Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan kell átszokni egy...

Hogyan kell átszokni egy nappali alvásra?

Figyelt kérdés

Egy éves a lányom, eddig 2x aludt, de a délelőtti alvás már kitolódott 11-12 közé. Így kb 13-13:30 felé ébred, de ez nem elég neki estig, 17-18 felé már nem bírok vele, és nem akarom kínozni. Nem akarom 18 kor lefektetni, mert akkor másnap nagyon korán ébred és borul megint minden, vagy előfordult hogy jó, akkor 17kor hagyom aludni és lesz ami lesz, de akkor nem alszik 22 órakor sem... Este 19-19:30 közt van alap esetben a fürdetés, és eddig nagyon jól működő esti rutinunk volt.

Hogyan csináljam? Hogyan éljük túl ezt az átszokásos időszakot?



2020. nov. 13. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk viszonylag könnyű volt hasonló alvásrend után. 2szer kihúztam a délelőtti alvását,aztán már át is szokott. Most 7kor ébred,12kor alszik 2 órát,majd este 9 körül.
2020. nov. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk, az segített az átszokásnál, hogy reggel visszaaltattam, olyan 9 körül, 30 percre. (5-6 közt ébredt reggelente)

Majd, 13:30-tól, aludt 14:30-15:00-ig. Így, kibírta az esti fürdésig, majd este 20-21 közt aludt el.

De, arra nálunk is figyelni kellett, hogy 16:00-17:00 után, ne aludjon, mert akkor éjfélig kakukkolt még.

2020. nov. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Én nem csináltam semmit. Hagytam hogy akkor aludjon amikor akar. Nem ébresztettem amikor aludt,nem húztam vele az időt estig ha 18kor alig látott a fáradtságtól. Elaltattam és igen többször volt hogy későn feküdtünk le. Napirendünk felborult,sose tudtam hogy fog vajon még délután aludni vagy kibírja estig. Előre programot nem tudtam csinálni,mert azt se tudtam mikor kelünk reggel. 2-3 hét alatt állt át az egy alvásra,azóta nagyon kiszámítható,soha nem volt ilyen jó napirendünk. De nekem csak ő van,nincs tesó akihez alkalmazkodni kell,ezért így tudtam hagyni,hogy magának állítsa be,nem alakítottam.
2020. nov. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%
Én is hasonlóan voltam mint a 3-as. Nincs tesó, nem kellett alkalmazkodni és hagytam hogy maga alakítsa. Kb egy hónap volt míg magától átállt, abban az egy hónapban néha kétszer aludt, néha egyszer. Nekem annyi könnyebbséget volt hogy ettől függetlenül reggel mindig ugyanakkor ébredt vagyis így is elég kiszámítható volt a napunk.
2020. nov. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!