Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altassuk el őket hamarább?

Pillowtalk2216 kérdése:

Hogyan altassuk el őket hamarább?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Van két kis gyerkőcunk a nagyobbik(2 és fél éves) Matthias és a kis huga(14 hónapos) Liliana. Egymás után jöttek és amiből az egyik kimegy bele esik a másik. Most az altatás/alvással vannak problémák. Ugyan is a kis energia bombák reggel 6-körül kelnek és este jobb esetben este 11-12 óra körül alszanak el. Lili szokott aludni délutan max 1 órácskát.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy hogyan szoktassuk rá a kis csínytevőket a 8, maximum 9 órai alváshoz. A feleségemmel este nem tudunk semmit csinálni. Sorozatnézés, influenszereket muszáj hanyagolnom, pedig már a annyi megnézetlen videók vannak, hobbik, romantika a szerelmemmel, egyéb foglalkozások amit este szokatok/szoktak csinálni az emberek.


Munkába úgy megyek, hogy 3-4 órát alszok jobb esteben. Most ezt a kérdést is úgy írom ki, hogy Lilike az ölemben és reggelig felvoltunk, mert jön a pici foga... Matthiasról megy annyit, hogy éjfélkor még a fejemen ugrál.


Segítség pleace, tanácsokat vagy módszereket vagy valamit amivel rászoktassuk őket a hamarabbi alvásra. Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni..



2020. okt. 12. 08:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan telik egy napjuk? Rendesen le vannak fárasztva? Van napirend (nagyon fontos!!!) Mit esznek?
2020. okt. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Reggel kelteni kell őket korábban, és egy rendes napirendet kialakítani. Nem tudom meddig dolgoztok, de este együtt üljön asztalhoz a család, és az esti rutin (játék-fürdés-evés-mese-alvás) nagyon fontos, hogy betartsátok. Mert ha az esti rutin jelen van, akkor nem a bizonytalan káoszban kell kifáradniuk. Este ne legyen már tévé, megzavarja az idegrendszert. Legyen helyette könyvből mese. Együtt.

A vacsora ne legyen nehezen emészthető, tápláló legyen, ne legyen agyoncukrozva, kakaó se jó ilyenkor. Remélem valamelyest segítettem.

2020. okt. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Derjaderja ***** válasza:
100%

Ekkora gyereknek nem 6-8, hanem kb 12 óra az alvásigénye. Van amelyiknek kevesebb, de nem 6...

Valami nem stimmel a napotokkal, lehet pl hogy van egy időszak, amikor álmosak és altathatók lennének, de utána ennek híján felpörögnek.

Engem is érdekelne a napirend illetve hogy mennyi a természet, mozgás a napjukbsn.

2020. okt. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Még ha egyszer se viszitek ki őket a levegőre, akkor is többet kellene aludniuk ennél. Az én lányom 3 és fél éves lesz, este 8-kor fürdés, 9 és 10 között elalszik, reggel 7-kor kelünk, délután pedig alszik másfél órát, ha összeszámolom ez napi 10-11 óra minimum. Semmiképp se normális napi 6 órát aludni ilyen pici gyereknek, nem tud fejlődni így az idegrendszere.
2020. okt. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Úgy, hogy fürdés fél8kor. Majd be a szobába ahol félhomály van.


Egy mesét elolvastok, aztán kijöttök.


Az elejen majd tuti rombolnak, be kell mennetek 2 percenként, berakjátok újra őket az ágyba


Ha minden jól megy, rajonnek h fekvés van, ha nem alszanak akkor is csend van

2020. okt. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Derjaderja ***** válasza:
Jesszus Előző, és ez mért lenne jó?
2020. okt. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Mert még kell tanulniuk, hogy este alvás van.


Nem 6 hónaposak.


Az én lányom is 14 hónapos és este sokszor ő is ugrál az ágyban, kidobalja a párnát, alvos nyuszit. Magyarul szórakozik, röhög, ha bemegyek.

Ilyenkor szépen otthagyom.


Ha sír, akkor bemegyek, simogatom.

2020. okt. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Derjaderja ***** válasza:

Hát oke, ez igaz, de ha eddig valami tökmást tanult, akkor nem lehet hirtelen 3 órával hamarabb fektetni, szerintem ez így azért sokkoló.

Aztán hadd feküdjön órákig álmatlanul.

A Tied nem fekszik órákig, mert nem is jatszottatok gondolom korábban 11-ig.

2020. okt. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Itt a probléma a Tv lesz.

8-kor fürdés van és ágy, de sajnos tv-is, mert fiam, ő velünk alszik, még nem tudtuk leszoktatni róla. A kislányom pedig a kis ágyban mellettünk. Szóval a gyerek Dinózik a lány meg a crybabies-ért sír...

Tegnap nagy csodálatomra magától elaludt a kis fiú 9-kor. A kis lány most amúgy is "nyűgös"(felvidékiszó, mert ittlakunk), mert jön a foga. Úgy hogy ez van. Nagyjából 1 éve tart ez. Azt elfelejtettem leírni. A meséből olvasásnak meg az a vége, hogy vagy szét akarja szakítani, vagy meg enni.. :D tv-hez vannak szoktatva sajnos a mi hibánkból.

2020. okt. 13. 11:40
 10/12 Derjaderja ***** válasza:

Hát az is elég baj, meg a rendszer és az esti rutin hiánya.

Nálam is együttalvó a gyerek, sőt, még az is a "bűnöm", hogy amíg én zuhanyzok, megnézhet 2db 5 perces mesét (párom éjszakás gyakran), DE teljesen strukturált az este, mikor mi történik, a 20 hónapos is tud vigyázni a könyvre, mert ha a Tieitek széttépik, akkor azok nemcsak este vannak tévén tartva könyv helyett.

2020. okt. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!