Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szoptattatok éjjel? Le...

Meddig szoptattatok éjjel? Le lehet egyáltalán szoktatni róla?

Figyelt kérdés
Csak keveset szopizik, de probaltam h nem adol neki hanem cumizzon de akkor egy ora mulva ujra felkel...ez meddig tart naluk?
2015. febr. 17. 23:54
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Kisfiam nemsokára 3 éves és még függő.
2015. febr. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Kap mást is az anyatejen kívül?
2015. febr. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2 hónapos korában 6 órát aludt éjjel, egyszer kelt enni, én akkor szoktam le szoktattam le, éjjel ha kelt, csak 40-60ml tejet kapott fejve. Bármikor cicizhetett, de éjjel már nem és nem is csinált belőle ennyi idősen problémát. Tisztába sem tettem éjszaka, sötéten evett keveset és vissza alvás. Nagyon hamar elhagyta a kelést is és 3 hónap körül már reggelig aludt. Szerintem ennek volt köze hozzá, hogy éjszakára megtanulta, hogy za éjszaka az más, az nem evés, nem nézelődés, nem pelnkázós, ha kel is, az nem olyan lesz, mint a nappali.
2015. febr. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2 hónaposan nekem sem volt gond, kb. 5 hónapos kora óta ébred éjjel enni. Most 7 hónapos.

Reggel szopizik meg este, napközbeniek már kiváltva.

2015. febr. 18. 10:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom, az enyémnek nem tért vissza az éjszaka, este 8 után nem eszik már reggelig. Nem lehet, hogy kevés neki a napi adag, vagy vacsorára nehezet kap és inni kel fel, illetve nem tud aludni jól és azért? Csak találgatok, de mi pl. 5 kor már csak gyümölcs+joghurt+kifli, vagy valami hasonló kiflis uzsonnát adtunk neki és vacsora 7-8 között fürdés után 240ml tápszer, előtte ameddig volt, addig tej volt, de ugyan így zártuk a napot.
2015. febr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
120 ml sinlacot eszik 6-kor, és utána meg anyateje iszik (80 ml), majd utána fél 9-kor fürdés, és fürdés után még szopizik...nem hinném hogy a 6 órási sinlacra éjfélkor még szomjas..egyébként jó evő, délelőtt 120-130 ml gyümölcsöt eszik, délben 130 ml főzeléket, délután 4-kor még szopizik...reggel is szopi.
2015. febr. 18. 14:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Közvetlen lefekvés előtt adj neki 180-200 ml tápszert. Nagy valószínűséggel megoldja a problémát.
2015. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
de akkor arra pont hogy szomjas lesz...egyébként sem tápszeres, anyatejes, lefekvés előtt közvetlen szopizik 140-160 ml körül...akkor minek adjak neki tápszert?
2015. febr. 18. 15:11
 9/9 anonim ***** válasza:
15hónapos volt, amikor az éjszakai szopizáról leszoktattuk, mert úto. Volt a kistesó (24hetes voltam már) és kezdtem eléggé kimerülni. Volt, hogy 3x is evett éjjel. Megbeszéltük vele, hogy éjjel nincs cici, majd reggel lesz. Első éjjel borzalmas volt, másfél óra sírás, ringatás. Második éjjel már csak fél óra volt, harmadik pedig 10perc. Negyedik éjjel nem kelt fel. Vizet nem kért, azt vittünk be neki. Aztán pár nappal később este sem kérte a cicit és reggel sem. Fokozatosan elhagyta.
2015. febr. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!