről tapasztalati szinten nem tudnak sokan beszámolni. Az én nagyanyáim (85 és 88 évesek) is dolgoztak már gyerek mellett és az egyik nagypapám tutira kelt apumékhoz éjszaka. (A másik meg személyiségéből adódóan nem adott túl sokat a család fogalmához, hogy szépen fejezzem ki magam.)
2020. okt. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
Nemesi családoknál még az anya sem, hiszen dajkájuk volt a gyerekeknek, az ő dolguk volt az altatás, fürdetés, játék, tanítás, sőt még az etetés is, lásd. szoptatós dajka.
2020. okt. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ mennyire régen. Ha belegondolsz régen egy vagy két lakószoba volt és több generáció együtt élt ja meg többen aludtak egy agyba. Sztem mindenki felebredt az üvöltő csecsemore. És mindenki vissza akarta altatni! :)

Ma olyan kényelmes világ van hogy a problémáinkat irigyelnek a régiek.

2020. okt. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
27 éves vagyok, hozzám kelt apa kisbaba koromban. De a férjem apja tudom, hogy soha nem kelt hozzájuk, pedig anyós is dolgozott.
2020. okt. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!