Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek hogy hamarabb és...

Mit tegyek hogy hamarabb és könnyebben elaludjon a 21 hónapos kisfiam ebéd után?

Figyelt kérdés
Itthon is nagyon nehezen tud elaludni, nem akar. 1 előtt sose szokott, pedig reggel 7kor kel. Ősztől megy bölcsibe ahol déltől altatják őket és mondták, hogy nyáron próbáljuk már igy otthon is. Este 21től 7ig alszik, de 1x még ébred inni. Este hamar elalszik. Mesét olvasok, majd max 10perc és alszik is mellettem a mi ágyunkba, majd helyére teszem. Nappal ez nem válik be hiába sötétitek be, kiságyába még jobban nem akar. Napközbe most még jobban elfárad, hogy medencében pancsizik, de egyébként is egész nap szaladgál. Már előre félek, hogy bölcsibe nem alszik majd. Itthon volt olyan hogy nem altattam, mondom akkor biztos birja estig ha nem akar elaludni, de 4nél tovább nem birja alvás nélkül akkor már nagyon nyűgös. Kb egy óra hossza minden ebéd után mire elalszik.

2018. aug. 2. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Mellé kell bújnod. Simogasd a hátát, duruzsolj neki. 10-20 perc alatt elalszanak, kb. 2-2,5 órát, ha időben adod neki az ebédet. Utána bírni fogják a délutáni kiképzést, este 7 fürdés, 8-ra meg kidőlnek, ha lefárasztod:D
2018. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
Sok ismerősöm hasonló helyzetben volt. Aztán arról dicsekedtek, hogy a bölcsiben semmi gond nem volt az alvásnál, szinte egyből felvette mind az ottani ritmust. Ne aggódj, ő is rendre el fog csendesedni ott. :)
2018. aug. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%
Nyugi, a bölcsiben jobban el fogja fogadni az ottani napirendet. Az én egyikem ilyenkor legtöbbször már nem is aludt délután vagy csak este hamarabb kezdte volna - pedig futtattuk álló nap friss levegőn, altatáshoz sötét volt, világosat akart, egyedül maradt, kijött, olvastam, simogattam, melléfeküdtem, én elaludtam :)... stb. néha 2 órán keresztül elvoltunk így - bölcsiben, oviban bezzeg mindig dicsérték, milyen jó alvó, csak sokszor hétköznap itthon éjszaka vagy hajnalban kelt.
2018. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!